Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree9Beğeniler

Konu: Golf 7 hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

1. #1 Golf 7 hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
    alperen_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Ocak 2013

GT - Rank
    2568

İsim
    Asım Sefa Şahin
    Şube
    Sakarya
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @alperen_54

Standart Golf 7 hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Golf 7 1.6 TDI DSG aracı test ettim.Araç sessizlik,iç mekan ve kalite olarak çok hoşuma gitti.Sürüşü çok keyifliydi.Ama kafamda bir iki soru işareti var.1. si meşhur dsg arızaları 2. si ise vw motorlarının yağ yakması ya da eksiltmesi.İnternette bununla ilgili çok şikayet okudum.Açıkcası her 2-3 bin km de yağ eklemek zoruma giderdi.2-3 yılını aşmış bütün vw lerde motor arıza lambası yanar diyorlar yağ sorunundan dolayı bu doğru mu?
    Konu alperen_54 tarafından (01 Şubat 2013 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.

letsgolf
    Misafir letsgolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alperen_54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herekse iyi günler.Şu an opel insignia aracımız var.Araçtan çok memnunuz.Ama artık daha az yakan daha pratik kullanımı olan bir araç düşünmeye başladık.Hatchback dizel bir araba düşünüyoruz.Aracı bayan da kullanacağı için otomatik düşünüyoruz.Golf 7 1.6 TDI DSG aracı test ettim.Araç sessizlik,iç mekan ve kalite olarak çok hoşuma gitti.Sürüşü çok keyifliydi.Ama kafamda bir iki soru işareti var.1. si meşhur dsg arızaları 2. si ise vw motorlarının yağ yakması ya da eksiltmesi.İnternette bununla ilgili çok şikayet okudum.Aracı 4 yıl garantili düşünüyoruz dsg arızası için ama açıkcası her 2-3 bin km de yağ eklemek zoruma gider.Çünkü ben arabaya binip marşa basıp sorunsuz gitmeyi istiyorum yağı da bakımdan bakıma değiştirmeyi.Şimdi sizden ricam golf 7 ya da 6 sahiplerinde yağ eksiltme olayı var mı?Yağ eksiltiyorsa servis araca yağ ekliyor mu çağırıp çünkü eksildikçe gelin tarzı birşey duydum servislerden.Birde aracı uzun süre kullanmak istiyoruz.6 yıl garantili alabilme şanısmız var mı acaba?2-3 yılını aşmış bütün vw lerde motor arıza lambası yanar diyorlar yağ sorunundan dolayı bu doğru mu?Kısacası kulaktan dolma bilgiler yerine kullanıp bilenlerden öğrenmek istedim.Şimdiden teşekkür ederim.
    Öncelikle hayırlısı olsun şimdiden .. Yağ yakma olayı denilen olay 1.4 Tsi 180 hp lik Polo Gti larda var dı onuda yeni versiyon Gti larda giderildiği konuşuluyor . Bunun dışında yağ eksiltme ile ilgili şuana kadar herhangi bir şey okumadım duymadımda.
    Dsg ile ilgili olarakta Golf 6 kullanıcısıyım ben 20 binde değiştirdim garantiden şuan sorunsuz gidiyorum ama benden önce alanlardan değişim yaptırmamış olan bir çok araç var . Yada şöyle söyleyeyim 1.6 180 hp lik İnsignalarda da genel bir beyin arıza sorunu var , ama bu her arabada yapacak yada yapmayacak diye bir garanti verilemez. Dsg benzer özelliklerde ki edc(renault) cvt(honda) 7G-tronic (mercedes) ZF8 (Bmw) araçlardaki şanzımanlardan hızlanma ve sarsıntısız geçiş olarak çok daha iyidir. DSG Porsche de kullanılan ki bence dünyadaki en şanzımandır PDK nın daha küçük hacimli motorlar için uyarlanmış versiyonu denebilir. +2 fullife yaptırdıktan sonrada çok fazla gözünüzü korkutacak bir durum yok bence siz sadece renge karar verin bu sıralar Golf lerin en genel sorunu Renk=)
    timurleng, firatt and Nero like this.

Uyelik Tarihi
    09 Ocak 2013

GT - Rank
    2568

İsim
    Asım Sefa Şahin
    Şube
    Sakarya
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @alperen_54

Öncelikle verdiğinz bilgiler için teşekkür ederim.Fulllife garantinin dsg ve turbo arızalarını kapsamadığı şeklinde bir bilgi almıştım.Bir de bu yağ eksiltme sorununu polo gti larda abartılı bir şekilde 1000 km de 1 lt gibi okumuştum ama çevremde audi ve vw sahibi olna tanıdıklarımız da var bütün motor seçeneklerinde azalma olduğunu sürekli eklediklerini ve artık çok sıkıldıklarını söylüyorlardı.Bir de bunun sebebinin vw motorlarının üsten egzantrikli olduğunu ve bu tip motorların eksiltebildiğini söylediler.

firatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Aralık 2012

GT - Rank
    69

İsim
    Mustafa Fırat Tekbaş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 AF 1509
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @firatt

Yanlış bilmiyorsam bi 20 senedir (belki daha fazla) üstten eksantrikli olmayan (DOHC ve SOHC) avrupa ve japon motoru yok. OHV (over-head ventilation) diye tabir edilen ve subapları külbütör vasitasıyla açıp kapatan sistem şu an eski birkaç seri amerikan motorunda kaldı diye biliyorum. Bence eksantrik ile ilgili bilgide bir terslik var

letsgolf
    Misafir letsgolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle verdiğinz bilgiler için teşekkür ederim.Fulllife garantinin dsg ve turbo arızalarını kapsamadığı şeklinde bir bilgi almıştım.Bir de bu yağ eksiltme sorununu polo gti larda abartılı bir şekilde 1000 km de 1 lt gibi okumuştum ama çevremde audi ve vw sahibi olna tanıdıklarımız da var bütün motor seçeneklerinde azalma olduğunu sürekli eklediklerini ve artık çok sıkıldıklarını söylüyorlardı.Bir de bunun sebebinin vw motorlarının üsten egzantrikli olduğunu ve bu tip motorların eksiltebildiğini söylediler.
    Aracınızın garantisi bitmden 23. ayda değişim bile yaptırsanız değişen parça 24 ay daha garanti altındadır. Fulllife ile fabrika garantisini 4 yıla çıkarmış oluyorsunuz buda işçilik harici yetkili servis bakımlı bir aracın her türlü garantili olduğu anlamına gelir. İşçiliktede önemli indirim sağlar. Etrafınızda ki Vw kullanıcıları hangi kasa ve hangi motor tipini kullanıyor bilmiyorum ama 1.4 tsi için ve 1.6 tdi motorlar için eksiltme Golf te yaşamadım duymadım okumadım ama gene araştırıcam aksi bir durum varsa yazarım tabi..siz bence aklınızda yer eden ( eşiniz işiniz açısından) kullanışlı ( dsg li dizel konfor öğeleri üst düzeyde olan ) bir Golf alın ve tadını çıkarın.

Karakartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Aralık 2012

GT - Rank
    2219

İsim
    Recep Çimen
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 68 PS
    Plaka
    06 D1353
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @Karakartal

Standart Golf 7 hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Üç sene golf 4 üç sene golf 6 kullandım ve bakım harici ne yağ takviyem oldu nede su ve ilk defada sizden duydum vw motorların da yağ eksiltme sorununu arkadaşların da dediği gibi istisna polo gtı larda o da yeni modeller de sorunu giderdiler.

Uyelik Tarihi
    09 Ocak 2013

GT - Rank
    2568

İsim
    Asım Sefa Şahin
    Şube
    Sakarya
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @alperen_54

Bende gerçekten konfor ve rahatlık için bir golf 7 alıp keyifle kullanmak istiyorum.Google a vw yağ yakma ya da eksiltme yazasanız bir çok sorun görebilirsiniz.Tabi internette gördüğüm sorunlardan ziyade siz kullanıcıların tecrübe ve yorumları daha önemli.Ben öyle en ufak ayrıntıları kafaya takan biri değilim.Örneğin dsg ile ilgili şangırtı şeklinde ses çıkıyormuş felan bunları takmam.Bozulma ihtimalinin büyüklüğüne inanıyorum ama bunun içinde tedbir olarak ekstra garanti düşünüyorum.Ama insan c sınıfı bir araca o kadar para verince ödül olarak daha fazla masraf çıkarmasını da kabullenemiyor.Sanırım internetteki bu olumsuz yorumların bir çoğu serviselrin kendi politikalarına göre kullanıcıları mağdur edebilmesidir diye düşünüyorum.Bir de golf 6-7 kullanıcılarının golf hakkında beğenmedikleri şeyler ya da olumuz düşünceleri nelerdir?

hmtbnn
    Misafir hmtbnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vallahi yağ eksiltme olayını ilk defa sizden duydum , golf 7 mi alalı bir buçuk ay oldu arabam 3000 km civarı oldu yağ eksiltme diye bişey yok . kulaktan duyma safsatalara kulak asmayın alın golf 7 yi rahat edin eşiniz de kullanacağı için sizin için biçilmiş kaftan golf 7 .

Uyelik Tarihi
    09 Ocak 2013

GT - Rank
    2568

İsim
    Asım Sefa Şahin
    Şube
    Sakarya
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @alperen_54

C sınıfı araçlarda çok dikkat ettiğim birşey var.Araç büyük otobüs ve kamyonlar yanından geçerken savrulma ya da sallanma yapıyor mu? yeni astrada en sevdiğim özelliklerden biri de buydu.Arac ağır ve aerodinamigi iyi olduğu için büyük araçların hava akimindan hic etkilenmiyordu.Golf de bu durum nasıl?

vwfreak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Ocak 2013

GT - Rank
    545

İsim
    Tolga Tatlı
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @vwfreak

C sınıfı araçlarda çok dikkat ettiğim birşey var.Araç büyük otobüs ve kamyonlar yanından geçerken savrulma ya da sallanma yapıyor mu? yeni astrada en sevdiğim özelliklerden biri de buydu.Arac ağır ve aerodinamigi iyi olduğu için büyük araçların hava akimindan hic etkilenmiyordu.Golf de bu durum nasıl?
    Yeni astra yerinden kalkamadığı için bu aracı aldık zaten Yeni astranın motoru değişmedikçe o araç satmaz açık ve net. Ama otobüs yanından filan geçerken az da olsa bu dediğiniz hadise oluyor.
    Ayrıca DSG yi kapsamama imkanı yok artı garantinin. Amerika'da DSG garantisi 10 yıla çıktı diye biliyorum. Burda kapsamama ihtimalleri yok.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)