Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: GOLF MK5'e BRC SDI LPG taktırdım

1. #1 GOLF MK5'e BRC SDI LPG taktırdım
    ecu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Nisan 2013

GT - Rank
    2789

İsim
    Ercan Ercan
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    38 ECXXX
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ecu38

Standart GOLF MK5'e BRC SDI LPG taktırdım

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum diğer forum sitelerde kayıtlıydım fakat burayı yeni gördüm LPG hakkında sormak istediklerinizi aklınıza takılanları merak ettiklerinizi cevaplayabilirim.

Forumda başka LPG taktıranlar var mı bilemiyorum...

Şimdiden bir kaç önemli konu ile başlayayım.

Çok fazla araştırdım bu lpg konusunu ve sonunda 15/11/2012 de BRC SDI lpg sistemini taktırdım...
    Çok memnunum, 90km/h sabit hızda otobanda 200 km yol yaptım yine aynı benzinlik ve aynı pompadan doldurdum 35 TL tuttu. buda 18 kuruş eder. Şehir içi Trafikte 23 kuruş yakıt yakıyorum. Aracım sadece rolantide benzine geçiyor üst devirlerde benzine geçme yok.

Fiyatı ise 2400 TL/12 taksit.

Kesinlik yanlış anlaşılmasın reklam felan yapmıyorum bir kamu kuruluşunda İnşaat Mühendisiyim.
    Konu ecu38 tarafından (01 Nisan 2013 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

nikim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Ocak 2013

GT - Rank
    2293

İsim
    Tuğrul Tilki
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 5 Midline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    26 NF 513
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @nikim

aramıza hoşgeldin. bende yılda 10bin km yapmasam lpg düşünürdüm ama hem gittiğim yer 10-15 km yi geçmiyo hemde eskişehir soğuk diye düşünüyorum. lpg kullanıcısı olarak tavsiyenizide beklerim. Ve ilk çıktığı fiyatlara göre uygunlaşmış fiyatı. sorunsuz sürüşler dilerim

JustKiddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Mart 2013

GT - Rank
    2609

İsim
    Sedat Çiftçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 5 Midline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    34 FB 2232
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @JustKiddin

öncelikle aramıza hoşgeldiniz

açtığınız başlığı okudum aynı sistemden bende 1.6 Fsi Midline aracıma taktırmıstım 1 sene önce 2800 e .. şehir içi 23 kuruş gibi yakmışssınız buna acaba yaktıgınız benzin dahil mi benim aracım şehir içinde biraz fazla benzin yakıyor yani şöyle söyleyeyim rolanti dısında da benzin alıyor motora sanırsam motor freni gibi durumlarda saniyelik motora benzin püskürtme yapıyormuş istanbulda da maalesef istemsiz olarak çok yapıyorum bunu gibi bu da km basına düsen miktarı artırıyor 32-33 kurus hesapmıstım ben kışın..Kış olması biraz artırır ama yazın yine o kadar düşebileceğini sanmıyorum en fazla 4-5 kurus farkeder diye düşünüyorum
    Konu JustKiddin tarafından (10 Nisan 2013 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

tsrnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Mart 2013

GT - Rank
    2728

İsim
    Erdinç Aa
    Şube
    Afyonkarahisar
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    Diğer 102 PS
    Plaka
    03 ER 555
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @tsrnet

Hayırlı olsun, ama biraz pahalı değil mi?

Uyelik Tarihi
    01 Nisan 2013

GT - Rank
    2789

İsim
    Ercan Ercan
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    38 ECXXX
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ecu38

Alıntı JustKiddin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz

açtığınız başlığı okudum aynı sistemden bende 1.6 Fsi Midline aracıma taktırmıstım 1 sene önce 2800 e .. şehir içi 23 kuruş gibi yakmışssınız buna acaba yaktıgınız benzin dahil mi benim aracım şehir içinde biraz fazla benzin yakıyor yani şöyle söyleyeyim rolanti dısında da benzin alıyor motora sanırsam motor freni gibi durumlarda saniyelik motora benzin püskürtme yapıyormuş istanbulda da maalesef istemsiz olarak çok yapıyorum bunu gibi bu da km basına düsen miktarı artırıyor 32-33 kurus hesapmıstım ben kışın..Kış olması biraz artırır ama yazın yine o kadar düşebileceğini sanmıyorum en fazla 4-5 kurus farkeder diye düşünüyorum
    evet benzin dahil yakıt miktarım 23 kuruş ama sakin kullanımlar da. Bir de şöyle bir unsur var izmir çeşmedeyim ben burda trafik yok araçda nerdeyse yok denecek kadar az tabi kışın yazın afaki miktarda çoğalıyor araç miktarı...

JustKiddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Mart 2013

GT - Rank
    2609

İsim
    Sedat Çiftçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 5 Midline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    34 FB 2232
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @JustKiddin

Alıntı ecu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet benzin dahil yakıt miktarım 23 kuruş ama sakin kullanımlar da. Bir de şöyle bir unsur var izmir çeşmedeyim ben burda trafik yok araçda nerdeyse yok denecek kadar az tabi kışın yazın afaki miktarda çoğalıyor araç miktarı...

Ben sanırsam taktırmakla iyi etmedim 3 gün önce istanbul-ankara arası gittim araç 75 tl lik lpg ile 460 km yol yaptım buda km de 16.3 kurus yaptı üstelik hızımı hiç 140 ın asagısına düsürmedim üstelik bi 50 km sini 1-2 viteste gittim trafik sebebiyle hayretler içerisinde kaldım ama şehiriçi çok yakıyorum..

ErkanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Mayıs 2013

GT - Rank
    3100

İsim
    Erkan Çotuk
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    34 EY 236
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ErkanC

Merhaba Ercan Bey,

Ben de iki ay önce Golf MK 5 Comfortline FSI 115 PS Tiptr. model bir araç aldım ve yakın zamanda LPG sistemi taktırmayı düşünüyorum.
    Size iki sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim:
    1) Eminim siz de biliyorsunuzdur BRC SDI'den biraz daha pahalı olan ancak rölantide dahi LPG kullandığı belirtilen Prins VSI-DI LPG sistemi var. BRC'yi seçme nedeniniz sadece fiyat farkı mı? Yoksa başka faktörler de etkili oldu mu?
    2) BRC'yi taktırmadan önce size motor kodunu sordular mı?

Bu konuda başka fikri olanlar da varsa lütfen paylaşsın.

Şimdiden herkese teşekkürler

Uyelik Tarihi
    01 Nisan 2013

GT - Rank
    2789

İsim
    Ercan Ercan
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    FSI 115 PS
    Plaka
    38 ECXXX
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ecu38

Selamlar Erkan bey,

Prins modelleri daha pahalı fakat rolantide dahi LPG yakması yanlış bildiğim kadarıyla lpg ve benzini sürekli karma yakıyor Prins sistemi. BRC yi tercih etme sebebim ise sadece rolantide ilk taktırdığımda 21 sn. süre ile benzin daha sonra LPG yakmasıydı, sonraki ayarla bunu 5 saniyeye düşürttürdüm. Üst devirlerde dahi benzine geçmiyor. 6 ay oldu taktıralı çok şükür hiçbir şikayetim veya sıkıntım yok.

black_jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    23 Temmuz 2013

GT - Rank
    3402

İsim
    Ahmet Demirci
    Şube
    Trabzon
    Araç
    Golf MK 5 Primeline
    Motor
    Diğer 102 PS
    Plaka
    05 AY 608
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @black_jackal

Selamlar Ercan Bey;
    Lpg ile ilgil sorunum var cevaplarsanız sevinirim. Bende bir golf sever olarak yaklaşık bir ay önce bir gof 5 aldım. 2004 model primeline. Araç 1.6 benzinli düz motor aynı zamanda lpg li. Daha önce lpg li araç kullanmadığım için; lpg hakkında bilgim yok. Aldığımdan beri bir memnuniyetsizlik var araçla ilgili. Örneğin performans düşük, daha önce kullandığım araçlarla ( VW T 5, Citroen C 3 ) 2. vites çıktığım yerleri şimdi 1. vitesle çıkıyorum. Hele de araba 2000 devirin biraz altına düşsün mümkün değil toparlayamıyor ve vites küçültmek zorunda kalıyorum. Aracın lpg beynini değiştim. Yine fayda etmedi. Rampa yukarı çıkarken ( ikinci viteste ve hep aynı rampada yapıyor) devirli girdiğim halde araç birden çekişten bıçak keser gibi kesiliyor. Sanki yakıtı bitmiş gibi yığılıp kalıyor. Sonra birinci vitese alıp devam ediyorum. Tabi arkada arçlar hemen kornaya asılıyor. Bugün lpg ustasına götürdüm hatta yetkili servise, ayarlar hepsi normal diyor. Belki ateşlemeyle ilgili bir problem vardır dedi. Sizin konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
    Bir de aracı çalıştırırken kısa süreli göstegede hava yastığı işareti yanar sonra söner benim bildiğim. Benim araçta hava yastığı ile ilgili hiçbir lamba yanmıyor, bu normal mi ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)