Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree1Beğeniler

Konu: Kullanamadığım özellikler yüzünden GOLF IV den nefret etmek üzereyim

1. #1 Kullanamadığım özellikler yüzünden GOLF IV den nefret etmek üzereyim
    Zara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Eylül 2012

GT - Rank
    397

İsim
    Zara Yavru
    Araç
    Golf MK 6 Trendline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    34 EU 5712
    Bahset
    @Zara

Standart Kullanamadığım özellikler yüzünden GOLF IV den nefret etmek üzereyim

2001 Model comfort golf sahibiyim. Yağmur sensörü silecek kapalı bile olsa çalışmazmı yada çalışma mantığı nedir? Kontağı ilk açtığımda klimanın ne kadar göstergesi varsa ekranda beliriyor yaklaşık 15 saniye sonra kendiliğinden en son nasıl bıraktıysam o hale geliyor. Teyp nasıl çalışır halen çözemedim .

aXe
    aXe çevrimdışı
    aXe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    26 Ağustos 2012

GT - Rank
    372

İsim
    Kemal Doğan
    Şube
    Aksaray
    Araç
    Golf MK 2 Comfortline
    Motor
    GT 72 PS
    Plaka
    07 MH 616
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @aXe

ahmet yağmur sensörünün mantığı yağmurun şiddetine göre kendisinin çalışmasıdır yani ilk konumda sensör devrede ikinci konumda devre dışıdır ikinci knouma aldığında otomatik olarak sürekli silgeçler hareket eder ama ilk konuma aldığında yağmura göre silgeçler kendisi çalışır ikinci olarak bende de mevcuttu bu klimanda arıza olduğu anlamına gelir bi servise göster istersen teyp konusunda orjinal teybini kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim

uyuzbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    183

İsim
    Abdullah Dündar
    Araç
    Golf MK 3 Fan Edition
    Motor
    GTD 101 PS
    Plaka
    05 MH 987
    Bahset
    @uyuzbiri

Teyp orjinal . Aldığımda o malum volkswagen arızası vardı ses açma düğmesinde Konya da yapan tek kişi vardı sırf içinin mavi renk uyumu gitmesin diye hatırı sayılır bir tamir ücreti ödemiştim. Yağmur sensörü silecek açık değilken bile yağmur başlayınca çalışıyor başka araçlarda ( E46 kasa 3 serisi BMW lerde ) Klima da az önce arıza gösterdi ne kadar sinirim varsa ayağa kalktı. Saat erken olsa yarını falan beklemeden ustayı arayacaktım .

bursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    27 Ağustos 2012

GT - Rank
    376

İsim
    Bora Dönmez
    Araç
    Golf MK 3 Comfortline
    Motor
    GT 80 PS
    Plaka
    16 RM 321
    Bahset
    @bursali

Sinirlerinizi yatistirmaya kullanim kilavuzunu okumakla baslayabilirsiniz diye dusunuyorum.

emofo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    348

İsim
    Hayri Mutlu
    Şube
    Artvin
    Araç
    Golf MK 6 Primeline
    Motor
    GT 105 PS Tript.
    Plaka
    06 TS 6158
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @emofo

Yağmur sensörü bizim araçlarda. Üzerindeki düğme 1 veya 2. konumda,silecek kolu ilk konumda iken sürekli aktif durumda. Yağmur yağınca yada su gelince kendisi çalışıyor.

stali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    27 Ağustos 2012

GT - Rank
    375

İsim
    Adem Deber
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 3 Fan Edition
    Motor
    GTI 68 PS
    Plaka
    32 KL 987
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @stali

klimadaki problem de arıza gibi görünüyor. aynısı 528 BMWde olmuştu, klimadan bi parça değişti, düzeldi. çok sık rastlanan bi arızaymış, ben arızayı tarif eder etmez tamam dedi adam.

yağmur sensörü için de BMW E46 ile kıyaslama, her markanın kendine göre özellikleri var. yani silecek kapalıyken çalışmıyosa, bu arıza değildir.

teyp için de bişey diyemiycem, kullanımı çok kolay. onda da zorlanıyorsan, arıza vardır, aynı model başka araçlara bak serviste. fark varsa arızalıdır...

dasire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Ağustos 2012

GT - Rank
    383

İsim
    Sadi Karatebe
    Araç
    Golf MK 4 Highline
    Motor
    GT 90 PS
    Plaka
    09 DE 316
    Bahset
    @dasire

ne kadar istiyosun

zekayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Ağustos 2012

GT - Rank
    192

İsim
    Zekayi Karabacak
    Araç
    Golf MK 6 Sportline
    Motor
    GTD 107 PS
    Plaka
    52 KL 414
    Bahset
    @zekayi

Kardeş. Benim arabamın arızalanma yada çalışmayan özelliği olmaması lazım . Her ay düzenli olarak bakıma gider . Arıza yada çalışmayan özelliği olmadan ( Kendime bu kadar bakmıyorum ben) Aldığımdan beri 3 farklı ustaya götürdüm rolantide çalışırken sallanıyo diye 3 ü de bu golf ler böyle çalışır dedi. Rolantideyken çok hafif sallantılı . Devir göstergesi kemik gibi sapa sağlam sayıyo ama sallatılı çalışıyor. Makineye bağlanıyo hiç bir arıza göstermiyo ama rolanti çalışması sallantılı.

ifedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ağustos 2012

GT - Rank
    341

İsim
    Irfan Memiş
    Şube
    Adıyaman
    Araç
    Golf MK 3 Fan Edition
    Motor
    GTI 75 PS
    Plaka
    06 AMD 365
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ifedos

Yağmur sensörünü siz başlatmadığınız sürece kendi devreye girmez teyp konusunda öğrenmek istediğiniz özellikleri yazarsanız elimden geldiğince anlatırım ben uzun süre cd changer ile birlikte kullandım orj. teybi klima konusu ise aracı stop etmeden önce klimayı kapatmazsanız tekrar çalıştırdığınızda kendiliğinden açılır ve ilk çalışmada sallantı olayı genelinde vardır diye biliyorum ben

zeleka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ağustos 2012

GT - Rank
    331

İsim
    Aykut Dönmez
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 4 Fan Edition
    Motor
    GT 90 PS
    Plaka
    67 HB 938
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @zeleka

Aydın , Klima da ki arıza düne kadar yapmamıştı. ekranda ne kadar gösterge var kendini gösteriyor sonra sönüyo. Dijital ekranlı her alet resetlediğinde ne kadar gösterge varsa gösterir ya onu yapıyo. Araba zaten servisde birazdan söylerler arızası ne ne kadar sıkışmış klimaya . Teyp işinide anlamayı bıraktım açınca bir kaç kanal çalıyor.

Engin , Golf iyi hoş araba . Aman en az 2001 olsun IV kasa olsun comfort olsun diye 25 gün arabasız gezdim. Bu arabayı da görmeden senin aradığın araç dedi dostlar bakmadan görmeden aldım (iyiki de almışım her gören hasta) Ama araba rölanti de sallanıyo. Gerçi benden başka binen arkadaşlar hani ya filan diyo ama onlar için araba dört teker bir de direksiyon.

Bu sallantı için motor kulaklarını değiştireyim dedim. Usta kulakları sağlam bu sallantı da bu araç önden çekişli ve aktarması kayışlı olduğundan yapar dedi. Başka Golf lere bindim sallantısı benimkinden fazla. Ama bu sorunu öyle yada böyle çözecem çözemessem değiştiririm.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler