Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/9 123 ... SonSon
86 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree86Beğeniler

Konu: Siparişimi iptal etmeyi düşünüyorum

1. #1 Siparişimi iptal etmeyi düşünüyorum
    adra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Eylül 2013

İsim
    Arda Aksu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    -
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @adra

Standart Siparişimi iptal etmeyi düşünüyorum

Selamlar,

1.5 ay önce verdiğim Golf siparişimi beklemekteyim. Aralık ortası gibi teslim edilecek. Arabam 1.2 dsg, opsiyonlar ile birlikte 65000TL'ye gelecek. (Tabi zam olmazsa!) Uzun bekleme süresi insanın aklını karıştırmaya sebebiyet veriyor. Çevremden sürekli o paralara Golf mü alınır gibi tepkiler geliyor. Forumda şikayetleri okudukça da biraz tedirgin olmuyor değilim. Ayrıca genel olarak Golf'ün çok konforlu olmadığı ve sert bir süspansiyonu olduğu tartışılıyor. Spor sürüş için daha avantajlı olabilir ama ben konforlu olmasını tercih ederim.

Bir yandan sürekli şeytan dürtüyor. A180 ve A3 altenatiflerini göz ardı edemeyecek noktaya geldim ve nihayet bugün bayileri gezip biraz fikir sahibi olma fırsatı elde ettim. Gerçi kafam daha çok karıştı.

Özellikle A180 beni çok cezbetti. Liste fiyatına %2-3 indirim yapıyorlar. Benzinli otomatik Urban zeon far ile yaklaşık 85000'e geliyor, style olursa da 3000 civarı düşer sanırım. Yakıt tüketimi ise muamma, internette epey araştırdım ama tüketim değerlerinin etraflıca paylaşıldığı bir yer bulamadım.

A3'de de dizel otomatik ambition ve advance paket 85000 civarı fiyat verdiler. Xeon kit ile 90000'i buluyor ki A3 xeon ile güzel, yoksa eksik kalıyor araba bence. Her halükarda Golf ile arasında, benzer motor ve donanımlar ile değerlendirildiğinde, kabaca 15000TL fark çıkıyor. Bu fark bence A3 ve Golf'ü karşılaştırdığım zaman biraz fazla sanki. En azından A3, A180'de olduğu kadar beni etkilemedi diyebilirim. Bu arada çıkardıkları liste fiyatı üzerinden 20000TL (yirmibin!) indirim yapıyorlar. Ayıptır, bu fiyat şişirme neyin nesi anlayamıyorum.

Bu arada 1.16'da bir yandan göz kırpıyor. Genel görüşün aksine ben arabanın dışını oldukça beğeniyorum. Fakat içi gerçekten kötü. Net söylüyorum, Golf'ten kötü. Havalandırma ızgaraları olsun, tuşlar olsun, kadran ortasındaki gösterge olsun (hele o hiç olmamış) sanki çok daha alt segment bir arabadaymışsınız hissi yaratıyor. Ama konfor olarak çok olumlu yorumlar duydum hep. Fiyat olarak A180'den daha uygun olacağını tahmin ediyorum. Bugün 4 serisi lansmanı yüzünden bayi anacık babacık günüydü, fiyat bilgisi alamadım.

Velhasıl, anlayabileceğiniz gibi, kafam epey karışık. Yüksek donanım Golf tercih eden kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum. Fiyat olarak o mertebelere çıktıktan sonra diğer 3 modeli niye düşünmediniz / tercih etmediniz merak ediyorum. Tabi ki bütçe meselesi herşey ama özellikle üst donanımlar ile Golf tercih edince, fiyat olarak A180 ve A3 seviyelerine de biraz yaklaşmış olunuyor. Neticide aynı fiyata A3 alma imkanı olsaydı sanmıyorum ki Golf tercih edilirdi. Üstüne bir miktar daha koyup ve belki donanımdan da biraz feragat ederek A3 ya da A180 almak beni şu anda çok cezbediyor, hatta her an şeytana uyabilirim!

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.
    Konu adra tarafından (16 Kasım 2013 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

mesuth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    14 Şubat 2013

GT - Rank
    2524

İsim
    Mesut Karadağ
    Şube
    Kocaeli
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    41 VC 108
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @mesuth

Karşılaştırdığınız araçlar Mercedes BMW ve Audi. Yüksek kaliteli araçlar. Fiyatları da bir hayli yüksek. Bence Golf'ün konforu hiç kötü değil. Hele tercih ettiğiniz 1.2 motor yakıt cimrisi. Benim aracım da 1.2. DSG'yi anlatmaya gerek yok zaten. 8bin liralık bir opsyion var sanırım? eklenen opsiyonlar nedir? Paranız varsa tabiki de verin ama Golf bence verilen parayı hakediyor. Sadece DSG'si azcık pahalı o kadar
    EimQui bunu beğendi.

Fyukseloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    06 Eylül 2013

GT - Rank
    3625

İsim
    Fatih Yukseloglu
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 GD 5115
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Fyukseloglu

A180 urban var arkadaşımda aracın yol tutuşu berbat mercedes almayı düşünüyosan amg paket al bence ayrıca golfe göre iç hacmi çok küçük 90bin tl vericeksin eğer öyle bir araç istiyorsan senin tabi..
    Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir.

Uyelik Tarihi
    05 Eylül 2013

İsim
    Arda Aksu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    -
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @adra

Opsiyonlar: Highline üzerine Uled ve Park assist. Para işi tabi ki en zor kısmı, imkan olsa da hepsinden birer tane alsam keşke

slck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Mart 2013

GT - Rank
    69

İsim
    Selçuk Karavit
    Şube
    Kırklareli
    Araç
    Golf MK 6 Trendline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    39 TA 067
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @slck

Alıntı adra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

1.5 ay önce verdiğim Golf siparişimi beklemekteyim. Aralık ortası gibi teslim edilecek. Arabam 1.2 dsg, opsiyonlar ile birlikte 65000TL'ye gelecek. (Tabi zam olmazsa!) Uzun bekleme süresi insanın aklını karıştırmaya sebebiyet veriyor. Çevremden sürekli o paralara Golf mü alınır gibi tepkiler geliyor. Forumda şikayetleri okudukça da biraz tedirgin olmuyor değilim. Ayrıca genel olarak Golf'ün çok konforlu olmadığı ve sert bir süspansiyonu olduğu tartışılıyor. Spor sürüş için daha avantajlı olabilir ama ben konforlu olmasını tercih ederim.

Bir yandan sürekli şeytan dürtüyor. A180 ve A3 altenatiflerini göz ardı edemeyecek noktaya geldim ve nihayet bugün bayileri gezip biraz fikir sahibi olma fırsatı elde ettim. Gerçi kafam daha çok karıştı.

Özellikle A180 beni çok cezbetti. Liste fiyatına %2-3 indirim yapıyorlar. Benzinli otomatik Urban zeon far ile yaklaşık 85000'e geliyor, style olursa da 3000 civarı düşer sanırım. Yakıt tüketimi ise muamma, internette epey araştırdım ama tüketim değerlerinin etraflıca paylaşıldığı bir yer bulamadım.

A3'de de dizel otomatik ambition ve advance paket 85000 civarı fiyat verdiler. Xeon kit ile 90000'i buluyor ki A3 xeon ile güzel, yoksa eksik kalıyor araba bence. Her halükarda Golf ile arasında, benzer motor ve donanımlar ile değerlendirildiğinde, kabaca 15000TL fark çıkıyor. Bu fark bence A3 ve Golf'ü karşılaştırdığım zaman biraz fazla sanki. En azından A3, A180'de olduğu kadar beni etkilemedi diyebilirim. Bu arada çıkardıkları liste fiyatı üzerinden 20000TL (yirmibin!) indirim yapıyorlar. Ayıptır, bu fiyat şişirme neyin nesi anlayamıyorum.

Bu arada 1.16'da bir yandan göz kırpıyor. Genel görüşün aksine ben arabanın dışını oldukça beğeniyorum. Fakat içi gerçekten kötü. Net söylüyorum, Golf'ten kötü. Havalandırma ızgaraları olsun, tuşlar olsun, kadran ortasındaki gösterge olsun (hele o hiç olmamış) sanki çok daha alt segment bir arabadaymışsınız hissi yaratıyor. Ama konfor olarak çok olumlu yorumlar duydum hep. Fiyat olarak A180'den daha uygun olacağını tahmin ediyorum. Bugün 4 serisi lansmanı yüzünden bayi anacık babacık günüydü, fiyat bilgisi alamadım.

Velhasıl, anlayabileceğiniz gibi, kafam epey karışık. Yüksek donanım Golf tercih eden kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum. Fiyat olarak o mertebelere çıktıktan sonra diğer 3 modeli niye düşünmediniz / tercih etmediniz merak ediyorum. Tabi ki bütçe meselesi herşey ama özellikle üst donanımlar ile Golf tercih edince, fiyat olarak A180 ve A3 seviyelerine de biraz yaklaşmış olunuyor. Neticide aynı fiyata A3 alma imkanı olsaydı sanmıyorum ki Golf tercih edilirdi. Üstüne bir miktar daha koyup ve belki donanımdan da biraz feragat ederek A3 ya da A180 almak beni şu anda çok cezbediyor, hatta her an şeytana uyabilirim!

