Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree11Beğeniler

Konu: acilir panaromik cam tavan kullanicilari

1. #1 acilir panaromik cam tavan kullanicilari
    semphatic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2013

İsim
    Okan Kumbaracı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AJ 2619
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @semphatic

Standart acilir panaromik cam tavan kullanicilari

Arkadaslar-agabeyler sorunum su: sunroof dugmeye ne kadar basili tutarsak o kadar aciliyor-kapaniyor, tam basimda tam aciliyor-kapaniyor. Ama ben sunroofun sadece arkasinin acilmasini istedigim zaman bir saat ayar yapmak zorunda kaliyorum .Ben diyorumki su dugmeye bir kere bastigimizda sadece arka kalksa birdaha tam bastigimizda komple acilsa ve kapanirkende yine ayni sekilde olsa ? Forumumuzdan @Necati abimiz Ankara'da Volkswagene yillarini vermis bir ustamizdir ve bu konuda cok basarili bir abimizdir . Onunla yaptigim konusmada wag-com'la (yanlis yazmis olabilirim) kurcaladigini ve olmadigini soyledi. Ben diyorum ki acilir cam tavan sahipleri olarak Almanya'ya yada Dogusa (artik hangisine gerekiyorsa) toplu bir mail atsakta bu acilir cam tavan motoru icin yeni "cift acilir" olarak bir yazilim yenileseler nasil olur ?? Boyle birsey mumkunmudur ? Golf gibi bir aracta bu olay sacmalik gibi geliyor bana . Bu sunroofu ayarlarken birgun kaza yapicam (Allah gostermesin)

(Disarda mobil olarak yazdim parmaklarim dondu bu yuzden yazim hatalarim yuzunden ozur dilerim ) umarim derdimi anlatabilmisimdir
    aR!f bunu beğendi.

sedd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Kasım 2012

GT - Rank
    2056

İsim
    Sedat Turan
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    26 VV 041
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @sedd

Ben ilk soruna cevap vereyim;cam tavanı ister parça parça ister tek hamle ile komple acarsın.mantığı cam açma kapa ile aynı.1sn fazla tutarsan komple açılır kısa kısa basarsan parça parça açar.Birde açma-kapama tuşuna eçeri doğru 1 defa basarsan komple açma işlemi yapar bir daha basarsan parça açma komutuna otomatik geçer.anahtarla da kapatabilirsin.
    Golf 7 1.2 tsi man.Comf. beyaz+bixenon+sürüş konfor paket+cam tavan
    Trafikte LÜTFEN saygı

Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2013

İsim
    Okan Kumbaracı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AJ 2619
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @semphatic

Alıntı sedd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ilk soruna cevap vereyim;cam tavanı ister parça parça ister tek hamle ile komple acarsın.mantığı cam açma kapa ile aynı.1sn fazla tutarsan komple açılır kısa kısa basarsan parça parça açar.Birde açma-kapama tuşuna eçeri doğru 1 defa basarsan komple açma işlemi yapar bir daha basarsan parça açma komutuna otomatik geçer.anahtarla da kapatabilirsin.
    Bunu biliyorum Sedat. Sanirim ben sorunu anlatamadim benim anlatmak istedigim . Sunroofa bir kere tam bassak arka kalksa sonra birkere daha tam bassak komple acilsa ayni sekilde kapanirkende . Cam acma mantigi ile arka kaldirmayi ayarlamak zor oluyor . Ben sunroofun kademeli olarak acilmasini istiyorum ve yine cam acma mantigi ile yarim basarak istedigimiz kadarda acabilelim . Bilmem bu sefer anlatabildimmi ??

Gökhan Sarıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mayıs 2013

GT - Rank
    3254

İsim
    Gökhan_55 ..
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 GS 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Gökhan Sarıoğlu

Sanruf acma tusunun arka uc kismina basin arkasi aciliyor zaten
    [gorki] bunu beğendi.
    2013 Golf Tdi Dsg, Cam Tavan , Bi Xenon, Led Stop, 18' Durban Jant, Abt Body Kit, Sürüş Konfor Paketi, Derin Siyah...
    2013 Audi A3 TDI S-Tronic, 17'jant Cam tavan, Xenon Plus, Ambition Parlak KIRMIZI....

Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2013

İsim
    Okan Kumbaracı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AJ 2619
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @semphatic

Alıntı Gökhan Sarıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanruf acma tusunun arka uc kismina basin arkasi aciliyor zaten
    Tamam bunu deneyecegim insallah anlattigim olaydir cunku ciddi deli ediyor bu durum beni tesekkurler

Necati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mayıs 2013

GT - Rank
    477

İsim
    Necati Kaygusuz
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    06 DZ 5989
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @Necati

Okan haklısın bu konuda, geçenlerde de konuşmuştuk. Bende cam açmak yerine sunroof u arka taraf kalkık kullanıyorum ve tam istediğim şekilde ayarlayamıyorum ya fazla açılıyor ses yapıyor yada aşağıda kalıyor havalandırmıyor. Vagcom üzerinden biraz araştırdım ama orayla alakalı pek bişey göremedim hatta basic settings de adaptasyon yaparken yarıda buraktım oda açılıp kapanmasını bozdu diyebilirim butonu tam iteklediğim de komple kapanıyor tekrar açılıyor tekrar kapanıyor du ben vagcom dan adaptasyonunu tamamlatana kadar bekleyince düzeldi. Demek istediğim şu çıkış testin de veya adaptasyonun da vagcom üzerinden çalıştırınca sadece arka tarafı kaldırma diye bişey yok ya komple açacam diyor yada kapatacam diyor. Şayet vag üzerinden adaptasyon yaptığım da sadece arkayı açıp kapama seçeneği olsa idi kodlam ile yapılabilirliği olabilirdi. Ama garantisi bitsin bişeyler yapılabilir elektronik bir devre ve pic proğramlama ile. Şimdilik beklemedeyiz
    2013 MODEL GOLF MK VII 1.2 TSI BMT COMFORTLİNE
    BEYAZ & SÜRÜŞ KONFOR PAKET & SUNROOF & Bİ-XENON U LED & IŞIK GÖRÜŞ PAKETİ & 17 '' DİJON JANT & KATLANIR AYNA & LED STOP (FABRİKASYON MONTAJ ) & PARKİNG STEERİNG ASSİSTANCE (PLA2)

Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2013

İsim
    Okan Kumbaracı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AJ 2619
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @semphatic

Alıntı Necati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okan haklısın bu konuda, geçenlerde de konuşmuştuk. Bende cam açmak yerine sunroof u arka taraf kalkık kullanıyorum ve tam istediğim şekilde ayarlayamıyorum ya fazla açılıyor ses yapıyor yada aşağıda kalıyor havalandırmıyor. Vagcom üzerinden biraz araştırdım ama orayla alakalı pek bişey göremedim hatta basic settings de adaptasyon yaparken yarıda buraktım oda açılıp kapanmasını bozdu diyebilirim butonu tam iteklediğim de komple kapanıyor tekrar açılıyor tekrar kapanıyor du ben vagcom dan adaptasyonunu tamamlatana kadar bekleyince düzeldi. Demek istediğim şu çıkış testin de veya adaptasyonun da vagcom üzerinden çalıştırınca sadece arka tarafı kaldırma diye bişey yok ya komple açacam diyor yada kapatacam diyor. Şayet vag üzerinden adaptasyon yaptığım da sadece arkayı açıp kapama seçeneği olsa idi kodlam ile yapılabilirliği olabilirdi. Ama garantisi bitsin bişeyler yapılabilir elektronik bir devre ve pic proğramlama ile. Şimdilik beklemedeyiz
    Abi Gokhan beyin soyledigini denedinmi sen ? Suan arac bana cok uzak (garajda) usenmem giderim ama cok kar yagiyo o yuzden gidip deneyemiyorum

EmirGiresunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ocak 2013

GT - Rank
    1335

İsim
    Emir Giresunlu
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    BT 9650
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @EmirGiresunlu

Düğmenin arkasına yukarı doğru basmak sunroofu tiltler. Kesin bilgidir yayalım
    [gorki] ve HaCKeW bunu beğendi.
    MK7 ACT DSG Highline Beyaz
    U led, Led Stop, Sunroof, ErgoActive Koltuk, Geri Görüş Kamerası, 18 Durban+Adaptif Şasi, Katlanır Yan Aynalar, Discover Media, Renkli Ekranlı Yol Bilgisayarı

Necati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mayıs 2013

GT - Rank
    477

İsim
    Necati Kaygusuz
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    06 DZ 5989
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @Necati

Alıntı semphatic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Gokhan beyin soyledigini denedinmi sen ? Suan arac bana cok uzak (garajda) usenmem giderim ama cok kar yagiyo o yuzden gidip deneyemiyorum
    Ben buraya yazdıktan sonra gördüm Gökhan beyin yazdığını. Onu denemiş olsam kurcalamazdım ki okadar Ben de ilk fırsatta deneyeceğim, cumartesi günü Ankara ya yağan kar hala üstünde.
    2013 MODEL GOLF MK VII 1.2 TSI BMT COMFORTLİNE
    BEYAZ & SÜRÜŞ KONFOR PAKET & SUNROOF & Bİ-XENON U LED & IŞIK GÖRÜŞ PAKETİ & 17 '' DİJON JANT & KATLANIR AYNA & LED STOP (FABRİKASYON MONTAJ ) & PARKİNG STEERİNG ASSİSTANCE (PLA2)

Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2013

İsim
    Okan Kumbaracı
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AJ 2619
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @semphatic

Alıntı EmirGiresunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düğmenin arkasına yukarı doğru basmak sunroofu tiltler. Kesin bilgidir yayalım
    Gokhan beyinde dedigi gibi ozaman .

Bosuna sinir olmusum o zaman tamamen kurcalamadan konu acmam birdaha .

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)