Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree3Beğeniler

Konu: Navigasyon [ ACİL ]

1. #1 Navigasyon [ ACİL ]
    Chakırkeyf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    04 Mart 2013

GT - Rank
    789

İsim
    Oğuz Topuz
    Şube
    Tekirdağ
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    59 PN 334
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Chakırkeyf

Standart Navigasyon [ ACİL ]

öncelikle konuyu nereye açıcağımı bilemedim yanlış yer ise kusurumuz affola. Arkadaşlar benim engelli bir babam var malulen emekli işlemleri için uğraşıyoruz Ankara babamı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk etti ben Tekirdağ'da ikamet ediyorum ve şehir dışına özellikle İstanbul gibi bir yere pek arabayla gitmedim yani yolları bilmiyorum. Sizden öğrenmek istediğim bu Teknosa vs. gibi teknoloji mağazalarında Navigasyon cihazları satılıyo ben bunlardan alsam arabaya montajı zor mu ? ( ilk arabam navigasyonla hiç işim olmadı o yüzden pek bilgi sahibi değilim ) ve babam yatalak olduğundan ambulans vs işleri çok zor ve masraflı oluyo o yüzden araç varken başka şeylere muhtaç kalmak istemiyorum ben bu Navigasyon cihazlarından almak istiyorum montaj arıza vs çıkarmıycaksa ve sizin tavsiyelerinizi bekliyorum bundan sonra arabayı diğer şehirlere giderken sıklıkla kullanmak zorunda kalıcam ve yol bilgim olmadığından dolayı bu tarz birşeye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar

ihk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    27 Nisan 2013

GT - Rank
    791

İsim
    İsml Kntr
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    35 ET
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @ihk35

Öncelikle acil şifalar dilerim .. Bende aslen tekirdağlıyım.. almak istediginiz harici navigasyon aletleri aracın cakmaklıgından guc alıyor cıhazı baslattıktan sonra gıtmek ıstedıgınız adresı gırın ve navıgasyon ekranındakı oku takıp edın ... iyi bir marka alırsanız da herhangi bir sorun ve arıza cıkarmayacaktır.. ıyı aksamlar ...

Uyelik Tarihi
    04 Mart 2013

GT - Rank
    789

İsim
    Oğuz Topuz
    Şube
    Tekirdağ
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    59 PN 334
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Chakırkeyf

Alıntı ihk35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle acil şifalar dilerim .. Bende aslen tekirdağlıyım.. almak istediginiz harici navigasyon aletleri aracın cakmaklıgından guc alıyor cıhazı baslattıktan sonra gıtmek ıstedıgınız adresı gırın ve navıgasyon ekranındakı oku takıp edın ... iyi bir marka alırsanız da herhangi bir sorun ve arıza cıkarmayacaktır.. ıyı aksamlar ...
    çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için ne güzel (H)emşeri çıktık hiç bilmediğimden çakmaklıktansa eğer basitmiş birde marka model vs önerseydini tadından yenmezdi

Kalki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mart 2013

GT - Rank
    3261

İsim
    Hakan Kalkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    34 ZN 504
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Kalki

Acil şifalar dilerim.
    Navigasyon için telefonlarda kullanılabiliyor. İphone yada android akıllı telefonunuz varsa navigasyon olarak kullanabiliyorsunuz. İphone da zaten harita-navigasyon standart var. Android telefon kullanıyorsanızda Navigasyon cihazlarıyla aynı özellikte programlar yüklenebiliyor. Eğer akıllı telefonunuz varsa Google da araştırın derim.
    GOLF MK7 1.2 TSI Comfortline DSG Refleks Gümüş+ Cam Tavan + Sürüş Konfor + Geri vites Kamera + Işık Görüş + Comp. Media

Alp Savaş Balçık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    20 Temmuz 2013

GT - Rank
    3893

İsim
    Alp Savaş
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 EU 9906
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @Alp Savaş Balçık

İstanbul'u az çok bilen birisine telefon yeterli olabilir, ama benim fikrim size bir navigasyon cihazı gerekli. Telefonda devamlı takip etmek gerekiyor, sesli uyarı yok, yola mı bakacaksın telefona mı? Hem İstanbul trafiğine alışık deilsin hem de yol bilmiyorsun. Sesli seni uyaracak navigasyon kesinlikle tavsiye ederim. Malesef marka bilmiyorum, ama teknosa falan gibi yerlerdeki arkadaşlar sana yardımcı olacaktır bu konuda.

jartar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Nisan 2013

GT - Rank
    3388

İsim
    Cenk Er
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    26 SC 146
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @jartar

Piranha'yı hiç önermem biraz ucuz gibi ama uzun ömürlü olmayacağı kesin, malzeme kalitesi çok kötü, benimkinin ilk 2 ayında 2 sefer güç girişi bozuldu, 3.de arabayla üstünden geçtim.
    Golf VII 122PS DSG HIGHLINE + CAM TAVAN + U LED + KATLANIR AYNA

SHERIFF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Nisan 2013

GT - Rank
    3

İsim
    Hüseyin Güncan
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    22 NK 011
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @SHERIFF

Bu cihazlar yukarıda da bahsedildiği gibi oto çakmağından güç alıyor. Cihazın tutucusunu da cama uygun bir yere vantuzluyorsunuz o kadar. Sizin için en ideali 4.3 inch ekranlılar olacaktır. İGO programı kullananlar kolay anlaşılır ve kullanışlı olanları, satış elemanından bu şekilde isteyin. Aldığınızda bilgisayara bağlayıp sitesinden haritayı güncelleyin. Yola çıkmadan önce de cihazı biraz kurcalayıp nasıl çalıştığını öğrenmekte fayda var. Çünkü hareket halinde ayar yapmak tehlikeli olur. Navigasyonda belirlediğiniz rotadan yanlışlıkla çıktığınızda telaşlanmayın cihaz size bulunduğunuz yerden hemen yeni bir rota çiziyor. Ama bunu ayarlardan aktif etmeyi unutmayın. Navigasyon ayarlarından otomobili seçin. Yeni kullanacak birisi için tavsiyeler bunlar.

firatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Aralık 2012

GT - Rank
    505

İsim
    Mustafa Fırat Tekbaş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    06 AF 1509
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @firatt

Oğuz Bey öncelikle babanız adına Allah'tan bol şifa dilerim. Arkadaşların da bahsettiği gibi akıllı telefon bir seçenek. Eğer navigasyon cihazı için başlangıç modellerini düşünüyorsanız akıllı telefonunuza bir navigasyon uygulaması indirmeniz daha hesaplı olacaktır. Mesela ben sygic kullanıyorum. Eski aracım için de Tomtom un başlangıç modelini almıştım artık onu kullanmıyorum, çünkü telefonun ekranı daha büyük. Ama geçen hafta mediamarkt ta Tomtom un adını hatırlamadığım 2 modelini gördüm. Biri 349 TL diğeri 399 TL idi. Bir tanesinin ekranı yeteri kadar geniş. Ucuz olanınsa ekranı biraz daha küçüktü fakat bluetooth u vardı. Böylece telefonunuzu cihazla eşleyebilirsiniz ve comfortline ların eksiği olan bluetooth u dolaylı yoldan elde edebilirsiniz.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

phclummia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Nisan 2013

GT - Rank
    1589

İsim
    Emrah Boz
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 ZS 5732
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @phclummia

bu konuda benim tavsiyem üç aşağı beş yukarı hepsi çinde yapılıyor. öncelikli olarak alırken inceleyeceğiniz harita servsini sağlayan şirket hangisi. dünyada (türkiye de başarsoft) bu konuda kalitesini kanıtlamış olan tomtom dur. türkiye de de verileri başarsoft dan alır. ki google falan da ordan alır.

buna dikkat ettikten sonra deneme imkanının var ise dokunmatiğini almadan deneyin. basınçla mı ısıylamı çalışıyor bu önemli. ısıyla çalışanlar daha kullanışlı olur. arabanın içinde nasıl durur o sizin zevkinize kalmış görünüm açısından ama en az 7 inç olması kullanışlı olmasını sağlar
    Golf MK7

Teknoloji hakkında yazılar yazdığım blok --> http://caciksever.com/

Uyelik Tarihi
    04 Mart 2013

GT - Rank
    789

İsim
    Oğuz Topuz
    Şube
    Tekirdağ
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    59 PN 334
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Chakırkeyf

öncelikle iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim telefonu düşündüm ama yeterli olcabileceği konusunda şüphelerim devam ediyo o yüzden bu tarz bir cihaza yönlenmem daha iyi olur diye düşünüyorum. Genel olarak bakarsak tavsiylerin çoğu çevremde de Tomtom olarak geçiyo yalnız dün akşam biraz bakındım mağazalara pek tatmin etmeyen modelleri vardı biraz daha zamanım var araştırmaya devam edicem kullanışı kolay anlaşılabilir birşey benim için yeterli ve daha mantıklı geliyo. Tavsiyelere devam

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)