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.
    Golf e65000 verilirmi sözüne hiç katılmıyorum.verşlir hatta daha fazlasıda verilir vede veriliyor zaten.Bu çevreden söylenenler ne yazıkki bitmez bu hep böyle olmuştur.banada boş araba alıyorsun diye çok söylenmişti ama ben aldım.a3 e yada 1.16 ya o paralar verilir tabi güzel arabalar zaten.Madem şeytana uyacaksınız VOLVO V40 diyorum.
    L0pht bunu beğendi.
    Fabrikadan ne çıktı ise o.

Uyelik Tarihi
    05 Eylül 2013

İsim
    Arda Aksu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    Diğer Diğer
    Plaka
    -
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @adra

Alıntı Fyukseloglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A180 urban var arkadaşımda aracın yol tutuşu berbat mercedes almayı düşünüyosan amg paket al bence ayrıca golfe göre iç hacmi çok küçük 90bin tl vericeksin eğer öyle bir araç istiyorsan senin tabi..
    AMG benim için fazla spor. Zaten konfor derdindeyim ve fiyat olarak da uçmuş olacağım, xeon urban falan dedim ama düz style paket en makulü olabilir benim için. 80000'e düşüyor o da.

lcdvscrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Nisan 2013

GT - Rank
    70

İsim
    Recep Nn
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    06 XX 000
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @lcdvscrt

Mercedes'e gerçek Mercedes diyebilmek için en az C serisi
    BMW'ye gerçek BMW diyebilmek için en az 3 serisi

almak gerekir diye düşünüyorum. 1 serisi ve A serisinin kalite olarak Golf'ten fazla bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Elbette AMG ve M paket ve diğer ekstralar ile çok daha premium bir araç elde edebilirsiniz. Ama baz paketlere ve fiyatlara baktığınızda sadece logoya 15.000 TL fazla vermek bana çok mantıklı gelmiyor. Hele hele ikinci elde VW'nin en az değer kaybeden olduğunu bile bile.

Audi A3'ün bir önceki kasasını gerçekten çok beğeniyordum. Ama yeni kasası çok da farklı olmamış. Hemen hemen aynı kasanın makyajlısı gibi. Elbette VW'ye kıyasla daha kaliteli. Ama sonuçta aynı platform ve benzer donanımlar olduğunu unutmamak lazım.

Golf'u cazip hale getiren de bu. Fiyat / performans olarak en makul seviyeyi sunabilmesi. Diğerleri bu segmentte daha çok logonun arkasına saklanarak premium hava yaratmaya çalışarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.
    mustyaso, SHERIFF, Engin_T and 2 others like this.

mrtsmnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    02 Kasım 2013

GT - Rank
    3861

İsim
    Murat Samancı
    Şube
    Uşak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    .
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @mrtsmnc

Dostum bmw 3 ten başlar diye bi laf vardır , çokta doğrudur. A serisini test etme fırsatımm oldu hiç beğenmedim. A3 için bişiy diyemem, sonuçta bu iş zevk meselesi birazda ama golften vazgeçme derim.
    mustyaso, Golf35 and VaG07 like this.

Golf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

A serisi Mercedes in komikliği. Hele bi de Citan'ı var ki...

1 serisi'nin önüne biraz çalışsalar fena durmuycak ama içi gerçekten feci.. Leon'daki o künt/ruhsuz hava onda da var..
    mustyaso bunu beğendi.

anilberke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    02 Mart 2013

İsim
    Anil Berke
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    07 AB 168
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @anilberke

Standart Siparişimi iptal etmeyi düşünüyorum

Mesele konformu donanimmi parami kalitemi onu anlayamadim

Konforsa neden 67 civarina sport and style 1.4 122 lik tiguan bakmiyorsun?

Para ve Donanimsa seat leon a gec dunyanin donanimi alinir aradaki farka

Kaliteyse bisey diyemem sirf bu yuzden a3 almazdim volvo daha guzel bir tercih olurdu. İci hapishane gibi olan mercedes a serisi sadece ilk goruste asktan ibaret arabayi alirsanda evlilik aski olduruyormus dersin bence
    Konu anilberke tarafından (16 Kasım 2013 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)