Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
53 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree4Beğeniler

Konu: Sizce hangisi?

1. #1 Sizce hangisi?
    Brky77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    26 Şubat 2013

GT - Rank
    3052

İsim
    Berkay .....
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 5 R
    Motor
    TSI 170 PS DSG
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Brky77

Standart Sizce hangisi?

Arkadaşlar merhaba;

Bugun kartal doğuş otodaydım. Sipariş vermeyi düşünüyorum ancak kararsız kaldık. 1.2 TSI Comfortline modeline 18 durban bi xenon far ve arka led stop ekletmeyi düşünüyorum. Ancak su an ki fiyatlara göre bu araç 51.000 tl ye geliyor.

Showroomda duran 1.4 TSI highline manuel modeline baktım. Fiyatı 55,800 TL ancak led arka stoplar ve durban jantları yok. Bu opsiyonları eklettigim zaman bütçenin üstüne çıkıyor araç.

Sizce kararım hangi yönde olmalı? 1.4ün full olması ve yüksek performanslı olması + yönleri. 1.2 ise daha az yakıt tüketimi ve yıllık vergi oranıyla cezbediyor. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Balaban75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Kasım 2012

GT - Rank
    1110

İsim
    Abdurrahman Balaban
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 110 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balaban75

Performans ve donanım için 1.4 tsı hıghline tercih edilir
    Küçük insanların gölgesi büyük ise ,orada güneş batıyor demektir !

alprnozdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ocak 2013

GT - Rank
    2859

İsim
    Alperen Özdemir
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    51 DR 244
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @alprnozdmr

1.4 tsi tercih etmeniz daha mantıklı geliyor yakıt olarak tsi motorlar pek birbirini aratmaz agresif kullanımlarda 1.2 1.4 ten aşağı yakmaz. ayrıca durban opsiyonlu jant aracının konforunda daha da azalma yapar bunu da göz ardı etmemek gerekli.
    1.4 tsi 122 hp manuel highline.. pasific blue + sunroof + katlanabilir yan ayna

Kalki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mart 2013

GT - Rank
    3261

İsim
    Hakan Kalkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 ZN 504
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Kalki

18" Jant golf için çok büyük bir ölçü değilmi? Çok ciddi confor problemleri ve ileriye dönük yürüyen takım arızaları yaratacağını düşünüyorum..Genel olarak forumda takip ediyorum hep daha büyük jant a doğru bir eğilim var. Şahsi fikrim orjinal araç ölçülerinin dışına çıkmayı pek doğru bulmuyorum. Çünki araç üretimi tasarımı bir mühendislik hesabı neticesinde sonuçlanıyor. Fabrika Comfortline için 16" kullanıyorsa doğru olan 16" ile kullanmak değilmidir? yanlışmı düşünüyorum? Hadi Highline larda 17" kullanılıyor, belki 17" e ok diyebilirim ancak 18" bence biraz fazla diye düşünüyorum.
    Birde merak ediyorum, teknik bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirse memnun olurum. Comfortline larda 16" varken aynı kasada highline larda 17" kullanılıyor. 17" için Highline da comfortline a ilave olarak lastik farkını destekleyecek ekstradan donanım farkı varmı? örneğin amortisör farkı, yükseklik vs... gibi..
    GOLF MK7 1.2 TSI Comfortline DSG Refleks Gümüş+ Cam Tavan + Sürüş Konfor + Geri vites Kamera + Işık Görüş + Comp. Media

brs
    brs çevrimdışı
    brs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    26 Ocak 2013

GT - Rank
    2860

İsim
    Barış ..
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @brs

Bence 1.4 highline olanı alın. LED stop olup olmadığını kısa bir süre sonra unutursunuz. Bixenon zaten highlineda standart ve 18" jant konusunda tercih sizin. Doğruluğundan emin değilim ama 17" ten büyük bir jant seçerseniz spor yay ve süspansiyonlar ile birlikte geliyor bu yüzden büyük jantların fiyatları biraz pahalı.

Uyelik Tarihi
    26 Şubat 2013

GT - Rank
    3052

İsim
    Berkay .....
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 5 R
    Motor
    TSI 170 PS DSG
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Brky77

Açıkçası 18 jantları diğer golflerden görünüm olarak biraz daha ayırdığını düşündüğüm için istiyorum. Konfor problemi yaşıycağımı biliyorum ancak araca cok fazla zararlı olucagını dusunmuyorum. Zaten Vw böyle ölçüde jant koyuyorsa sıkıntı cıkarmayacagını dusunuyorum.

Dediğim gibi highline biraz bütçemi zorluyor. Fakat 1.2 Araca 51 Vermek varken niye 1.4 e 56 vermiyim diye düşünüyorum. Kararsız kaldım.

brs
    brs çevrimdışı
    Uyelik Tarihi
    26 Ocak 2013

GT - Rank
    2860

İsim
    Barış ..
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @brs

18" konusunda hemfikiriz araca zarar vereceğini sanmıyorum konfor problemi yaşayacağınıda sanmam. Tarlada araç sürmiceksin sonuçta. Dijon jant fena değil ama 5 kollu 18" durban benimde daha çok hoşuma gidiyor ve araç biraz daha basık gibi duruyor. 17" jantlarda lastik ve çamurluk arasındaki mesafe çok açık şahsen benim gözüme batıyor lakin benim janttanmıdır lastiktenmidir bilmiyorum şehirler arası bozuk sık çukurlu tümsekli yollarda sesi kapatırsam biraz tıkırtı yaptığını duyuyorum belki lastik basıncındandır kontrol etmedim daha. Yol seside benim için problem değil ordan burdan ses geliyor diye kafaya takmam. Zaten genelde müzik dinlediğimden duymuyorum. Şehir içinde sessiz birşekilde hayalet gibi kayıyor araç.
    Bahsettiğin opsiyonlu comfortmu yoksa düz higlinemı diye sorarsan ben içi bej highline derim led stoptu janttı bunlar yedek parçalar ülkemize geldiğinde servistede yaptırabileceğin basit şeyler. Bütçe kaldırıyorsa %10 daha zorlayıp 1.4 highline almak daha mantıklı bence. Comfort alırsanda tavsiyem led olsun olmasın kesin bixenonlu al

Uyelik Tarihi
    26 Şubat 2013

GT - Rank
    3052

İsim
    Berkay .....
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 5 R
    Motor
    TSI 170 PS DSG
    Plaka
    34
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Brky77

Alıntı brs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18" konusunda hemfikiriz araca zarar vereceğini sanmıyorum konfor problemi yaşayacağınıda sanmam. Tarlada araç sürmiceksin sonuçta. Dijon jant fena değil ama 5 kollu 18" durban benimde daha çok hoşuma gidiyor ve araç biraz daha basık gibi duruyor. 17" jantlarda lastik ve çamurluk arasındaki mesafe çok açık şahsen benim gözüme batıyor lakin benim janttanmıdır lastiktenmidir bilmiyorum şehirler arası bozuk sık çukurlu tümsekli yollarda sesi kapatırsam biraz tıkırtı yaptığını duyuyorum belki lastik basıncındandır kontrol etmedim daha. Yol seside benim için problem değil ordan burdan ses geliyor diye kafaya takmam. Zaten genelde müzik dinlediğimden duymuyorum. Şehir içinde sessiz birşekilde hayalet gibi kayıyor araç.
    Bahsettiğin opsiyonlu comfortmu yoksa düz higlinemı diye sorarsan ben içi bej highline derim led stoptu janttı bunlar yedek parçalar ülkemize geldiğinde servistede yaptırabileceğin basit şeyler. Bütçe kaldırıyorsa %10 daha zorlayıp 1.4 highline almak daha mantıklı bence. Comfort alırsanda tavsiyem led olsun olmasın kesin bixenonlu al
    Araca sonradan parca alıp uğraşmak istemiyorum valla comfort için led stoptan vazgeçebilirim. bi xenon kesinlikle olmazsa olmazım. 50.000 TL ye geliyor.

Düz highline sırf motoru yuzunden kafamı kurcalıyor. Daha önce 1.4 kullandım performans olarak kesinlikle süper araç ancak 1.2 hakkında fazla bilgim yok 18 Jantlarla falan zorluk yaşarmıyım hiç bilmiyorum. Satış temsilcisine comforta ekletmek istediğim opsiyonları söyleyince böyle araç alacağınıza direk düz highline alın hem 1.4 motor dediği zaman iyice kafam karıştı valla

brs
    brs çevrimdışı
    Uyelik Tarihi
    26 Ocak 2013

GT - Rank
    2860

İsim
    Barış ..
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @brs

Yazdıklarını okuduğumda ilk olarak bende satış temsilciniz gibi düşündüm Düz highline aldığınızda 17" dijonlarında fena gözükmediğini söylemeden geçemeyeceğim. Gerçekte fotoğraflardan daha bir güzel ve iri duruyorlar. Almak istediğiniz opsiyonlarda zor şeyler değil aracı 1 gün servise bırakır ertesi gün alırsınız ama fiyatı muhtemelen ilk satış anına göre daha pahalı olur.

alp1927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    31 Mart 2013

GT - Rank
    3295

İsim
    Alp Buğra Özdaş
    Şube
    Afyonkarahisar
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 ALP 02
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @alp1927

kesinlikle 1.4 highline tercih edilmeli

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)