Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree1Beğeniler

Konu: Yeni Hyundai i30 2012 & Golf VI

1. #1 Yeni Hyundai i30 2012 & Golf VI
    esmeralda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ağustos 2012

GT - Rank
    334

İsim
    Mehmet Saral
    Araç
    Golf MK 5 Highline
    Motor
    GTI 90 PS
    Plaka
    41 AR 323
    Bahset
    @esmeralda

Standart Yeni Hyundai i30 2012 & Golf VI

Frankfurt Motor Show'da Volkswagen Group CEO'su Martin Winterkorn, Hyundai i30'u incelerken yakalandı ve mekanik parçalarını ölçüp biçip, mekanik parçaların çalışma sessizliğinide görünce dayanamayıp dediki : ''Bunu nasıl yapmışlar? BMW bunu yapamaz, biz bunu yapamayız... Bizde bunun çözümü var aslında ama çok pahalı'' diyerek Hyundai-Kia grubunun aslında ne denli hızlı geliştiğini dile getirmiş bulundu...

Piyasaya çıkışının üzerinden sadece 4 yıl geçen i30’un yeni versiyonunu Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Hızlı yeni model atağıyla kendine güvenini kanıtlayan Koreli marka, yeni i30 ile kalite konusunda da önemli ilerlemelere imza atıyor.

Sessiz ve derinden ataklarına karşı VW Başkanı Martin Winterkorn’un yaptığı “Toyota’yı boş verin, aslında Hyundai’ye dikkat etmemiz lazım” açıklaması Koreli üreticinin koltuklarının kabarmasına, hatta biraz sabırsızlanmasına neden oldu. Hyundai son atağını, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilemeyi hatırlıyor: Yeni i30. Boyu 2 cm, genişliği ise sadece 1 cm arttığından boyutlarında önemli bir değişiklik olmasa da yeni i30, çok daha çekici bir dizayna sahip olacak. Otomobilin ön tasarımı Hyundai’nin yeni marka yüzüne sahipken, alçak tavan yapısı ve uzatılmış cam çizgisiyle coupeleri hatırlatan bir görünüm elde edilmiş.

Eski BMW tasarımcısı Thomas Bürkle ve ekibi i30’un ön camını tavanın içine kadar uzatırken LED’li stoplar çamurluklara kadar giriş yapıyor. Bu tasarım geniş omuzlu bir görünüme ve yola sağlam basan bir izlenime neden oluyor.

Kore Golf’ü markanın Rüsselsheim’daki Avrupa Tasarım Merkezi’nde şekillendirildi. Aracın Çek Cumhuriyeti’ndeki (Nosovice) üretimine ise 2012 ilkbaharında başlanacak. 2012’nin ortasında aileye katılacak olan station versiyonu, sonbaharda coupe karoser seçeneği takip edecek. Yeni i30’da Hyundai, 11 yeni renk ve 3 donanım seviyesi seçeneği sunacak. Ön seri olarak üretilmiş örneklerden biriyle gerçekleştirdiğimiz kısa randevuda i30, Avrupalı üreticilerin Hyundai’yi artık neden ciddiye almaları gerektiğini gösterdi. Kalitedeki yükseliş gerçekten etkileyici. Örneğin görüş alanındaki ucuz plastik malzemeler yerlerini, yumuşak bir dokunma hissi veren kaliteli plastiğe bırakmış. Koltuklar ve oturma pozisyonu ise artık Alman rakiplerinden farklıymış gibi hissettirmiyor. Tüm bu etkileyici özelliklerin 5 yıllık garanti gibi önemli bir avantajla ve Golf’ten 2 bin 500 Euro (Almanya fiyatıyla) daha düşük bir fiyatla sunulacak olması da i30’un şansını artıracak.

Sonuç

Hayır, Hyundai Golf’ü yeniden keşfetmiyor. Ancak büyük bir özgüvenle kendi yolunda ilerlemeye devam ediyor. Yeni i30 görsel açıdan kendinden daha emin ve dinamik bir otomobil. Koreli üreticiyi hala ciddiye almayan var ise suçu kendisinde aramalı.

(kaynak:arabaport.com)

kurguluc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    360

İsim
    Zeki Aybars
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 6 Midline
    Motor
    GTI 107 PS
    Plaka
    52 AR 547
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @kurguluc

araca kahverengi çok fena yakışıyor. araba firmalarının işi zorlaşıyor i30 gerçekten iyi bir atak yapmış.

hazir33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Ağustos 2012

GT - Rank
    389

İsim
    Yusuf Rendeci
    Araç
    Golf MK 5 Midline
    Motor
    GTI 107 PS
    Plaka
    33 TK 444
    Bahset
    @hazir33

Başka bir foruma yazdığımın aynısını yazıyorum bu araç için ;

Bir önceki i30 tam bir kalastı sürüş kalitesi açısından ve bana Megane 1'i hatırlatmıştı.

Bu versiyon ise tasarım olarak gerçekten hoş, diğer markaların popüler birkaç modelinin karmasını yapmış Hyundai son zamandaki diğer araçlarında olduğu gibi.

Bunun sürüş kalitesi de önceki gibiyse sadece tasarımı ile bir yere kadar gelebilir ama Golf'ün yanına yaklaşması bence çok zor.

BlackBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Eylül 2012

GT - Rank
    397

İsim
    Hasan Uzunali
    Araç
    Golf MK 1 Goal
    Motor
    CL 54 PS
    Plaka
    06 FA 758
    Bahset
    @BlackBerry

Golfun dedesi 1303 vw beetle Tosbaga bu baslıgı okusa kemikleri sızlar

görsel acıdan mukayese edelım barı

Kaslı yapısı çekik farları ve mukemmel dashboardıyla farklı bır yapıya burunmus i30 VW golfun asaletının yanından gecemez

mibas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Ağustos 2012

GT - Rank
    382

İsim
    Cemil Deber
    Şube
    Bayburt
    Araç
    Golf MK 4 Highline
    Motor
    GT 90 PS
    Plaka
    33 TR 632
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @mibas

al bir fanatik daha,,asaletmiş ne asaleti her yönden üstün i30, volkswagenin CEO su bile kabulleniyor ama bizim fanatikler kabullenmez,,,hyundai markasını bende sevmezdin önceleri ama adamlar eskiye nazaran çok ilerleme katettiler ve emin adımlarlada ilerliyolar bu gerçek,CEO bile bunun farkında hyundaiye dikkat etmemiz gerek diyor,golf göze hitap etmiyor herşeyden önce sıradan tasarımı var,astra 10 basar golfe görünüm ve özellik olarak,ama dizeli zayıf astranın,,i30 da gördüğüm kadarıyla el freni kolu bile yok,düğmeli yapmışlar sanırım

RuviTapE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    26 Ağustos 2012

GT - Rank
    361

İsim
    Emin Terzi
    Araç
    Golf MK 4 Sportline
    Motor
    GT 102 PS
    Plaka
    27 AK 369
    Bahset
    @RuviTapE

Kesinlikle dizel versiyonuna deneme sürüşü yapıcağım,70 bin tl verip golf'e bineceğime 50 bin tl verip bu araca rahatlıkla binebilirim,ama önce deneme sürüşü şart tabiki

Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    360

İsim
    Zeki Aybars
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 6 Midline
    Motor
    GTI 107 PS
    Plaka
    52 AR 547
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @kurguluc

Hyundai'nin kendini geliştirdiği inkar edilemez. Kalite konusunda her gün iyileşiyor. Fakat gerek uzak doğu araçlarının hemen hepsinde gördüğüm direksiyon hissizliği umarım bu araçta da devam etmiyordur. Bu kompakt sınıfta sürüş keyfi en az donanım ve kalite kadar önemli. Dilerim ki Hyundai bu konuyu yine atlamamıştır.

Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    360

İsim
    Zeki Aybars
    Şube
    Aydın
    Araç
    Golf MK 6 Midline
    Motor
    GTI 107 PS
    Plaka
    52 AR 547
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @kurguluc

Golf 6'sı olmayanlar daha fotoğraflardan gördüğü arabanın kalitesinin bile Golf'ten üstün olduğunu söylemeye başlamış. Allah akıl fikir versin başka birşey değil. Bunun dayanağı ise VW başkanının gözün önünde bulunan plastiklerde yumuşak malzeme kullanıldığının söylemesi. Bu forumda çoğu kez Hyundai i30'un çok iyi araba olduğu yazıldı fakat yazanların hiçbiri de gidip bir i30 almadı. Ben bu kuyruk acısının sebebini bir türlü çözemiyorum bana biri bunu açıklarsa sevinirim.
    timurleng bunu beğendi.

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ağustos 2012

GT - Rank
    352

İsim
    Hamit Sündür
    Araç
    Golf MK 6 Sportline
    Motor
    GTI 105 PS
    Plaka
    68 OK 955
    Bahset
    @istanbul

ben aracı test ettim bu yeni i 30 galiba bunu bilmiyorum ama ben gecen sene bir i 30 test etmiştim

golf 6 nın yakınına bile yaklasamaz görünüşü biraz daha spor olduğundan insanlar aldanıyor

Laccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ağustos 2012

GT - Rank
    348

İsim
    Enes Hakyemez
    Şube
    Bolu
    Araç
    Golf MK 4 Midline
    Motor
    GTI 90 PS
    Plaka
    34 TS 6163
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Laccc

ben gecen sene test etmiştim bu yeni i30 bunu bilmiyorum eskisi golf 6 ya yaklasamaz bile bunun tasarım biraz daha spor ama sanmıyorum eskisinden farklı olmaz heralde

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler