Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ön park sensörü

1. #1 Ön park sensörü
    ozgunkaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2013

GT - Rank
    3558

İsim
    Özgün Karaman
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    4444
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @ozgunkaraman

Standart Ön park sensörü

Selam Arkadaşlar, tdi dsg comf. aracımı temmuz sonu bekliyorum, yanlız bu aralar ciddi anlamda bir şeyi kafama takmış durumdayım, oda ön park sensörü. Highline daki pek çok özellik benim için gereksiz, comf. line + sürüş konfor paketi benim için çok idealdi ancak siparişi verirken sürüş konfor paketiyle beraber vereyim dedim, satış temsilcisi saolsun teslimat çok uzar falan filan diye moralimi bozdu iyi dedim normal verin sensörlerle cc yi bayide taktırayım. İşte bu sonradan takılan özellikle ön park sensörü aracın görüntüsünü ciddi anlamda bozacak düşüncesindeyim orjinali gibi kompakt durmuyor malum. Aracın ön tarafıda diğer her yeri gibi çok şık bunu bozmak istemiyorum ama özellikle park ederken insanlık hali oluyor sürtme falan oraya buraya. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler ve bu şekilde ön sensör taktıran arkadaş varsa bir fotoğraf paylaşabilirmi? herkese keyifli sürüşler..

bk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    20 Nisan 2013

GT - Rank
    3384

İsim
    Bertan Bertan
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    06 FA 96 **
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @bk06

hocam bence beklemeyi göze alın sonuçta araç bir kere alınıyor ve içinize sinmesi gerekir diye düşünüyorum. bende comf 1.2 siparişimi bekliyorum temmuz ortası gibi dendi opsiyonlu olmasına rağmen galiba en fazla 1 ay fark ediyor opsiyonlu aracın gelme süresi. ama sorun sadece ön park sensörü içinse bence gerek de yok ön park sensörü çok kullanışlı değil gibi iyi forumlar

phclummia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Nisan 2013

GT - Rank
    1589

İsim
    Emrah Boz
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 ZS 5732
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @phclummia

Arkadadasim siparise bisey ekletmiim gelenlerden birini aliim dersen renk bile secemiyorsun ne gelirse sansina oluyor. Ben bu konuda sifir arac aliyorum herseyini kendim secmek isterim diye dusunuyorum. Tabi sure uzuyor ama arkadasin da desigi gibi en fazla bi ay (: bunun dinda fabrikadan gelen araca on arka park sensoru eklenenilior. Anca buraya gelmis araca sadece arka park sensoru ekleniyor. Ve bu teybe entegre olmuyor. Ender elektronik yapar belki ama bu durumda iki tamponu falan arada baglantiyi falan degisir bu da 3000 den asagi olmaz bence tabi son olarak sen bilirsin. Lazim olmazsa on park sensoru sadece oten arka yi 300 400 e takarlar (:

PrimorisOrdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    16 Mayıs 2013

GT - Rank
    3599

İsim
    Kaan Volkan
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    06 :)
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @PrimorisOrdo

Forumda birisi yakın zamanda üzerlerinde ön+arka park sensörlü GTI tamponları geleceğini söylemişti. Tek çare bu tarz bir şey almak olabilir. Bunun dışında servis ön tampona hiç bir şekilde park sensörü takamıyor bildiğim kadarıyla. Zamanında sormuştuk servise, 350'ye arka park sensörü takılıyordu, öne de takılmasını istemiştik ancak mümkün olmadığını söylediler.

Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    22 Mart 2013

GT - Rank
    1119

İsim
    Murat Bayraktar
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 EL 006
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Murat

Blacken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    06 Aralık 2012

GT - Rank
    2527

İsim
    Emirhan Kurt
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer 122 PS DSG
    Plaka
    AEB 52
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @Blacken

Hocam ön tampon ve ekranda aktif etme ender elektroniğe haftaya gelecekmiş. 1200 gibi bir fiyat verdiler bana.

timomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    10 Mayıs 2013

GT - Rank
    538

İsim
    Fatih Ozsoy
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 FA 086
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @timomass

Alıntı ozgunkaraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar, tdi dsg comf. aracımı temmuz sonu bekliyorum, yanlız bu aralar ciddi anlamda bir şeyi kafama takmış durumdayım, oda ön park sensörü. Highline daki pek çok özellik benim için gereksiz, comf. line + sürüş konfor paketi benim için çok idealdi ancak siparişi verirken sürüş konfor paketiyle beraber vereyim dedim, satış temsilcisi saolsun teslimat çok uzar falan filan diye moralimi bozdu iyi dedim normal verin sensörlerle cc yi bayide taktırayım. İşte bu sonradan takılan özellikle ön park sensörü aracın görüntüsünü ciddi anlamda bozacak düşüncesindeyim orjinali gibi kompakt durmuyor malum. Aracın ön tarafıda diğer her yeri gibi çok şık bunu bozmak istemiyorum ama özellikle park ederken insanlık hali oluyor sürtme falan oraya buraya. Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler ve bu şekilde ön sensör taktıran arkadaş varsa bir fotoğraf paylaşabilirmi? herkese keyifli sürüşler..
    Ben aracımı sipariş ederken eklenen opsiyonların teslimat süresini değiştirmeyeceği söylendi. Tabi size hali hazırda gelecek araclardan birini vereceklerse erken olur tabiki. ama sıraya girecekseniz opsiyonlar tarihi etkilemiyor.

K052 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Aralık 2012

İsim
    Kadir G.
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Diğer Sportline
    Motor
    TDI 90 PS
    Plaka
    34 JJ 5771
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @K052

Servislerin öne takamamasının sebebi farklı marka kullanıyor olmaları. Arkaya META öne COBRA adlı iki farklı saçma markayı kullanıyorlar. Dolayısıyla ön arka olunca OPS yani görsel desteği unutmanız gerekiyor. Tabi yapamadıkları zaman da "olmaz" deyip geçiştiriyorlar.Orijinal Ön+arka OPS park sensörünün fiyatı montaj+kodlama dahil 1700 lira. İmzamdaki linki inceleyebilirsiniz.

inbox06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Nisan 2013

GT - Rank
    3360

İsim
    Deniz Ay
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    06 DZ 0000
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @inbox06

Alıntı Blacken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ön tampon ve ekranda aktif etme ender elektroniğe haftaya gelecekmiş. 1200 gibi bir fiyat verdiler bana.
    buna montaj dahil mi???

firatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Aralık 2012

GT - Rank
    504

İsim
    Mustafa Fırat Tekbaş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 AF 1509
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @firatt

Ben de comfortline alıp servise güvenme hatasına düşmüş biriyim. Serivste garantiyi de bozmamak için Meta ön-arka sensör taktırdım. işçilik boya vs. 880TL tuttu. Arkalar çok iyi çalışıyor fakat önler tam bir şekilde anlatmak gerekirse REZALET. Zaten önce yapamadılar hata verdi. Götürüp bıraktım 1 gün de düzeltebildiler. Bunu servisle iyi konuşun. Ben aracı Doğuş Etimesgut'tan aldım beni Meta ya yönlendirdi. Halbuki Doğuş Çankaya orijinal sistemi takıyormuş. (daha pahalı tabi ama inanın değer) Yakında Meta içinde görsel destek çıkacakmış ama ne zaman belli değil. CC yi serviste orijinal takıyorlar sorun yok ama park sensörünü orijinal taktırmanızda fayda var. İkisini yaptırdığınızda yaklaşık 2700TL gibi bir rakama mal olacak. Benim selamlama yaptırdığım VAG Center Ankara yakında GTI tampon takımı (ön-arka) getirecek. Takıma ön-arka park sensörleri ve park asistanı sensörleri dahil. Yani tampon takımı yanında kablo tesisatı ve PDA denen kontrol ünitesini de alırsanız otomatik park destekli park sensörlü GTI tamponlu aracınız olacak. Yalnız fiyat bilgim yok. Bence sistemin tümü 4000-4500TL civarlarında tutacak.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)