Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree3Beğeniler

Konu: Golf 6 alacağım fikirlerinize danışmak istiyorum

1. #1 Golf 6 alacağım fikirlerinize danışmak istiyorum
    Çağatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    26 Kasım 2012

GT - Rank
    1272

İsim
    Çağatay Güldalı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    34 BC 1221
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Çağatay

Standart Golf 6 alacağım fikirlerinize danışmak istiyorum

Merhaba sevgili golf severler 2010 model megane 3 coupe dci aradım vardı uzun süre bindiğimden dolayı sattım.Şimdi ise golf 6 tdi ve astra j 1.3cdti bakıyorum.Test ettim astrayı kasa olarak hoş duruyor ancak motor kötü kesinlikle ve araç hakkında forumlarda çok sorunu olduğu söyleniyor o yüzden vazgeçtim sayılır.Golf bakıyorm aslında baştan beri hiç vw aracım olmadı ilk olucak Allah nasip ederse.2.el almayı düşünüyorum temiz az kmli düşündüğüm araç ise 1.6 tdi 105 ps Highline düşünüyorum stock binen biri değilim zaten illaki uğraşıcam duramıyorum nedense Şimdi sizlere sormak istediğim golf 6 nın kronik problemi varmı varsa neler alırken nelere dikkat etmeliyim araç hakkında siz yerimde olsanız ne yapardınız bilmediğimden soruyorum aracı şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum kazasız belasız sürüşler dilerim

Nevo.StyLe
    Misafir Nevo.StyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 senedir golf sahibiyim şuana kadar hiç bir sorunuyla karşılaşmadım. Neden karşılaşasın ki zaten segmentinin en dişli ve en rahat arabası bence 1.6 TDİ Kullanıyorum, yakıt konusundan kafam zaten rahat. Bir artısıda TDİ Motora sahip olmak Highlene almanıda tercih ediyorum sonra arabayla istediğin gibi oynarsın gerek yazılım olsun gerek tamponlar olsun ..

DOD'a gidip bir bakın ..

Eyprl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Eylül 2012

GT - Rank
    1154

İsim
    Eyüp Oral
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 5 Comfortline
    Motor
    TSI 140 PS
    Plaka
    34 ZE 5544
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Eyprl

Golf bu segmentin kurucularından olduğu gibi şu anda da liderlerinden birisidir.

Astraya gelirsek, 1.3 cdti motor performanstan yoksun olduğu gibi şanzıman dişli oranları da sıkıntılı. Bu da yetmiyormuş gibi gereksiz bir ağırlık var araçta. 1500 küsür kilo gereksiz o araç için. Sonuç olarak tdi Golf alınır chip atılır paşa paşa binilir

siirask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    1234

İsim
    Ali Çağlar
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 UFB 06
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @siirask

chip v.s. 1.6 motora iyi gelmez taktirmayin 800 bin km olan motor ömrü direk 600 bine düşüyor. veriler bunu ispatliyor sonradan yapma olan herşey arabaya zarar. en güzeli orjinali rallimi yapacaksiniz 280 km hizlami gidiceksiniz. gidin golf R alin caniniza susadiysaniz.. bunlar şahsi fikrim kimseyi baglamaz saygilarimla..
    king bunu beğendi.

letsgolf
    Misafir letsgolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Çağatay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili golf severler 2010 model megane 3 coupe dci aradım vardı uzun süre bindiğimden dolayı sattım.Şimdi ise golf 6 tdi ve astra j 1.3cdti bakıyorum.Test ettim astrayı kasa olarak hoş duruyor ancak motor kötü kesinlikle ve araç hakkında forumlarda çok sorunu olduğu söyleniyor o yüzden vazgeçtim sayılır.Golf bakıyorm aslında baştan beri hiç vw aracım olmadı ilk olucak Allah nasip ederse.2.el almayı düşünüyorum temiz az kmli düşündüğüm araç ise 1.6 tdi 105 ps Highline düşünüyorum stock binen biri değilim zaten illaki uğraşıcam duramıyorum nedense Şimdi sizlere sormak istediğim golf 6 nın kronik problemi varmı varsa neler alırken nelere dikkat etmeliyim araç hakkında siz yerimde olsanız ne yapardınız bilmediğimden soruyorum aracı şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum kazasız belasız sürüşler dilerim
    Çağatay bey şimdiden aracınız hayırlı olsun ... Astraya girmeye gerek yok parça parça baktığımızda Focus olsun Astra olsun İ30 olsun bir yönûyle Golften daha iyi olabilir yada iyidir ama Golf diğerlerinin en iyi olduğu alanlarda karşılarına çıkan tek rakipleridir yani DENGE dir . Herşeyde ortalamanın uzerinde olduğu ve bu dengeyi iyi ayarladığından bir şekilde beğenirsiniz buda kronik sorunu yaratır satsanızda başka araba kesmesi için butçenize en az 30 bin gibi rakam eklemeniz gerekir

OMSOS
    Misafir OMSOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Opel dediğin araca sizden önce ben test ettim sonra golf dedim bir kere araca oturunca Astra içeri gomuluyorsun ve 1.3 motoru Fiat üretti o araca ne bekliyorsunki ve kasası çok dağınık şişman gösteriyor golf toplu içine oturdugunda görüntü kalitesi süper ve daha toplu ve hatları keskin eyer çok gezmeyen biriysen günde 70 80 km yapmiyosan yani gezen adam deyilsen git tsi motor 1.4 122 hp al dizel araç bakımı çok ağır ve ztn dizelle benzin arasinda fark kalmadı araç alirkende 4 5 milyar fark yapıcak dizel 10 sene binsen o parayi yakalayamassin al tsi biraz daha ucuz hem ucarsin hemde böyle daha mantıklı biraz daha ucuz dizelde verdiğin bakim yok bi arzasi pahalı anladın

OMSOS
    Misafir OMSOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dizel çok iyi gösteriliyor ama gezmeyen adam için mantıklı deyil hem pahalı araç hem bakim Ağar hemde değmez benzindeki performansi alamassin gezen adamsan mantıklı git al ama o 4 5 milyarı dizelle koyduğun motorinle kapaticam diye düşünme 10 sene full gezsen kapamaz

iso3188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    23 Kasım 2012

GT - Rank
    263

İsim
    Qwwsww Sssss
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    WSADXSAD
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @iso3188

Iki aracada sahip oldum astraya pek isinamadim en son kasasinin bi onceki kasa vardi 2005 2009 heralde o aralar benim araba ustune ustelik 1.7 cdti olmasina rahmen 1.3 te degildi araba sadece 1 sene kullandim ilk ve son opelim oldu o araba hem yag yakiyordu hemde icinden acayip sesler gelmeye basladi . 1998 den beri golf kullanicisiyim golf 6 imda hic bir problem yasamadim suan arabam 27 binde hic bir sorunda yok arabada masallah. Astrayi hic dusunmeyin bile eger butceniz el veriyorsa highline ledli stoplardan alin yakit konusunda uzmek yedek parcada hic uzulmezsiniz. Simdiden hayirli ugurlu olsun
    letsgolf bunu beğendi.

Balaban75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    804

İsim
    Abdurrahman Balaban
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 110 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balaban75

Golf ve yeni astra tasarım olarak karşılaştırıldığında Astra çok daha dinamik ve hoş tasarıma sahip bence..Ama değerlendirmeyi tasarım ,performans,kalite hissi,ikinci el üstünlüğü diye 4 başlıkta toplarsak, tasarım hariç ,golfün üstün olduğunu söyleyebilirim.Yeni astra hb ve siyah... ızgaradaki logosunun (w) şeklinde olduğunu düşününce ,golfe bakmam bile
    Konu Balaban75 tarafından (04 Aralık 2012 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.

senboy1903
    Misafir senboy1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İç dizayn olarak da aynı fikirdeyim, hatta geçen cumartesi baktım ben de. Ama sizin de belirttiğiniz kriteler sonuçta Realist olgular. O yüzden "Das Auto Forver"
    Balaban75 bunu beğendi.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)