Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
45 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree42Beğeniler

Konu: 122 ps DSG Vs 140 ps DSG ????

1. #1 122 ps DSG Vs 140 ps DSG ????
    ilqer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Haziran 2013

GT - Rank
    3737

İsim
    Ilker Varoğlu
    Şube
    Çorum
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    19 EN 400
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @ilqer

Standart 122 ps DSG Vs 140 ps DSG ????

Merhaba arkadaslar Golf 7 122ps Dsg aracımı yag eksilttiginden dolayı sattım böyle bir problemi olan oldumu bilmiyorum 6 ayda 2 kere 2 litre yag koyduk 1.oookm takipte 440gram eksiltti daha sonraki 1.oookmde hiç eksiltmedi 57 bine satış gerçekleştirdim şimdi istedigim aracı almak istiyorum

U Led + Cam Tavan + Katlanır ayna Eklettim
    Fakat Cevremden kafam cok karıstı ben 122 dsg kullandım aractan memlundum yeni sipariş verdigimde aracım kasımda gelicek
    bana 140 ps dsg almamı önerdiler
    122 ps ile 140 arasındaki farki bilen hangisi yararlı olur yardımlarınızı bekliyorum ben fiyat farkında degilim tasarrufu dusunuyorum performanslı kullandıgım oluyor dizel almak istemiyorum dsg almam sart ve 6 aydan 10.000km yaptım yılda 20.000bin civari gezmeyi seviyorum

122ps Dsg kullanıcısıyım ama 140psnin bana saglayacagı yarar ne olur deneme fırsatımda yok aracı öyle bi imkan sunmuyorlar 122ps var
    satarken 140 daha cok istek alır
    140 2 piston calıstırıyor
    140 asıl ödül alan tsi motor oldugundan yag problemi yasamassın gibi bilgiler edindim ne kadar dogru bilmiyorum bilgili arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim...

eemfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Nisan 2013

GT - Rank
    3418

İsim
    Fatih Baba
    Şube
    Niğde
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    51 AL 380
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @eemfatih

yeni aracın o kadar yağ eksiltmesi enterasan, servisin tutumu ne oldu merak ettim doğrusu. tsi'lar hakkında fikrim yok ama o kadar km yapıyorsanız dizel alınır düşüncesindeyim
    TDI DSG Comfortline Tungsten Gri Park Sensörü+Hız Sabitleyici

tismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Ocak 2013

GT - Rank
    507

İsim
    İsmetcan Hergünşen
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    HENüZARACıBEKLEMEDE...
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @tismo

140'lık olan yeni bir motor. Her zaman için ben yeni teknolojiye sıcak bakmam bir süre denenmeden. DSG'nin ilk hallerini hatırlıyoruz. Artıları da elbet çok fazla ama hala tam anlamıyla sorunsuz değil. Bunun yanında (yanlışsam düzeltin lütfen) 140'lık versiyonun sürekli aynı iki pistonu kapatması da bana ters geldi. Bunun yanında piston geçişlerinde rahatsız edici düzeyde olmasa da titreme olayı var. Ve 122'lik ile 140'lık arasında performans farkının çok olacağını düşünmüyorum. 160-170 falan olsa tamam. Bende çok düşündüm 140'lığı ancak saydığım nedenler benim düşüncemi değiştirmemde etkili oldu. Daha uzun süredir bilinen kullanılan 122'liğe yöneldim.
    jartar, SHERIFF and [gorki] like this.

[gorki] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Nisan 2013

İsim
    Gorkem Yagtu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    06 GY 707
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @[gorki]

Alıntı tismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    140'lık olan yeni bir motor. Her zaman için ben yeni teknolojiye sıcak bakmam bir süre denenmeden. DSG'nin ilk hallerini hatırlıyoruz. Artıları da elbet çok fazla ama hala tam anlamıyla sorunsuz değil. Bunun yanında (yanlışsam düzeltin lütfen) 140'lık versiyonun sürekli aynı iki pistonu kapatması da bana ters geldi. Bunun yanında piston geçişlerinde rahatsız edici düzeyde olmasa da titreme olayı var. Ve 122'lik ile 140'lık arasında performans farkının çok olacağını düşünmüyorum. 160-170 falan olsa tamam. Bende çok düşündüm 140'lığı ancak saydığım nedenler benim düşüncemi değiştirmemde etkili oldu. Daha uzun süredir bilinen kullanılan 122'liğe yöneldim.
    Tamamen benzer sebeplerden ben de 122lik tercih etmiştim. Gayet memnunum yani katılıyorum.
    tismo ve SHERIFF bunu beğendi.
    [gorki] is here!

~06 GY 707 ~

VW GOLF MK7 1.4 TSI HIGHLINE DSG (Cam Tavan + Led Stop + Katlanır Aynalar)

GOLF1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Şubat 2013

GT - Rank
    3040

İsim
    Umut Çağlar
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    16 JUA 30
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @GOLF1903

Alıntı ilqer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar Golf 7 122ps Dsg aracımı yag eksilttiginden dolayı sattım böyle bir problemi olan oldumu bilmiyorum 6 ayda 2 kere 2 litre yag koyduk 1.oookm takipte 440gram eksiltti daha sonraki 1.oookmde hiç eksiltmedi 57 bine satış gerçekleştirdim şimdi istedigim aracı almak istiyorum

U Led + Cam Tavan + Katlanır ayna Eklettim
    Fakat Cevremden kafam cok karıstı ben 122 dsg kullandım aractan memlundum yeni sipariş verdigimde aracım kasımda gelicek
    bana 140 ps dsg almamı önerdiler
    122 ps ile 140 arasındaki farki bilen hangisi yararlı olur yardımlarınızı bekliyorum ben fiyat farkında degilim tasarrufu dusunuyorum performanslı kullandıgım oluyor dizel almak istemiyorum dsg almam sart ve 6 aydan 10.000km yaptım yılda 20.000bin civari gezmeyi seviyorum

122ps Dsg kullanıcısıyım ama 140psnin bana saglayacagı yarar ne olur deneme fırsatımda yok aracı öyle bi imkan sunmuyorlar 122ps var
    satarken 140 daha cok istek alır
    140 2 piston calıstırıyor
    140 asıl ödül alan tsi motor oldugundan yag problemi yasamassın gibi bilgiler edindim ne kadar dogru bilmiyorum bilgili arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim...
    140 ile 122 arasında (ki ben her ikisini de kullanmış biriyim!) maalesef dağlar kadar fark var.
    Bence kimsenin yazdığına bakmayın gidin kullanın her iki aracı da bir şekilde derim. En kolay yolu da 2-3 günlüğüne, 1 haftalığına gidin bir oto kiralamacıdan 140 lığı kiralayın... Canınızın istediği gibi kullanın. Farkı net göreceksiniz!!!
    2 yönlü kullanımda da( Yumuşak Kullanımda- 2 silindir kipinde ve yakmıyor neredeyse, Sert Kullanımda - arabayı uçuruyor ama yakıyor da ) kesinlikle motor olarak 122 lerden farklı ve üstün bence.. En azından ben kullandım gördüm.
    Yılda 20.000 km yapmanız konusunda ise benim Size direk önerim Dizel almanız yönünde.
    Ama tabii ille de performans, sessizlik diyorsanız da bir şey diyemem...
    WATERCITY bunu beğendi.

mechanic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2012

GT - Rank
    1556

İsim
    Mr. Selim
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    34 SK 1967
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @mechanic61

Arkadaşlar,
    sıfır araçlarda, özellikle ilk 1500km aracınızı 3000 devirden fazla çevirirseniz TSI motorda yağ yakmama gibi bir imkanınız yok. Bak nasıl gidiyorum diye rodaj bitmeden gaza abanınca yağ yakma sıkıntısını forumları inceleyin bakın binlerce comment görürsünüz. Ben de bir mk6 sattım 9000 de aynı sıkıntıdan ötürü. Şimdi 7 aldım, çok dikkat ettim rodajına ve sonuç; aracı aldığım günden beri 1 gr eksilmemiş desem yalan olmaz.
    slck bunu beğendi.

WATERCITY
    Misafir WATERCITY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin burada 2 dakika da düşündüğünü Alman mühendisleri İnan düşünmemişlerdir,2 piston yok 4 piston,kardeşim 122 ile 140 aradında dağlar kadar fark var önceki aracım MK6 122 DSG'ydi bu aracın aklını alır 140'lık ,ilk çıktığında DSG sorunlu diyorsun bu gün hala sorunlu DSG bu aracın en büyük özelliği gazı koyunca seni koltuğa yapıştırıyor,tasarruf istersen 1.2 TSI 105'likten bile az yaktırırsın,2silindir kipinde 75hp olarak çalışıyor,gazı koyduğun andada o gücü hissediyorsun,160-170 olsa demişin MK6 160'lık ile MK7 140'lığın hızlanmaları ve torkuna bakarmısın sence 160'lık MK6'dan farkı ne...

tismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Ocak 2013

GT - Rank
    507

İsim
    İsmetcan Hergünşen
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    HENüZARACıBEKLEMEDE...
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @tismo

Alıntı WATERCITY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin burada 2 dakika da düşündüğünü Alman mühendisleri İnan düşünmemişlerdir,2 piston yok 4 piston,kardeşim 122 ile 140 aradında dağlar kadar fark var önceki aracım MK6 122 DSG'ydi bu aracın aklını alır 140'lık ,ilk çıktığında DSG sorunlu diyorsun bu gün hala sorunlu DSG bu aracın en büyük özelliği gazı koyunca seni koltuğa yapıştırıyor,tasarruf istersen 1.2 TSI 105'likten bile az yaktırırsın,2silindir kipinde 75hp olarak çalışıyor,gazı koyduğun andada o gücü hissediyorsun,160-170 olsa demişin MK6 160'lık ile MK7 140'lığın hızlanmaları ve torkuna bakarmısın sence 160'lık MK6'dan farkı ne...
    Önce saygılı konuşmayı deneyin ve sonra direk bana yazın bence siz. Yazımı dikkatli okursanız bence demişim yanlışım varsa düzeltin lütfen demişim ve nasıl bir üslup kullanmışım. Sadece kendi fikrimi söylediğimi belirttim. Hakarete yakın konuşmaları bir kenara bırakmaya ve saygılı olmaya davet ediyorum sizi lütfen.
    SHERIFF bunu beğendi.

007
    007 çevrimdışı
    007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    07 Mart 2013

GT - Rank
    920

İsim
    Kaan Ozturhan
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    34 JY 1369
    Kan Grubu
    AB RH -
    Bahset
    @007

5 sene 122 bg'lik motoru manuel vites ile kullanan biri olarak dsg'nin rahatlığını görünce gerçekten 5 sene eziyet çekmişim dedim. Motor gücüne gelince , dsg ile motorun uyumu o kadar iyi ki aradaki 50 nm'lik fark size 150 nm gibi hissettiriyor. Çünkü vites geçişlerinde hiç kayıp yok. Hızlanmalar 122'likten çok daha iyi. Tüketim de en yoğun trafikte sürekli kullanım ve hep klima açık halde bir depo ile 700 km'de benzin ışığı yanıyor.. Tavsiyem uled, katlanır ayna ve cam tavan olsun. Ve bir diğer tavsiyem ipod bağlantısı ve anahtarsız giriş de olsun..
    Motor tercihine gelince..Kesinlikle dsg olmalı.. Ama inanın bu her yerde kamera bulunan istanbulun yoğun trafiğine 1.2 motordan fazlasına hiç gerek yok..
    WATERCITY bunu beğendi.

soulreaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Haziran 2013

GT - Rank
    3727

İsim
    Hasan Damar
    Şube
    Antalya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    07 FOT 36
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @soulreaver

beyler,140 lık çok daha verimli bir motor,bunu tartışmak bile hata olur kanısındayım.ben şu an mk6 tsi dsg 160 lık kullanıyorum.çok iyi gidiyor.yeni siparişim mk7 dsg 140.eylülde alıcam inşallah.aracı denedim.inanın 160 lığın performansından eksiği olmadığı gibi fazlası var.sen bırak 122 liği.al bi 140 lık beyaz cam tavanlı mk7 bak keyfine
    WATERCITY bunu beğendi.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler