Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree14Beğeniler

Konu: Yakıt ve ses

1. #1 Yakıt ve ses
    furkan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    16 Şubat 2013

GT - Rank
    2960

İsim
    Furkan Üçer
    Şube
    Çorum
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 170 PS DSG
    Plaka
    34 BG 146
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @furkan71

Unhappy Yakıt ve ses

merhaba golf 7 1.2 tsı bluemotion Mp şehir içi yakıt tüketimini litre olarak vrirmisiniz yaşadıgım sehirde trafik yok fazla diğer forumlarda 8.0 lt yakar dediler içim cızladı şehir dışınada 6.0 dediler herhalde ben bu gidişle golf 7 hayallerim suya düşecek aracın yalıtımı hakkında bilgi verirsenizde iyi olur

frknsysl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Nisan 2013

GT - Rank
    3442

İsim
    Furkan Soysal
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Bluemotion
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 YH 4324
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @frknsysl

Kullanıcısı değilim fakat alacağım bende. Yeni 1.2 tsi motorlarda yalıtımın iyi olduğunu duydum. Aracın yalıtımı gerçekten harika, test ettiğimde bunu anladım. Pencereleri kapattığınız zaman dışarı ile bağlantınız kesiliyor. Son gazda dahi araç motor sesini duyurmuyor. Camlar açıkkende öyle bir rahatsızlık söz konusu olmuyor. Fakat o verdiğiniz yakıt tüketimi 1.4 için geçerli sanırım. 1.2 o kadar yakmaz sanırım, 6.0 lt normalde, 8 lt fazla gibi.. Tabi manuel ve otomatik olarak değişir nasıl yakacağı..

furkan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    16 Şubat 2013

GT - Rank
    2960

İsim
    Furkan Üçer
    Şube
    Çorum
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 170 PS DSG
    Plaka
    34 BG 146
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @furkan71

Manuel olarak düşünüyorum mıcırlı yolda dahi ses almıyormu ozaman tebrikler Volkswagen Das Auto

tasslehoff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Şubat 2013

GT - Rank
    2890

İsim
    Fikret Demirci
    Şube
    Denizli
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    20 FN 702
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @tasslehoff

mıcırlı yolda ses almayan araba yoktur illa ki ses alıyor. ama diğer araçlardan daha az alıyor. testte bunu hemen anlarsınız

srknslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Mart 2013

GT - Rank
    3168

İsim
    Serkan Selçuk
    Şube
    Hatay
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    PACIFICBLUE
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @srknslck

mıcırLı yoLda ses aLmaLı bence çünkü tekerLerin mıcırı ezerken çıkarttığı ses ayrı bir keyif
    Mr.Worldwide ve ozgurbilge bunu beğendi.
    1.6 TDI 105 HP DSG HIGHLINE PASİFİK MAVİ + ELEKTRİKLİ KATLANIR YAN AYNALAR + GERİ GÖRÜŞ KAMERASI + KEYLESS GO + DİNAMİK FAR ASİSTANI + U LED'Lİ Bİ-XENON FAR + RENKLİ EKRAN YOL BİLGİSAYARI + ADAPTİF ŞASİ KONTROL + ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ + ERGOACTIVE KOLTUK + ALARM + 8'' DISCOVER PRO

mserdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Mart 2013

GT - Rank
    3235

İsim
    Mustafa Erdem
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 JP 4260
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @mserdem

Alıntı furkan71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba golf 7 1.2 tsı bluemotion Mp şehir içi yakıt tüketimini litre olarak vrirmisiniz yaşadıgım sehirde trafik yok fazla diğer forumlarda 8.0 lt yakar dediler içim cızladı şehir dışınada 6.0 dediler herhalde ben bu gidişle golf 7 hayallerim suya düşecek aracın yalıtımı hakkında bilgi verirsenizde iyi olur
    2 Aydır 1.2 TSI DSG kullanıyoruz eşimle. İstanbul' dayız ve eşim işe giderken sabah E5 trafiğinde dur kalk (D modda, sakin kullanım) yaparak, ben de izin günüm ve gezmelerde (S modda tadını çıkartarak) kullanıyoruz. Aracı aldığım gün satış temsilcim broşür ortalamasını istanbul' da tutturan yok ama diğer araçlara göre daha yakın değerler alırsınız. şehir içi 7,5 - 8,0 arası değerler duyuyoruz demişti. Ki o gün korktum biraz. Ama şu an tüketimine hayranım.

1 Kez uzun yol yaptık. istanbul tekirdağ arası. Normal kullanımla, radar sınırlarına uyarak (daha doğrusu uymaya çalışarak ) 90-110 km/sa arası hızlarla, 4,9 lt ortalamayla gittik. Dönüşte biraz tadını çıkartarak geldik, 5,1 lt ortalamayla.

Bakırköy - Kadıköy arası pazar günü trafiksiz 4,9 lt şehir içi git gel yapabildik. Şahsi rekorum 4,3. Daha bunun altında Şehir içi ortalama yapamadım. İnsanın altında böyle bir araba olunca yapamamak doğal. Gündüz trafiğinde ortalama 6,5 lt kullanımı var diyebilirim şehir içi.

Arabanın şu anki genel ortalaması 7,0 lt. Ben ekonomik kullanırım, gaza basmam, trafiğim de olmaz pek diyenler rahatlıkla bu aracı şehir içi 6,0 lt ortalamayla kullanabilirler. Örneğin 1,6 laguna sını şehir içi 6,2 ortalamayla kullanabilen kayınpederim muhtemelen bu arabayla fabrika değerlerini zorlar

Yakıt tüketiminden korkmadan alınabilecek bir arabadır. Alacak olanlar varsa gönül rahatlığıyla alabilirler. Özellikle DSG tavsiye ederim. Bu güne kadar gördüğüm en iyi otomatik vites sistemi. Alanlar ve alacak olanlar güle güle kullansınlar.
    kazolin, reckless and Kalki like this.

Kalki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mart 2013

GT - Rank
    3254

İsim
    Hakan Kalkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 ZN 504
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Kalki

mserdem ,
    objektif ve çok güzel bir açıklama olmuş. Çok teşekkürler. Gerçek tüketim değerlerini görmüş oluyoruz sayenizde. 1.2TSI -dsg Alma aşamasındaki benim gibi arkadaşlarada önemli bir veri.

golfcüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Aralık 2012

GT - Rank
    2655

İsim
    Ferz Ende
    Şube
    Antalya
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    34 LK 0723
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @golfcüğüm

yalıtım konusunda içiniz rahat olsun daha iyi olamazdı. yakıt değerlerine gelince şapka çıkarılır yaa o kadar az önce şehiriçinden şehirdışıda bir köye arkadaşımı bıraktım ortalama 4,4 yaklaşık 32 km ve hız 90. Aracımın baştan beri genel tüketimi ise 5.4 görünüyor. bundan iyisi can sağlığı bu benzinli araçlar için devrimdir bence iyiki dizel almamışım diyorum. Fakat bişe daha belirteyim bikaç yerde yazdım tekrarlıyorum TSI da sınır yok ne basar ve agresif kullanırsanız o kadar yakar Geniş bir müşteri memnuniyeti yelpazesi var ne kadar istersen okadar yaktır
    mky42 bunu beğendi.

pappap
    Misafir pappap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı golfcüğüm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalıtım konusunda içiniz rahat olsun daha iyi olamazdı. yakıt değerlerine gelince şapka çıkarılır yaa o kadar az önce şehiriçinden şehirdışıda bir köye arkadaşımı bıraktım ortalama 4,4 yaklaşık 32 km ve hız 90. Aracımın baştan beri genel tüketimi ise 5.4 görünüyor. bundan iyisi can sağlığı bu benzinli araçlar için devrimdir bence iyiki dizel almamışım diyorum. Fakat bişe daha belirteyim bikaç yerde yazdım tekrarlıyorum TSI da sınır yok ne basar ve agresif kullanırsanız o kadar yakar Geniş bir müşteri memnuniyeti yelpazesi var ne kadar istersen okadar yaktır
    Yannış anlamayın beni sakın yorumunuza şaşırmış durumdayım 2012 jetta tdi dsg ile yakalayamıyorum 70-100 km sabit hızla otoban gişeler arası 30-50 km hızı geçmessem belki bunlara aldanıp tsi alanlar sonra değerler tutmadı diye yorumlar yapıyor etraf forumlarda

Kalki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mart 2013

GT - Rank
    3254

İsim
    Hakan Kalkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 ZN 504
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Kalki

Araç kullanımı ile alakalı. Değerleri yazan arkadaşlarda zaten bunu belirtiyor. Şahsi kanaatim, gördüğüm kadarıyla; TSI motorda bu veriler bir şekilde görülüyor. Sakin kullanımlarda TSI motor ekonomik verilere düşüyor görünüyor. Birçok yerde bu verileri görenler var.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)