Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
8 sonuçtan 1 ile 8 arası
Like Tree1Beğeniler
  • 1 Post By austin powers

Konu: Galeriden sipariş etmek

1. #1 Galeriden sipariş etmek
    austin powers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Haziran 2013

GT - Rank
    3793

İsim
    Sina Güran
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 VAG 22
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @austin powers

Standart Galeriden sipariş etmek

Golf fiyatlarının sürekli artmasından bıktığım için farklı arayışlara geçtim.
    Galeri gibi alternatif yerlerden araç alınır mı? Bilen varsa bilgi paylaşımı yapalım.

firatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Aralık 2012

GT - Rank
    503

İsim
    Mustafa Fırat Tekbaş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 AF 1509
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @firatt

Galeriler yerine ikinci el doğuş çıkışlı araçlar düşünün bence. Grey market denilen galerilerde garanti konusu büyük problem.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Uyelik Tarihi
    28 Haziran 2013

GT - Rank
    3793

İsim
    Sina Güran
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 VAG 22
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @austin powers

konuyu hatalı açmışım. Demek istediğim sıfır araç sipariş etmekti galeriden

vosvos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Temmuz 2013

GT - Rank
    3841

İsim
    Sedat Özdilek
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    06 N9739
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @vosvos

Bu konuda bildiklerimi anlatayım. Galeriler yurt dışından araçları alıp bir iki satış yapıyorlar (kağıt üzerinde) daha sonra türkiyeye ikinci el olarak araçları getiriyorlar. Gümrükte aracın bir çok özelliğini belirtmiyorlar. Örneğin klimatronik yerine klima gösteriyor, zenon far varsa göstermiyor v.s. bu şekilde gümrükte ödedikleri bedelde otomatik olarak düşüyor. Ancak maliyenin denetim yapması durumunda araç o an kimin üzerine kayıtlı ise tüm ceza ona kesiliyor. Bu işlemi genelde lüks araçlarda uyguluyorlardı. Araç opsiyonu yada fiyatı arttıkça kar oranları da artıyor. Ancak bildirimde bulunulmayan tüm parçalar ve opsiyonlar kaçak olmuş oluyor. Size tavsiyem aynı aracın doğuş çıkışlı olanını az km yapmış 2. el olarak bakmanız.

neco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Mayıs 2013

GT - Rank
    3521

İsim
    Necdet Yalçın
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    06 BM 9198
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @neco

Galerilerde sıfır satılan Golfler Türkiye çıkışlı, ya Doğuş yada diğer bayilerden faturalı çıkışlı satılıyor, Avrupadan ithal edilen arabalardan değil.Bayi bizim gibi sıraya giriyor arabayı alıyor yaptırabilirse yüzde 2 indirim yaptırıyor sonra kendi karınıda koyuyor sıfır fiyatının biraz üstüne satıyor..Güvenilir bir bayi ise alınabilir neden olmasın, yanlız fiyat en az liste fiyatından yüzde 2 daha zamlı oluyor..

GOLF7GS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    27 Nisan 2013

İsim
    Bülent Demir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    BELLİDEĞİL
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @GOLF7GS

bende aracımı bayiden aldım liste 47 bin iken comfort manuel 47 bine aldık km'de ise 23

golf7 1.2 tsi comfortline

Uyelik Tarihi
    28 Haziran 2013

GT - Rank
    3793

İsim
    Sina Güran
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 VAG 22
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @austin powers

Doğuştan dün aradılar beni dün. Bana bu sene araç almanız imkansız diyen bayi şimdi aracı isterseniz teyit edin, aracın girişini yapalım dedi.
    Sina: Araç fiyatı ne oldu?
    Doğuş: Baz fiyat şuanki liste fiyatı olan 69.700TL Highline 140 ACT DSG için. Opsiyonel parçalarınız hariç.
    Sina: İndirim?
    Doğuş: Sembolik 1000TL yapabilirim çünkü aracınız çok dolu, birçok opsiyonel parça olduğu için oda
    Sina: Siz aracın gelişine kadar fiyatını sabitleyin, zamlardan muaf tutun, ben size kapora değil, yarın parasının tamamını vereyim.
    Doğuş: Üzgünüm bunu yapamam.
    Sina: Bu demek oluyor ki daha zamlar peş peşe gelmeye devam edecek. Bu ortamda araç almak bana mantıklı gelmedi açıkçası, iyi günler.
    Doğuş: İyi günler.

Benim anladığım insanlar isyan ettiler ve siparişlerini iptal ediyorlar. Bu sebeple bu sene araç almanız imkansız, kota yok diyen doğuş bana senenin bitmesine 4 ay kala telefon açıp araç sipariş verebilmekten bahsediyor. Körü körüne araç almayan duyarlı alıcılar arttıkça, doğuşta fedakarlık etmeksizin satış yapma politikasından vazgeçmek zorunda kalacağını düşünüyorum.

Hem fiyat konusu hemde opsiyonel parçalardaki dayatmalardan dolayı distribütör harici ithal edilmiş araç almayı bile düşünerek bu konuyu açtım.
    His bunu beğendi.

Uyelik Tarihi
    28 Haziran 2013

GT - Rank
    3793

İsim
    Sina Güran
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 VAG 22
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @austin powers

Doğuştan dün aradılar beni dün. Bana bu sene araç almanız imkansız diyen bayi şimdi aracı isterseniz teyit edin, aracın girişini yapalım dedi.
    Sina: Araç fiyatı ne oldu?
    Doğuş: Baz fiyat şuanki liste fiyatı olan 69.700TL Highline 140 ACT DSG için. Opsiyonel parçalarınız hariç.
    Sina: İndirim?
    Doğuş: Sembolik 1000TL yapabilirim çünkü aracınız çok dolu, birçok opsiyonel parça olduğu için oda
    Sina: Siz aracın gelişine kadar fiyatını sabitleyin, zamlardan muaf tutun, ben size kapora değil, yarın parasının tamamını vereyim.
    Doğuş: Üzgünüm bunu yapamam.
    Sina: Bu demek oluyor ki daha zamlar peş peşe gelmeye devam edecek. Bu ortamda araç almak bana mantıklı gelmedi açıkçası, iyi günler.
    Doğuş: İyi günler.

Benim anladığım insanlar isyan ettiler ve siparişlerini iptal ediyorlar. Bu sebeple bu sene araç almanız imkansız, kota yok diyen doğuş bana senenin bitmesine 4 ay kala telefon açıp araç sipariş verebilmekten bahsediyor. Körü körüne araç almayan duyarlı alıcılar arttıkça, doğuşta fedakarlık etmeksizin satış yapma politikasından vazgeçmek zorunda kalacağını düşünüyorum.

Hem fiyat konusu hemde opsiyonel parçalardaki dayatmalardan dolayı distribütör harici ithal edilmiş araç almayı bile düşünerek bu konuyu açtım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)