Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree5Beğeniler

Konu: İzmir'li Golf 6cılardan yardııııııım.. !!!

1. #1 İzmir'li Golf 6cılardan yardııııııım.. !!!
    gozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Aralık 2012

GT - Rank
    2192

İsim
    Ersin Gözlüklü
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 6 R
    Motor
    TSI Diğer
    Plaka
    09 HU 687
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @gozluklu

Standart İzmir'li Golf 6cılardan yardııııııım.. !!!

Arkadaşlar İzmirde ekonomi ünide okuyorum. golf 6 DSG almayı düşünüyorum ama 160lık almayı düşünüyorum fakar 122liğide merak ediyorum.. bu yüzden izmirli arkadaşlar varsa forumda, görüşüp bi test sürüşü yapmak istiyorum. yardımcı olabilecek arkadaş olursa sevinirim.

letsgolf
    Misafir letsgolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı gozluklu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İzmirde ekonomi ünide okuyorum. golf 6 DSG almayı düşünüyorum ama 160lık almayı düşünüyorum fakar 122liğide merak ediyorum.. bu yüzden izmirli arkadaşlar varsa forumda, görüşüp bi test sürüşü yapmak istiyorum. yardımcı olabilecek arkadaş olursa sevinirim.
    Ersin bey merhaba sanırım zevkli bir kullanım için 160 lık düşünüyorsunuz aracım dsg 122 lik şuan keşke 160 lık alsaydım diyiyorum �� eğerimkan varsa buyrun İstanbula gelin her turlu test için yardımcı olayım izmirli uyelerimiz var ama coğunluğu mk7 sahibi ama sanırım bir üyemiz vardı mk6 sı olan .. İzmir lilerin bu tip konularda ki dayanışmasını bildiğimden yakın zamanda test yapabileceğiniz biri muhakkak çıkacaktır amaİstqnbul teklifimizde açıktır��
    Olgun9636 bunu beğendi.

Balaban75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    937

İsim
    Abdurrahman Balaban
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 110 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balaban75

Çok sıkıştırılmadan kullanılan 160 ps golfün ş.içi yakıt tüketimi nedir merak ettim doğrusu
    Küçük insanların gölgesi büyük ise ,orada güneş batıyor demektir !

gozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Aralık 2012

GT - Rank
    2192

İsim
    Ersin Gözlüklü
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 6 R
    Motor
    TSI Diğer
    Plaka
    09 HU 687
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @gozluklu

Alıntı letsgolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersin bey merhaba sanırım zevkli bir kullanım için 160 lık düşünüyorsunuz aracım dsg 122 lik şuan keşke 160 lık alsaydım diyiyorum �� eğerimkan varsa buyrun İstanbula gelin her turlu test için yardımcı olayım izmirli uyelerimiz var ama coğunluğu mk7 sahibi ama sanırım bir üyemiz vardı mk6 sı olan .. İzmir lilerin bu tip konularda ki dayanışmasını bildiğimden yakın zamanda test yapabileceğiniz biri muhakkak çıkacaktır amaİstqnbul teklifimizde açıktır��
    arkadaşım teşekkür ederim, ama istanbul yakın zamanda mümkün değil )

letsgolf

Alıntı Balaban75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sıkıştırılmadan kullanılan 160 ps golfün ş.içi yakıt tüketimi nedir merak ettim doğrusu
    Fabrika verilerinde 160 lık versiyonun 122 liğe göre daha düşük bir yakıtı var. Bahsettiğin sıkıştırılmadan kullanım tarzında bu daha da düşecektir nedeni ise ? 122 lik araçlarda belli bir hız belli bir devire kadar yani Turbo devreye girmeden ivmelenme 1,6 fsi motordan çok farklı değil. Turbo dan sonra işin rengi değişmekte ama 160 lıkta durum tamamen farklı aktarma öğelerine kadar 122 likte Turbonun devreye girmeden önceki halinde 160 lık gene oyunun içinde . Buda sizin daha az gaza bastığınızda bile istediğiniz km hızına ulaşmanızı sağlıyor ve tüketimi azaltıyor. Esasen 2 motor çok bir kıyaslanacak durumda değil gibi sadece 1.4 hacimli motor isim benzerliği var bence. Şunuda söyleyebilirim dışardan 122 lik için yapılan ve 160 lığa çıkarttığıını söylenen chip uygulamalı araçlar bile orjinal 160 lıkla yanyana gitmesi zor.

Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    937

İsim
    Abdurrahman Balaban
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 110 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balaban75

Alıntı letsgolf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabrika verilerinde 160 lık versiyonun 122 liğe göre daha düşük bir yakıtı var. Bahsettiğin sıkıştırılmadan kullanım tarzında bu daha da düşecektir nedeni ise ? 122 lik araçlarda belli bir hız belli bir devire kadar yani Turbo devreye girmeden ivmelenme 1,6 fsi motordan çok farklı değil. Turbo dan sonra işin rengi değişmekte ama 160 lıkta durum tamamen farklı aktarma öğelerine kadar 122 likte Turbonun devreye girmeden önceki halinde 160 lık gene oyunun içinde . Buda sizin daha az gaza bastığınızda bile istediğiniz km hızına ulaşmanızı sağlıyor ve tüketimi azaltıyor. Esasen 2 motor çok bir kıyaslanacak durumda değil gibi sadece 1.4 hacimli motor isim benzerliği var bence. Şunuda söyleyebilirim dışardan 122 lik için yapılan ve 160 lığa çıkarttığıını söylenen chip uygulamalı araçlar bile orjinal 160 lıkla yanyana gitmesi zor.
    Şunu mu anlamalıyım..160 lıkta maksimum torku aldığımız devir 122 likten daha düşük bir değerde ,bu sayede daha erken performans ve düşük yakıt tüketimi oluyor...Bu motorların tork-güç eğrilerine nasıl ulaşabilirim peki?

firatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Aralık 2012

GT - Rank
    443

İsim
    Mustafa Fırat Tekbaş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 AF 1509
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @firatt

160 lık motor twin-charge. Hem turbo hem supercharger mevcut. Motor alt devirler için kayıştan tahrik alan ve alt devirlerde daha etkin bir sistem olan supercharger ı kullanıyor. Üst devirlerde ise manifold tahrikli turbo devreye giriyor. Rölantide bile 190Nm ile başlıyor. Bu motoru kullanma imkanı da buldum kalkış inanılmaz. Bilmeyen birine 1.4 deseniz inanmaz tsi160hp.jpg
    letsgolf ve Balaban75 bunu beğendi.

letsgolf

Şunu mu anlamalıyım..160 lıkta maksimum torku aldığımız devir 122 likten daha düşük bir değerde ,bu sayede daha erken performans ve düşük yakıt tüketimi oluyor...Bu motorların tork-güç eğrilerine nasıl ulaşabilirim peki?
    caxaleistung.jpg

Motor Kodu CAXA
    Tipi 4-Silindi Sirali Motor
    Hacmi cm³ 1390
    Delme mm 76,5
    Inme mm 75,6
    Silindir basina Ventil sayisi 4
    Sikistirma orani 10:1
    maksimum Performan 122HP (90kW) 5000 - 5.500 1/min
    maksimum Tork 200 Nm 1500 - 4000 1/min
    Motormanagemant Bosch Motronic MED 17.5.20
    Yakit Süper Kursunsuz ROZ95
    Egsoz kimyasal islemi Ana katalizör, lambda kontrolü
    Emisyon Standarti EU 4

bglmotortabel.jpg
    Motor Kodu BGL
    Tipi 4-Silindir Sirali Motor
    Hacmi cm³ 1390
    Delme mm 76,5
    Inme mm 75,6
    Silindir basina Ventil 4
    Sikistirma orani 10:1
    maksimum Performans 160HP 6000 1/dakika
    maksimum Tork 240 Nm 1750 - 4500 1/dakika
    Motormanagement Bosch Motronic MED 9.5.10
    Yakit Süper Plus ROZ98
    Egsoz kimyasal islemi Ana katalizör, lambda kontrol
    Emisyon Standarti EU4
    Balaban75 bunu beğendi.

Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    937

İsim
    Abdurrahman Balaban
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 110 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balaban75

Grafiklere göre 160 hp lik motor daha geniş tork aralığına sahip fakat maksimum tork 1750 d/d da sağlanmış ve belli ki 122 hp motorda bu 1500 d/d ya çekilerek yakıt ekonomisi hedeflenmiş..Şu halde 160 hp motorun daha az tüketebilmesi fizik kurallarına aykırı görünüyor fakat aynı tork aralığında BGL kodlu motorun daha fazla güç üretmesi, tüketimi düşürüyor gibi görünüyor..

Bu arada 160 hp motora ait olan grafikler neden farklı...? Hangisi doğru
    Konu Balaban75 tarafından (11 Ocak 2013 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.

letsgolf

Grafiklere göre 160 hp lik motor daha geniş tork aralığına sahip fakat maksimum tork 1750 d/d da sağlanmış ve belli ki 122 hp motorda bu 1500 d/d ya çekilerek yakıt ekonomisi hedeflenmiş..Şu halde 160 hp motorun daha az tüketebilmesi fizik kurallarına aykırı görünüyor fakat aynı tork aralığında BGL kodlu motorun daha fazla güç üretmesi, tüketimi düşürüyor gibi görünüyor..

Bu arada 160 hp motora ait olan grafikler neden farklı...? Hangisi doğru
    Sadece tork değerleri ile yakıt değerlerini bulmak yeterli olurmu?

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler