Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree22Beğeniler

Konu: Direksiyonum Çizildi. ÇOK Sinirliyim!

1. #1 Direksiyonum Çizildi. ÇOK Sinirliyim!
    Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    22 Mart 2013

GT - Rank
    1344

İsim
    Murat Bayraktar
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 EL 006
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Murat

Angry Direksiyonum Çizildi. ÇOK Sinirliyim!

Merhaba..
    Aracım 1.2tsi Comfortline Manuel. Sürüş konfor paketi ile direksiyonum Highline oluyor bildiğiniz gibi. Hız sabitleme vs tuşları ile.

Aracı 2013 Temmuz'da aldım ve aldığım günden beri kullanırken yüzüğümü çıkarıyorum. Satın aldığımda sol üst iç kısımda ufak bir deri sorunu vardı, fotoğrafları çekildi vs derken garanti kapsamına sokmadılar, olay hiç alakam yokken resmen üstüme kaldı.

2 gün önce aracımı oto yıkamaya getirdim, arkadaşın parmağındaki yüzük dikkatimi çekmişti. Derken aracı yıkadıktan sonra 2-3 mt kadar yerinden oynattı. Dün akşam fark ettim ki, direksiyonum üzerinde ince bir yüzük izi var. Deriyi çok hafif çizmiş. Avcunuzla üzerinden geçince hissediyorsunuz. Ben o kadar korudum ettim, yıkamacının sayesinde çizdirdik direksiyonu.

Şimdi bir sorum var.. Böyle araba olur mu? Benim direksiyonu afedersiniz ama neremle tutarak çevirmem gerekiyor? Yüzük takma, ıslak mendik kullanma, ellerin terlemesin, bir dünya komedi.. Duymadığım okumadığım kalmadı. Tamam deri hissiyatı çok güzel ama bu kadar hassas direksiyon simidi yapılır mı be kardeşim? Ne yapacam ben şimdi? Servise göstersem, kullanıcı hatası diyecekler. Sipariş versem, en az 2000 lira tutacak. 2. el alsam, oda sorun çıkarırsa ne olacak? Hay sizin üreteceğiniz direksiyonun ben...

Lütfen bana fikir verin. Aşırı sinirli durumdayım. Almanya'da kuzenlerim var, onlara söylesem GTI direksiyonu getirtsem diyorum. Kaça patlar bana direk Almanya'dan alıp getirseler? Aracım manuel, kulakçıkları olmadan mı almaları gerekiyor? Modeli farklı mı olur veya benim araca onu takabilirler mi?

Yada orijinal almak istesem, mevcut halindekiyle aynı, sadece simit olarak. Ne gibi bir fiyata bulabilirim?

Teşekkür ederim...

golf.jpg

VoceDei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    04 Mayıs 2014

GT - Rank
    4483

İsim
    Fırat Akgün
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    06 FAA 86
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @VoceDei

Hocam maalesef yıkamacıların araçlara karşı bir hor kullanma olayları var tıpkı valeler gibi... GTI direksiyonda kulakçık derken F1 vitesi kastediyorsaniz evet o sizde calışmaz ve f1 vitessiz olanida varmidir bilmiyorum. Internette manuel Golf 7 GTI fotoğrafları görüyorum hatta bunların vites topuzları da var. Turkiyede ve izledigim videolarda sadece DSGli gti lar görüyorum, eger manuel varsa kesinlike sizin içinde uygunu vardır. Tahminimce size 1.500 gibi bir fiyata gelir. Bu arada ıslak mendil zarar veriyormu ya? Ben bir iki kez öle üstünden geçmistimde bisey olmaz insallah

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    18 Ağustos 2013

İsim
    Mesut Danış
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 TY 7894
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balistique

Kardeşim bence bu çok takılacak ve bahsedilen masraflara girecek kadar büyük bir sorun değil. Özellikle çiziğin yan tarafta olması ve göze görünmemesi bir artı. Bu kadar küçük bir nedenle orijinal ve ''fabrikasyon'' direksiyonu değiştirmek bence mantıksız. Yurtdışından getirilecek, özellikle Almanya'dan getirilecek direksiyon ucuz olmayacak bunu bil. Ben servisten sordurduğum da 3bin kusur Tl lerden bahsediliyordu. Ebay.de üzerinde araştırdım ve fiyatlar aşağı yukarı böyle, montaj ıvır zıvır masrafını saymıyorum bile. Golf 7 lerin direksiyon kaplamasını sevmiyorum bende. Bana göre direksiyon delikli deri olmalı. Eğer bu çizik seni bu kadar rahatsız ediyorsa benim sana tavsiyem bu işi hakkıyla yapan bir yerde üzerine deri kaplama yaptırabilirsin çok daha uygun fiyatlara. Gerçek deri ve istediğin modelde güzel kaplanabilir. Hem masrafın az olur hem ileride bu tarz sıkıntıları yaşamazsın.

Volkswagen Direksiyon Deri Kaplama |Oto Deri Deme | ALTINU Deri A.S. Bende daha önceden yaptırmayı düşünmüştüm, referans olabilir senin için.

agozal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Mart 2014

GT - Rank
    4348

İsim
    Ahmt Lzg
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 DE 55
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @agozal

Benim aracı da bayan bir arkadaşıma kullandırmıştım, tırnaklar direksiyonu biraz çizdi. Sonra inceleyince direksiyondaki derinin aşırı hassas olduğunu farkettim. Geçmiş olsun ama yapacak bir şey yok, ürün bu şekilde, sadece sizde değil bende de oldu o olay ve alıştım. GTI direksyonu Ender Elektroniğe sorabilirsiniz, 2-3 bin lira gibi bir rakama montaj dahil yapıyorlardı sanırım.

Uyelik Tarihi
    22 Mart 2013

GT - Rank
    1344

İsim
    Murat Bayraktar
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 EL 006
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Murat

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu konudan rahatsız olan bir çok kişi var, bunu tekrar görmüş oldum.
    Az önce Almanya'da yaşayan kuzenim ile görüştüm. Kendisi benim için Almanya'da bir çok VW'i aradı ama nereyi aradıysa kendileri beni Doğuş'a yönlendiriyor ve direksiyon satışını yapmalarının yasak olduğunu söylüyorlar.
    Bizde bunun üzerine Ebay'de araştırmaya başladık. 149 Euro gibi fiyatlara bulduk. Ürünlerin orijinal ve sıfır olduğunu yazmışlar. Çok yüksek bir fiyat değil, kargo ücreti de vermem, çok sık gelip gidiyorlar Türkiye'ye. Yanlarında satın alırsam getirirler.
    Eğer bu fiyatlara alabiliyorsam, biraz daha yıpranmasını bekler ileride değişebilirim diye düşündüm. Veya kaplatabilirim de.
    Siz ne dersiniz?

VW GOLF 7 Sport Leather Steering Wheel - Leder Sportlenkrad | eBay

Uyelik Tarihi
    04 Mayıs 2014

GT - Rank
    4483

İsim
    Fırat Akgün
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    06 FAA 86
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @VoceDei

Hocam ender elektronikten çok daha ucuza bulunabilir. Bir sürü alternatif bulunuyor piyasada o fiyatin çok daha düşüğüne, zaten almanyadan daha ucuza getirtebilir Murat Bey

Uyelik Tarihi
    04 Mayıs 2014

GT - Rank
    4483

İsim
    Fırat Akgün
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    06 FAA 86
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @VoceDei

Hocam 149 euro çok düşük bir fiyat değil mi?

mertesref - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Temmuz 2013

GT - Rank
    14

İsim
    Mert Eşref Gençay
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 JB 2288
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @mertesref

Bizim direksiyonların derisi maalesef çok hassas. Ben o kadar dikkat ediyorum ben de bile var. Geçmiş olsun...
    VW is a style of living...

Uyelik Tarihi
    22 Mart 2013

GT - Rank
    1344

İsim
    Murat Bayraktar
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 EL 006
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Murat

Alıntı VoceDei Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 149 euro çok düşük bir fiyat değil mi?
    Hocam bana da öyle geldi ama var işte. Baktık ettik, hem orjinal ürün hemde sıfır yazıyor. Alt tarafı bir simit.
    Bizde çok pahalı galiba.

Uyelik Tarihi
    22 Mart 2013

GT - Rank
    1344

İsim
    Murat Bayraktar
    Şube
    Zonguldak
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    67 EL 006
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Murat

Alıntı mertesref Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim direksiyonların derisi maalesef çok hassas. Ben o kadar dikkat ediyorum ben de bile var. Geçmiş olsun...
    1 yıldır arabaya biner binmez yüzük çıkarıyorum parmağımdan, geldi yıkamacı çizdi. Ne yapayım şimdi?
    Ne kadar dikkat edersen et, olacağı varsa oluyor. Sorun bunu düşünmeden bu şekilde üretende!
    Çok teşekkür ederim.
    SATURNUS2014 bunu beğendi.

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler