Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
52 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree36Beğeniler

Konu: Önyargılar yüzünden 1.2'den vazgeçmek !

1. #1 Önyargılar yüzünden 1.2'den vazgeçmek !
    toraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Temmuz 2013

GT - Rank
    3870

İsim
    Hakan Güngör
    Şube
    Düzce
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    81 ET 825
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @toraman

Standart Önyargılar yüzünden 1.2'den vazgeçmek !

Herkes 'insanların ne düşündüğü önemli değil , önemli olan doğru bildiğini yapmak' dese de , aslında pek öyle olmuyor. İşin doğrusu insan etraftan kabul görmek , beğenilmek istiyor. Sahip oldukları da beğenilsin istiyor buna bağlı olarak. Otomobil her ne kadar iş gören bir araç olsa da bir statü sembolü aynı zamanda. İnsanların otomobillerimizi çok beğenmelerini istemez miyiz? Kaç kişi xenon farları görüş rahatlığı olsun diye ekletti ki? Sonuç olarak iyi otomobile sahip olma isteğimizin yanında, başkalarının da iyi bir otomobilimizin olduğu düşüncesine sahip olmasını istiyoruz. Bazı kişilerin hiç umrunda değildir ama çoğunluk için bu böyle.

Türkiye'de benim akraba ve arkadaşlarımın da içine dahil olduğu büyük bir çoğunluğun otomobil bilgisi bir kaç ezberle sınırlı. Otomobilden en anlamayan bile motor hacimlerini hemen hemen biliyor ve hemen onu soruyor: 1.4'mü , 1,6'mı? Beygir tork felan (ki torktan hiç anlamıyorlar zaten) hiç ilgilenilen konular değil. 1.2 aldım yanıtı verdiğinizde verilen tepkiler muhtelif fakat en nihayetinde sizin aracınızın zayıf , beş para etmez bir araç olduğuna hükmediyorlar. En iyimser tepkiyi veren iyi yürekli arkadaşınız bile 'neyse ya şehir içinde seni idare eder. Fazla basmazsın zaten' gibi sizi 'teselli edici' şeyler söylüyor

Teknik verilerinin bir çok atmosferik (atmosferik?) motorlu 1.6'dan iyi olduğunu anlatmaya çalışıp bir sürü gereksiz çaba içine giriyorsunuz. Otomobilinizle ilgili konuşulan her ortamda motorunuzun performanssız olmadığını ıspatlamaya , TSI motoru anlatmaya uğraşıyorsunuz.Halbuki 1.4 ya da 1.6 olsa performans konusunda hp veya torku önemsemeden tatmin olacaklar. Diyebilirsiniz ki , 'niye böyle bir çaba içine giriyorsun, ne gerek var?' İster istemez algıladıkları kötü imaj rahatsız ediyor. Zayıf güçsüz arabaya tonla para veren ahmak olarak algılanmak (öyle olmak değil , öyle algılanmak) can sıkıcı değil mi? Kim ne düşünürse düşünsün diyen arkadaşları tebrik ediyorum. Ne mutlu onlara.

122 hp'lik motoru bir türlü deneme şansına sahip olamadım. Yakıt değerleri birbirine çok yakın. fark edilebilir bir performans farkı varsa aradaki 3 bin lira verilebilir. 52 vermişken 55 veririz. Ama hissedilir bir fark var mı yok mu bilemiyorum. Değer mi değmez mi karar veremiyorum. Yarın sabah siparişimi girecek satış temsilcisi. Ve benim kafam fena halde karışık.

Earlgrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Nisan 2013

GT - Rank
    3477

İsim
    Kurtuluş Koçbay
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Midline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 XX 1453
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Earlgrey

Dostum 3.000 TL hangi modeller arasında fark var? Fiyat listesinde aynı donanımda olup aralarında 3.000 TL fark olan iki farklı motor secenegi göremedim..
    Konu Earlgrey tarafından (12 Ağustos 2013 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.
    "Golf'üne dokunma! Sadelik, güzeldir.. (Anti-Modifiye)"

Golf MK7 1.2 TSI Midline Plus 105 PS - Manuel
    Tungsten Gri

GOLF1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Şubat 2013

GT - Rank
    3040

İsim
    Umut Çağlar
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    16 JUA 30
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @GOLF1903

Alıntı toraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes 'insanların ne düşündüğü önemli değil , önemli olan doğru bildiğini yapmak' dese de , aslında pek öyle olmuyor. İşin doğrusu insan etraftan kabul görmek , beğenilmek istiyor. Sahip oldukları da beğenilsin istiyor buna bağlı olarak. Otomobil her ne kadar iş gören bir araç olsa da bir statü sembolü aynı zamanda. İnsanların otomobillerimizi çok beğenmelerini istemez miyiz? Kaç kişi xenon farları görüş rahatlığı olsun diye ekletti ki? Sonuç olarak iyi otomobile sahip olma isteğimizin yanında, başkalarının da iyi bir otomobilimizin olduğu düşüncesine sahip olmasını istiyoruz. Bazı kişilerin hiç umrunda değildir ama çoğunluk için bu böyle.

Türkiye'de benim akraba ve arkadaşlarımın da içine dahil olduğu büyük bir çoğunluğun otomobil bilgisi bir kaç ezberle sınırlı. Otomobilden en anlamayan bile motor hacimlerini hemen hemen biliyor ve hemen onu soruyor: 1.4'mü , 1,6'mı? Beygir tork felan (ki torktan hiç anlamıyorlar zaten) hiç ilgilenilen konular değil. 1.2 aldım yanıtı verdiğinizde verilen tepkiler muhtelif fakat en nihayetinde sizin aracınızın zayıf , beş para etmez bir araç olduğuna hükmediyorlar. En iyimser tepkiyi veren iyi yürekli arkadaşınız bile 'neyse ya şehir içinde seni idare eder. Fazla basmazsın zaten' gibi sizi 'teselli edici' şeyler söylüyor

Teknik verilerinin bir çok atmosferik (atmosferik?) motorlu 1.6'dan iyi olduğunu anlatmaya çalışıp bir sürü gereksiz çaba içine giriyorsunuz. Otomobilinizle ilgili konuşulan her ortamda motorunuzun performanssız olmadığını ıspatlamaya , TSI motoru anlatmaya uğraşıyorsunuz.Halbuki 1.4 ya da 1.6 olsa performans konusunda hp veya torku önemsemeden tatmin olacaklar. Diyebilirsiniz ki , 'niye böyle bir çaba içine giriyorsun, ne gerek var?' İster istemez algıladıkları kötü imaj rahatsız ediyor. Zayıf güçsüz arabaya tonla para veren ahmak olarak algılanmak (öyle olmak değil , öyle algılanmak) can sıkıcı değil mi? Kim ne düşünürse düşünsün diyen arkadaşları tebrik ediyorum. Ne mutlu onlara.

122 hp'lik motoru bir türlü deneme şansına sahip olamadım. Yakıt değerleri birbirine çok yakın. fark edilebilir bir performans farkı varsa aradaki 3 bin lira verilebilir. 52 vermişken 55 veririz. Ama hissedilir bir fark var mı yok mu bilemiyorum. Değer mi değmez mi karar veremiyorum. Yarın sabah siparişimi girecek satış temsilcisi. Ve benim kafam fena halde karışık.
    Bakınız bence kimsenin dediğine bakmayın hatta soran olursa da ozaman 1.4 deyin.
    Nasıl olsa anlamayacaklar ki 1.2 mi 1.4 mü...
    Ama illa da güç de olsun havam da olsun diyorsanız da ;
    1.4 TSİ ACT yi deneyin derim ben de size.
    Her hangisini alırsanız alın hayırlı olsun şimdiden hepsi de G O L F sonuçta...
    Konu GOLF1903 tarafından (12 Ağustos 2013 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

enes5441 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Şubat 2013

GT - Rank
    917

İsim
    Enes Önce
    Şube
    Sakarya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    54 DE 600
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @enes5441

Bende çok ikilemde kaldım önceki aracım golf 6 1.6 atmosferik motordu, ben opsiyonlari motor gücüne tercih ettim yani 1.2 tsi tatminkar geldi 1.4 ile aradaki farki opsiyonlara harcadim 1.2 tsi comfortline şu an için en çok satilan versiyon dolayisi ile ikinci elde daha çok tercih edilecektir 1.4 tsi iyi bir motor ancak 1.2 tsi ile arasinda müthiş farklar yok her iki motoruda test ettiğim için söylüyorum vergi avantaji da var,bana soranlara turbo var diyorum yeterli oluyor,tabi burada tercih nihayetinde beklentilerinizle paralel olacaktır 3100 tl çok iyi opsiyonlar alinabilir
    VW GOLF 7 1.2 TSİ 105 ps manuel beyaz renk ++ U LED XENON + LED STOP + CAM TAVAN + ERGO ACTIVE SPOR KOLTUK + IŞIK GÖRÜŞ PAKET + SÜRÜŞ KONFOR PAKET + 17 " GOLF 7 GTI JANT + GERİ GÖRÜŞ KAMERASI + RENKLİ EKRAN YOL BİLGİSAYARI + COMPOSITION MEDIA 5.8 INC EKRAN+YER TASARRUFLU STEPNE ..

BRKNTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Aralık 2012

GT - Rank
    2615

İsim
    Berkant Dinç
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 ZG 3941
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @BRKNTT

Siz etraf ne söyler değil bütçenize ve tam olarak ne almak istediğinize karar verin sadece,sonuçta aracı uzun süre siz kullanıcaksınız onlar değil,sonra keşke deyipte aracınızdan erkenden soğumayın.
    GOLF MK7 1.4TSI ACT 150 PS HİGHLİNE

GECE MAVİSİ / SHETLAND DÖŞEME / DURBAN JANT / SPOR SÜSPANSİYON / SÜRÜŞ PROFİLİ / U LED / RENKLİ EKRAN / KEYLESS ENTRY / GERİ PARK KAMERASI / PANORAMİK CAM TAVAN

Korayzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    31 Mayıs 2013

GT - Rank
    3525

İsim
    Koray Zeki Yüzgün
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Korayzy

Düşünceler zaman içerisinde değişiklik gösterir...
    Yeni Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG Comfortline + Sürüş konfor paketi + ışık paketi + ergo active koltuk + renkli yol bilgisayarı + 17 inch dijon jant + tungsten gri

ihk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    27 Nisan 2013

GT - Rank
    791

İsim
    İsml Kntr
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    35 ET
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ihk35

siz o araba otorite(yakınlarınızı tenzih ederim)lerinin sözlerine bakmayın onlar asla tatmin olmayan doyumsuz duygularla donatılmış ilkokul seviyesnde trafik bilgisine sahip mekanikten, mekatronikten, aviyonikten vs. anlamayan galerici ağzıyla yorum yapan kişiler.. 1.4 alsan abi cok yakar bu dıyecek 1.2 alsan abı bu cekmez dıyecek, 3 lıra ucuza alsan abı bunda kesın bırsey var dıcek 3 lıra pahalıya alsan amıyane tabirle abı senı cok pıs kazıklamıslar ama olsun dert etme dıcekler yanı kısacası hıcbır fıyat hıc bır araba hıc bır motor ve hıc bır performans degerı bu adamları mutlu etmeyecek, zaten bu yuzden sız turkıyede volkswagen markasını satın aldıgınızda yanında prestıjıde satın alıyorsunuz, ınsanlar sıze farklı gozle bakıyor, 50bın tl borcunuzda olsa "aaa adamın golfu var demek maddı durumu ıyı" dıyorlar bı xenonla sellektor yaptıgınızda öndekı arac sıze derhal yol verıyor sız en ıyısı kullananlara danısın her ıkı aracın artıları ve eksılerını degerlendırın. ben kısaca yardımcı olmak ısterım. eger 1.4 ACT dusunmuyorsanız 1.4 122 yerıne bahsettıgınız farkı opsıyonlara yonlendırıp dopdolu bır 1.2 sıze hıc bır arabayı aratmayacaktır... bunun yanında 1.2'den elde edecegınız yıllık vergı farkı ıle bakımınızı yaptırabılırsınız, alacagınız arac ımkanınız elverıyorsa mutlaka dsg sanzımanlı olmalı cunku buyuk bır rahatlık (ben manuel kullanıyorum sehır ıcı vıtes degıstırmek gercekten angarya madem rahat etmek ıcın araba alıyoruz o zaman araba benı rahat ettırsın degılmı ? :P ) ergo actıve araca mutlaka ve mutlaka eklenmelı satıs temsılcım bıle aracım geldıgınde koltukları gorunce " bunlar cok guzelmıs ya" gıbı bır tepkı verdı ekletebılıyorsanız dıjonlar extra guvenlık saglıyor cunku arac ne kadar ıyı olursa olsun yere temas edenler daıma lastıklerdır... bunun yanında surus komfor paketı gene rahatlıgınız ıcın mutlaka gereklı aslında cok ısteyıp ekletemedıgım front assıst ve ACC muazzam bır teknolojı alınması gerekır dıe dusunuyorum.. secım sıze kalmıs.. sımdıden hayırlı olsun..
    tismo ve REDEYE bunu beğendi.

tismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Ocak 2013

GT - Rank
    508

İsim
    İsmetcan Hergünşen
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    HENüZARACıBEKLEMEDE...
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @tismo

Hocam öncelikle vermişken 3.000 daha verilir 3.000 vermişken 5.000 daha verilir gibi bir girersek bu işin sonu yok. Önemli olan kişinin kendisine en uygunu alması. Beklentileri ne yönde hangi seçim onun beklentilerine cevap verecek vs. Ayrıca o bilip ya da bilmeden konuşan insanlara da gelince günümüzde Mercedes E BMW 5 kasasına 1.6 motor koyuyor Ford 1.0 motor koyuyor insanlar hibrit ya da elektrikli cipler bile üretmeyebaşladı kaç hp'ler alıyorlar elektrikli araçlardan ve daha niceleri şehir içi aşırı bir performans beklemeden vergi yakıt tasarrufu yapılabiliyor ki CO2 salınımı ile ilgili yasa da yürülüğe girerse ülkemizde herkes yüksek hacim dizellerden vazgeçip küçük hacim benzine yönelecek. Bugün yolda gördüğünüz 100 pasattan 85'i 1.4 ya da 1.6. O yüzden biliyor görünüp bilmeyenlerin sözlerini dikkate almayın. Seçiminizin tadına varın. Yakın zamanda C segmenti çoğu araç 1.2 belkide daha düşük hacimli motora sahip olacak. Vergilerin bu seviyelerde olduğu benzin fiyatının 5tl olduğu motorini fiyatının benzine kafa tutmayaçalıştığı şehir içinde 70 hız sınırı olduğu 80'e 90'a 300-400 belki de 500tl gibi cezalar yazıldığı bir ülkede tamam VW'e binmekle Mercedes'e binmek arasında fark var kabul ama bu ülke de ha aynı arabanın 1.6'sına binmişsin ha 2.5'ine.

Benzin fiyatları demişken küçük bir not: geçen gün bir sözlükte denk geldim "Öğrenci arabası" başlığı altına girilen bir entry. "Benzinin fiyatının 2. küsür olduğu bu dönemde kullanılması imkansız olan araç." Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Öğrenciyim. Ve şuan benzin 5tl. Saygılar!!!
    Konu tismo tarafından (12 Ağustos 2013 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.
    Kalki ve REDEYE bunu beğendi.

Kalki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mart 2013

GT - Rank
    3261

İsim
    Hakan Kalkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 ZN 504
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Kalki

Alıntı BRKNTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz etraf ne söyler değil bütçenize ve tam olarak ne almak istediğinize karar verin sadece,sonuçta aracı uzun süre siz kullanıcaksınız onlar değil,sonra keşke deyipte aracınızdan erkenden soğumayın.
    @toraman
    Aynen katılıyorum. Milletin ne dediğinden çok sizin ne istediğinizdir asılolan... Siz ne ile mutlu olacaksanız o sizin için en güzelidir. 1,2 motor ekonomi düşünen insan için doğru seçimdir. Az km yapıyor iseniz TDI a okadar fark ödemeye değmez diyorsanız tabi. Günümüzde 900cc benzinli motorların piyasaya çıktığını düşünürsek, dünyada ekonomik araçlara yönelen bir trend var. İster çevresel koruma faktörleri deyin ister ekonomik faktörler deyin. Sonuçta büyük motorlu araçların yerine daha küçük aynı güçleri yakalayabilen motorların üretimi için firmalar çaba harcıyor. 2000cc araçlar günümüzde neredeyse yokoldu, 1.8 ve 1.6 larda aynı. inanın bir süre sonra 1.4 motorda yerini 1.2 ve 1.0 motor araçlara bırakacak.
    Siz ekonomik durumunuza ve kendi iç tatmininize göre karar verin. 1.2 motoru seçmek durumunda iseniz , çekmeme ve performans yeterliliğini düşünerek vazgeçmeye kalkmayın. Piyasadaki birçok 1.4 ve 1.6 motorlu araçtan daha iyi bir motordur 1.2TSI.
    1.2 motorla yolda kalanı, yokuş çıkmayanıda ne duydum ne gördüm. Gereksiz korkular bunlar. içiniz rahat olsun 1.2TSI 105 beygirlik bir motor, (75bg lik citroen c3 kullanan biri olarak söylüyorum) çoook çook tatminkar bir motor seçimi olacaktır. Pişman olmayacaksınız. Tabi yüksek beygirli 2000cc 3000cc motorlu araçlar kullandınız yada kullanıyorsanız onlardan buna geçmek biraz sıkıntı yaratacaktır ayrı konu...
    BRKNTT, tismo and REDEYE like this.
    GOLF MK7 1.2 TSI Comfortline DSG Refleks Gümüş+ Cam Tavan + Sürüş Konfor + Geri vites Kamera + Işık Görüş + Comp. Media

Gökhan Sarıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mayıs 2013

GT - Rank
    3666

İsim
    Gökhan_55 ..
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 GS 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Gökhan Sarıoğlu

bana göre 1.4 alacaksanız kesinlikle 140 olanı alın. 122 bence çok demode ve gereksiz bir motor oldu. çünkü gerek yakıt değerleri olsun gerek performans olsun 1.2 ile çok ama çok yakın... 1.2 nin birde vergi avantajı var...122 lik motor devekuşu gibi ne kuş ne deve.. hız desene bariz fark yok he hadi az yak desen oda yok bence yakınların fikirleri sizin için önemliyse yakıt alırkende sizinle birlikte para versinler)

3000 lira farkla güzel bi 1.2 alınır ve keyifle binilir. bana göre golfte iki motor var 1.2 ve tdı.. act almazdım o paralara çünkü bmw 1 daha mantıklı 1.4 122 malum anlattım...1.2 hiçbir rakibinde yok tdı dsg de hiçbir rakibinde yok...

karar sizin...
    REDEYE bunu beğendi.
    2013 Golf Tdi Dsg, Cam Tavan , Bi Xenon, Led Stop, 18' Durban Jant, Abt Body Kit, Sürüş Konfor Paketi, Derin Siyah...
    2013 Audi A3 TDI S-Tronic, 17'jant Cam tavan, Xenon Plus, Ambition Parlak KIRMIZI....

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)