Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Like Tree3Beğeniler
  • 1 Post By
  • 2 Post By Sireco

Konu: KAR/KIŞ Şartlarında Şikayet ve Önerileriniz neler?

1. #1 KAR/KIŞ Şartlarında Şikayet ve Önerileriniz neler?
    Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Nisan 2013

GT - Rank
    1

İsim
    Tuncay Bilgi
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 VV
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Gölge

Question KAR/KIŞ Şartlarında Şikayet ve Önerileriniz neler?

Merhaba arkadaşlar.. Malum son yılların rekor kışlarından birini yaşıyoruz!.. Bu olumsuz hava koşulları yüzünden bir çok kaza oluyor. Bunun için bazen aracınızı kullanmanıza bile gerek yok. yolda kayan bir araç sizin aracınıza da vurabilir (Allah korusun) Bu konuda sizlerden istediğim bu kötü şartlarda forum üyelerimize önerilerinizi, tecrübelerinizi paylaşmak.. mesela benim gibi bir olay sonrası tecrübelenebilirsiniz belki.. Anlatayım;

Bu şartlarda araba sürmeyi boşverin aracı olduğu yerden çıkartmak bile mesele.. Ben Konya'da yaşıyorum ve yaklaşık 10 gündür aracım sitenin parkında Üzerindeki karı iki güne bir temizliyorum ve bir kaç dakika da aracımı çalıştırıyorum.. Bunu yaparken farkettiğim bir olaydan bahsedeceğim sizlere.. Aracımın aynaları katlanır ayna. Geçen gün temizliğini yaptım vs az rolantide çalıştırayım dedim ve kontağı çevirmemle aynalardan katır kutur ses geldi. Eyvah dedim kırdık!.. Sağ aynam açıldı ama sol aynam öylece kaldı. Korktum ve etrafını iyice temizledim, sonra biraz sıcak su döktüm. Tekrar kontağı çevirdiğimde bu kez açıldı. Sanırım o ses etrafındaki buzlardan geldi.. Kısacası bu şekilde katlanır aynalı olan arkadaşlarıma tavsiyem dikkatli olsunlar

-Sizlerinde başka karşılaştığınız olay ya da bizlere bu olumsuz şartlarda yardımcı olacak önerileriniz varsa paylaşın lütfen.. Şikayet ve önerileriniz mutlaka bir başkasına yarcımcı olacaktır.. Kazasız sürüşler.. İyi forumlar...
    SHERIFF bunu beğendi.
    Golf MK7 1.4 TSI BMT 122 PS Highline

Sireco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    04 Aralık 2016

GT - Rank
    613

İsim
    Ekrem Düzün
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 110 PS
    Plaka
    81 GE 070
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Sireco

Bende istanbuldan bildiriyorum malum istanbulda kar kalinligi 25cm yi bulmus durumda ve araciyla ise gidip gelenler sabah arabaya binmeye calismadan mutlaka yaninda sicak su getirsin ilk olarak kapi kollari ardindan kapi etrafina aynalara sileceklere yakit deposu kapagina ve bagaj amblemine su doksun o sekilde acsin yoksa 3 kurusluk is icin hirs yapip kapi kolu yada depo kapagi elinde kalabilir , kapilari actim araci otoparktan cikarttim yola koyuldum yakit almak icin cuma aksami istasyona girdim depo kapagi acilmiyor benim kaliyordu ama kalmadi cok sukur boyle bir olay basima gelince tecrube ettim 😊 ayrica katlanir aynali modeller icin ayna ve silecek modundan otomatik katlanmayi pasifize etmesi kis kosullarinda en mantiklisi ben oyle yaptim donmus olabilir aynalar acilmaya calisirken katir kutur yok yere basina kimse is almasin , kisa sapli firca ve kurekte bulundurmak gun icinde aracini kullananlar icin bence faydali olabilir , birde takip mesafesini koruyalim 70 80 km hizi gecmeyelim istediginiz lastigi kullanin otobusler bile yengec gibi gidiyor kazasiz belasiz seyahatler herkese 😊
    Gölge ve SHERIFF bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)