Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
9 sonuçtan 1 ile 9 arası
Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By ogzhnozlci

Konu: Kurşun Grisi 1.6 TDI Golf 7 'im ve Yüzümü güldüren Yakıt Tüketimi

1. #1 Kurşun Grisi 1.6 TDI Golf 7 'im ve Yüzümü güldüren Yakıt Tüketimi
    ogzhnozlci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Mart 2013

GT - Rank
    3199

İsim
    Oguzhan Özelçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 EC 4179
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ogzhnozlci

Red face Kurşun Grisi 1.6 TDI Golf 7 'im ve Yüzümü güldüren Yakıt Tüketimi

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu bu.

Önce ufak bir nasıl Golf'cü olduğumun özetini geçeyim Şubat ayının ortasında VW Doğuş Oto'ya Golf 7 için bilgi almaya gitmiştim. Kafamda herşey belliydi. Golf 7 1.6 TDI Manuel Highline Gece Mavisi ya da Beyaz. Oturduk konuştuk güzelce. Ordaki satış temsilcisi arkadaş bana en erken haziranda teslim alabileceğimi söyleyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen Lakin Mart sonunda eline Kurşun Grisi 1.6TDI Highline Manuel geleceğini bu aracın daha önce sipariş verildiğini ama sonradan boşa çıktığını söyledi. Bende Golf 7 istiyorum bekleyemem diyerek o araca talip oldum. İyikide olmuşum Rengini hiç görmemiştim benim için tek sorun buydu ama Aracımı teslim alınca rengi gerçekten çok hoşuma gitti. İçinin Bej rengi olması da ayrı bir hoş. Bakımı zor olsada... Çalıştığım için hafta içi bakımını detaylı yapamasam da her hafta sonu kendi ellerimle yıkayıp temizleyip cilalıyorum ve bunu severek yapıyorum. Sanırım bu Golf tutkusu olsa gerek

En yakın zamanda Aracımın resimlerini sizinle paylaşacağım

Gelelim asıl paylaşmak istediğim konuya; Yakıt Tüketimi.

Aracın Teknik verilerinde şehir içi 4.6 l/100km. Tabiki bu kadar olmayacağının farkındaydım. Önceden var olan aracım (Auris 1.4 Dizel) genelde 7 - 7.5 arasında değişiyordu. Bende Golf'um den yaklaşık bir 6lt/100km yakıt tuketimi bekliyordum. Aracımı alıp kullanmaya başladıkça açılış 7 civarından başladı. Ben biraz sert kullanırım aracı. Ani hızlanmalar ve devirli kullanmalarda yaparım arada. Buna rağmen iyidir dedim Rodaj durumunu düşünüp iner dedim. Şu anda 1.500 km de aracım ve her geçen gün uzun süreli yakı tüketimi düşerek 6.3 civarına geriledi. Bugün ise benim resmen yüzümü güldürdü yakıt tüketimi. Fener Kalamış caddesinden Kozyatağına geçtim. Cadde üzerinde trafik vardı. Daha sonra Kozyatağın'a arkadaşlarımı bırakıp duraklamadan Avrupa yakasında Eyüp Sultana geldim. Köprü girişinde ve Halıcıoğlu köprüsünde olan trafikten bahsetmiyorum. Eve geldiğimde merak edip aracımın başlangıçtan itibaren olan bilgilerine baktım ve sonuç tam olarak şöyleydi; 33 km Menzil, 46dk sürüş süresi ve 5.0 Lt/100km yakıt tüketimi. Bence muhteşem birşey bu veriler. Nerdeyse fabrika verisine gelecekmiş Resmini çektim tabiki hemen sizinle paylaşmak için.

Aracımı aldığımdan beri bir sorun yaşamadım. Tek sıkıntım radio da sesin git-gel yapması. Birde hillholder'ın surekli devreye girmesi yuzunden aracı devriyle kaldırmaya kalkınca tam olarak kalkmayıp rahatsız edici bir ses çıkarması. Bunun için ya hafif gaz vererek kaldırıyorum yada kapıyorum sistemi

İlk Wolkswagenim benim. İyiki Golf'lüyüm diyorum şu anda. Ve forumunuzu takip ettiğim kadarıyla yapılan buluşmalara da katılmak istiyorum.

Bu yazımda biraz olsun yakıt tüketimi için soru işaretli olan arkadaşlara bilgi vermek, birazda kendimi tanıtıp sevincimi paylaşmak istedim.

Teşekkürker
    Konu ogzhnozlci tarafından (19 Mayıs 2013 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.
    ozgurbilge bunu beğendi.

alprnozdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Ocak 2013

GT - Rank
    2859

İsim
    Alperen Özdemir
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    51 DR 244
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @alprnozdmr

aracın fotolarını da görmek isteriz güle güle kullanın.
    1.4 tsi 122 hp manuel highline.. pasific blue + sunroof + katlanabilir yan ayna

Uyelik Tarihi
    19 Mart 2013

GT - Rank
    3199

İsim
    Oguzhan Özelçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 EC 4179
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ogzhnozlci

Teşekkür Ediyorum Söylemeyi unutmuşum yazımda yazarım şimdi. En yakın zamanda resimlerini de koyacağım

anilberke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    02 Mart 2013

İsim
    Anil Berke
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    07 AB 168
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @anilberke

güle güle kullanın ... dizeli bu yuzden seçmiştim bende. Kullanımı zevkli değil sesi zevk vermiyor ama tüketimi çok güzel. Ekonomi olmasa dizel e binmem gerçekten benzinli arabanın zevki bambaşka ama ekonomi şart

SHERIFF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Nisan 2013

GT - Rank
    3

İsim
    Hüseyin Güncan
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    22 NK 011
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @SHERIFF

Alıntı anilberke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın ... dizeli bu yuzden seçmiştim bende. Kullanımı zevkli değil sesi zevk vermiyor ama tüketimi çok güzel. Ekonomi olmasa dizel e binmem gerçekten benzinli arabanın zevki bambaşka ama ekonomi şart
    Anıl Bey, yoksa sizin sütten ağzınız yandı da yoğurdu üfleyerek mi yiyiyorsunuz.!?

Oysa Golf7 Tiguan kadar açgözlü değildir.

emumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    22 Nisan 2013

GT - Rank
    3457

İsim
    Emre Mumcu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Bluemotion
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 EM 1977
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @emumcu

Alıntı ogzhnozlci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Sizlerle paylaşmak istediğim bir konu bu.

Önce ufak bir nasıl Golf'cü olduğumun özetini geçeyim Şubat ayının ortasında VW Doğuş Oto'ya Golf 7 için bilgi almaya gitmiştim. Kafamda herşey belliydi. Golf 7 1.6 TDI Manuel Highline Gece Mavisi ya da Beyaz. Oturduk konuştuk güzelce. Ordaki satış temsilcisi arkadaş bana en erken haziranda teslim alabileceğimi söyleyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen Lakin Mart sonunda eline Kurşun Grisi 1.6TDI Highline Manuel geleceğini bu aracın daha önce sipariş verildiğini ama sonradan boşa çıktığını söyledi. Bende Golf 7 istiyorum bekleyemem diyerek o araca talip oldum. İyikide olmuşum Rengini hiç görmemiştim benim için tek sorun buydu ama Aracımı teslim alınca rengi gerçekten çok hoşuma gitti. İçinin Bej rengi olması da ayrı bir hoş. Bakımı zor olsada... Çalıştığım için hafta içi bakımını detaylı yapamasam da her hafta sonu kendi ellerimle yıkayıp temizleyip cilalıyorum ve bunu severek yapıyorum. Sanırım bu Golf tutkusu olsa gerek

En yakın zamanda Aracımın resimlerini sizinle paylaşacağım

Gelelim asıl paylaşmak istediğim konuya; Yakıt Tüketimi.

Aracın Teknik verilerinde şehir içi 4.6 l/100km. Tabiki bu kadar olmayacağının farkındaydım. Önceden var olan aracım (Auris 1.4 Dizel) genelde 7 - 7.5 arasında değişiyordu. Bende Golf'um den yaklaşık bir 6lt/100km yakıt tuketimi bekliyordum. Aracımı alıp kullanmaya başladıkça açılış 7 civarından başladı. Ben biraz sert kullanırım aracı. Ani hızlanmalar ve devirli kullanmalarda yaparım arada. Buna rağmen iyidir dedim Rodaj durumunu düşünüp iner dedim. Şu anda 1.500 km de aracım ve her geçen gün uzun süreli yakı tüketimi düşerek 6.3 civarına geriledi. Bugün ise benim resmen yüzümü güldürdü yakıt tüketimi. Fener Kalamış caddesinden Kozyatağına geçtim. Cadde üzerinde trafik vardı. Daha sonra Kozyatağın'a arkadaşlarımı bırakıp duraklamadan Avrupa yakasında Eyüp Sultana geldim. Köprü girişinde ve Halıcıoğlu köprüsünde olan trafikten bahsetmiyorum. Eve geldiğimde merak edip aracımın başlangıçtan itibaren olan bilgilerine baktım ve sonuç tam olarak şöyleydi; 33 km Menzil, 46dk sürüş süresi ve 5.0 Lt/100km yakıt tüketimi. Bence muhteşem birşey bu veriler. Nerdeyse fabrika verisine gelecekmiş Resmini çektim tabiki hemen sizinle paylaşmak için.

Aracımı aldığımdan beri bir sorun yaşamadım. Tek sıkıntım radio da sesin git-gel yapması. Birde hillholder'ın surekli devreye girmesi yuzunden aracı devriyle kaldırmaya kalkınca tam olarak kalkmayıp rahatsız edici bir ses çıkarması. Bunun için ya hafif gaz vererek kaldırıyorum yada kapıyorum sistemi

İlk Wolkswagenim benim. İyiki Golf'lüyüm diyorum şu anda. Ve forumunuzu takip ettiğim kadarıyla yapılan buluşmalara da katılmak istiyorum.

Bu yazımda biraz olsun yakıt tüketimi için soru işaretli olan arkadaşlara bilgi vermek, birazda kendimi tanıtıp sevincimi paylaşmak istedim.

Teşekkürker
    Merhaba; aracınızı iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Ben size bir şey sormak istiyorum. Rodaj süresi ile ilgili. Ben aracımı aldığımda (TDI DSG) bana böyle bir şeyden bahsedilmedi. Ben de aracı alır almaz normal olarak kullanmaya başladım, çok yüksek devre çıkmadım ama hız konusunda sonuna kadar bastım.

Anladığım kadarı ile siz de pek uysal kullanmadınız ilk birkaç bin km.de. Bu raca zarar veren bir durum mu şimdi kararsız kaldım. Sizin de fikirlerinizi almak isterim...

Uyelik Tarihi
    19 Mart 2013

GT - Rank
    3199

İsim
    Oguzhan Özelçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 EC 4179
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ogzhnozlci

Teşekkürler anilberke ve emumcu. emumcu, Ben aracı alırken bana rodaj durumu yoktur bu araçlarda rodajı açık dedi satış temsilcisi arkadaş aslında. Lakin kullanım aynı ve zamanla yakıt tüketimi düşüyorsa başka bir açıklaması yoktur bunun bence. Bu nedenle daha ilk aldıgım gün yüksek devirde kullanmaktan kaçınmadım. Sonradanda zamanla yakıt tüketimi düştüğünde Rodaj olabilir diye düşündüm tabi. Ama olan olmuştu fakat hiç bir sorun yok şu anda. Benim mantığım biraz farklı bu konuda. "İşleyen demir ışıldar" sözünden yola çıkarak hareket ediyorum anlıyacağınız

emumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    22 Nisan 2013

GT - Rank
    3457

İsim
    Emre Mumcu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Bluemotion
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 EM 1977
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @emumcu

Alıntı ogzhnozlci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler anilberke ve emumcu. emumcu, Ben aracı alırken bana rodaj durumu yoktur bu araçlarda rodajı açık dedi satış temsilcisi arkadaş aslında. Lakin kullanım aynı ve zamanla yakıt tüketimi düşüyorsa başka bir açıklaması yoktur bunun bence. Bu nedenle daha ilk aldıgım gün yüksek devirde kullanmaktan kaçınmadım. Sonradanda zamanla yakıt tüketimi düştüğünde Rodaj olabilir diye düşündüm tabi. Ama olan olmuştu fakat hiç bir sorun yok şu anda. Benim mantığım biraz farklı bu konuda. "İşleyen demir ışıldar" sözünden yola çıkarak hareket ediyorum anlıyacağınız
    çok teşekkür ederim. ben de sizinle aynı durumdayım malesef yapacak bişey yok.

bugün audi alacak olan bir akrabam ile audi bayisine gitmiştim. buradaki audi personeline sordum bu durumu. sonuçta golf vw ve audi de benzerlikler olduğunu düşünerek. bu arkadaş bana tam olarak rodajdan değil ama motor şanzuman uyumu diye bir kavramdan bahsetti. aracı ile aldığınızda performanslı sürerseniz buna alışır hep gitmek ister ama yakıt biraz fazla olur, yok ekonomik sürerseniz buna da alışır az yakar ama isteksiz hızlanır demişti.

bakalım zamanla ne olacak...

Uyelik Tarihi
    19 Mart 2013

GT - Rank
    3199

İsim
    Oguzhan Özelçi
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 EC 4179
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ogzhnozlci

Performans - Yakıt tüketimi arasındaki oran önemli. Ne yazıkki biraz imkansız gibi görünüyor istediğim şey şuanda ama hem performanslı hemde çok olmasada biraz ekonomik bir aracım olsun isterim aslında Böyle olan tek bir araç var şu anda o da beni aşıyor Ama audi servisinde size söylenenlerden sonra doğru bir düşüncede olmam beni mutlu etti açıkcası Bilmiyorum, belki 1 sene sonra bir chiptuning uygulamasına gidebilirim duruma göre Aklımda yapmak istediğim çok şey var Golf'ume U ledler, Arka led Stoplar, Katlanabilir aynalar başta olmak üzere...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)