Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
60 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree36Beğeniler

Konu: GOLF 7'de en çok sorun yaşayanlar...

1. #1 GOLF 7'de en çok sorun yaşayanlar...
    Glasius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Mart 2013

GT - Rank
    1341

İsim
    Çağlayan Önalmiş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    06 DZ 5555
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Glasius

Standart GOLF 7'de en çok sorun yaşayanlar...

Selam arkadaşlar. Aracımı Mayıs 2013'de aldım. yani henüz iki yıl bile olmadı. ama son yaşadığım sorun artık pes dedirtti ve bu başlığı açmak şart oldu. şu ana kadar aracımla yaşadığım sorunları yeniden eskiye doğru madde madde yazayım.

1.Debriyaj en alt konumdayken sağa sola sallanmaya başladı. servise gittim. yatağındaki plastik kırılmış. bi de üstüne teknisyen debriyaja doğru basmadığım için kırıldığını iddia etti. yan basmışım debriyaja ne demekse. 1993'den beri otomobil kullanıyorum. ilk defa böyle bir arıza ve yorum duydum. bayramdan sonra baktıracaz. çünkü servisler dolu.

2.Turbo boşluğundan mıymış neymiş 2000 devir civarı ses geliyor motordan. kıskaçla halloluyormuş buradan okuduğumla ama bazı arkadaşlar geçici çözüm diyorlar. henüz onu göstermedim.

3.Sol kapı ambiyans aydınlatması bozuldu. iç kapı komple değişti.garanti kapsamında.

4.Yine sol kapı kol dayama bölümü süngeri içeri göçtü. garanti kapsamında değil dediler ama ambiyans lambası için bütün kapı değişince o da aradan çıktı.

5.Arka sağ amortisörden patır patır ses geliyordu. üretim hatası dediler garanti kapsamında değişti.

6.Xenon far ampulü bozuldu ve değiştirildi. Soluk sarı ışık vermeye başladı. Allahtan tam sönmedi yoksa garanti kapsamında değil deyip bana ödeteceklerdi. yaklaşık 500 tl'den yırttık.

7.Arka sağ hoparlör baslarda vızıldıyordu. tamir edildi.

8.Debriyajdan gelen ses. sökülüp yağlanıp tekrar takıldı.

9.Direksiyonu düz monte etmedikleri için düz tuttuğumda sağa doğru gidiyordu.

10.Aracı aldığımda kilitli bijonlar üzerinde yoktu. almanyadan eksik mi geldi doğuşta mı birşey oldu artık bilinmez.

11.Diğer bilimum vızıltı takurtu tukurtu sesleri. bunu artık detayıyla yazmıyorum.

yani yanlış mı düşünüyorum ama daha 2 yılını doldurmamış bir araç için çok fazla problem bunlar. Volkswagen sağlam otomobil diye aldım ama gerçekten artık bunaldım. Sürüş zevki olsun içinin tasarımı olsun 10 numara bir araç olsa da bu sorunlar insanın ciddi anlamda canını sıkıyor. saygılar.
    [gorki] ve golf7sakarya bunu beğendi.

maranga44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Mart 2013

GT - Rank
    2796

İsim
    Levent Gülcan
    Şube
    Malatya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    44 LV 868
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @maranga44

öncelikle geçmiş olsun allah başımıza vermesin.aracınız kaç bin kmde acaba

Glasius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Mart 2013

GT - Rank
    1341

İsim
    Çağlayan Önalmiş
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    06 DZ 5555
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Glasius

Alıntı maranga44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun allah başımıza vermesin.aracınız kaç bin kmde acaba
    Teşekkürler. 20.000 km'ye yaklaştı.

joica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    16 Temmuz 2014

GT - Rank
    15

İsim
    Emir Kender
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    16 EK 378
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @joica

Alıntı Glasius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. 20.000 km'ye yaklaştı.
    Valla ben de korkmaya başladım. Henüz 750 km.'de aracım ama benim de başıma gelecek mi acaba diye bekliyorum..

erkanwrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Aralık 2013

GT - Rank
    507

İsim
    Erkan Kabuloglu
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35 ERK××
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @erkanwrc

2000 km de
    Manuel sanzuman
    Mars motoru
    Arka amortisorler
    Cam fiskiyesi valfli boru degisti.
    Ama ne hikmetse arabadan sogumadim hala cok seviyorum
    V_mert bunu beğendi.

[gorki] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Nisan 2013

İsim
    Gorkem Yagtu
    Şube
    Ankara
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    06 GY 707
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @[gorki]

Bütün olarak sınıfının en iyisi ve iyi üretilmiş bir araç olmasına rağmen, detaylara indiğinizde henüz burada yazılmamış olan sorunlar da dahil can sıkacak bir çok problemle karşılaşıyorsunuz ve karşılaşacaksınız. Üstelik üretim yılı da farketmiyor. 2012 üretimlerde var olan 2013de çözüldü denilen sorunlar 2014lerde bile hortlamaya devam ediyor.
    [gorki] is here!

~06 GY 707 ~

VW GOLF MK7 1.4 TSI HIGHLINE DSG (Cam Tavan + Led Stop + Katlanır Aynalar)

V_mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    30 Ekim 2013

GT - Rank
    3850

İsim
    Vv Mert
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Bluemotion
    Motor
    GTI 230 PS
    Plaka
    MIL....
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @V_mert

Aracim 9. ayina girdi 12000km, 2.0 tsi gti
    Arka taraftan gelen seslerden dolayi garanti kapsaminda amortisorler değişti, vites geçişlerinde bulunan sertlik 2000km civarinda tamamen yok oldu, direksiyonu tamamen kirdigimizda gelen sürtme sesi burçlarin yağlanmasi ile tamamen yok oldu.
    Bir daha vw alir miyim?
    Hastasiyiz Dedeeeeee
    Gölge, ES 933 and *CM* like this.

erkanwrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Aralık 2013

GT - Rank
    507

İsim
    Erkan Kabuloglu
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35 ERK××
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @erkanwrc

Alıntı V_mert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracim 9. ayina girdi 12000km, 2.0 tsi gti
    Arka taraftan gelen seslerden dolayi garanti kapsaminda amortisorler değişti, vites geçişlerinde bulunan sertlik 2000km civarinda tamamen yok oldu, direksiyonu tamamen kirdigimizda gelen sürtme sesi burçlarin yağlanmasi ile tamamen yok oldu.
    Bir daha vw alir miyim?
    Hastasiyiz Dedeeeeee
    Almazsin twingo al

Surgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    07 Aralık 2012

GT - Rank
    2113

İsim
    Net Bil
    Şube
    Diyarbakır
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    21 DY 000
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @Surgun

Alıntı Glasius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Aracımı Mayıs 2013'de aldım. yani henüz iki yıl bile olmadı. ama son yaşadığım sorun artık pes dedirtti ve bu başlığı açmak şart oldu. şu ana kadar aracımla yaşadığım sorunları yeniden eskiye doğru madde madde yazayım.

1.Debriyaj en alt konumdayken sağa sola sallanmaya başladı. servise gittim. yatağındaki plastik kırılmış. bi de üstüne teknisyen debriyaja doğru basmadığım için kırıldığını iddia etti. yan basmışım debriyaja ne demekse. 1993'den beri otomobil kullanıyorum. ilk defa böyle bir arıza ve yorum duydum. bayramdan sonra baktıracaz. çünkü servisler dolu.

2.Turbo boşluğundan mıymış neymiş 2000 devir civarı ses geliyor motordan. kıskaçla halloluyormuş buradan okuduğumla ama bazı arkadaşlar geçici çözüm diyorlar. henüz onu göstermedim.

3.Sol kapı ambiyans aydınlatması bozuldu. iç kapı komple değişti.garanti kapsamında.

4.Yine sol kapı kol dayama bölümü süngeri içeri göçtü. garanti kapsamında değil dediler ama ambiyans lambası için bütün kapı değişince o da aradan çıktı.

5.Arka sağ amortisörden patır patır ses geliyordu. üretim hatası dediler garanti kapsamında değişti.

6.Xenon far ampulü bozuldu ve değiştirildi. Soluk sarı ışık vermeye başladı. Allahtan tam sönmedi yoksa garanti kapsamında değil deyip bana ödeteceklerdi. yaklaşık 500 tl'den yırttık.

7.Arka sağ hoparlör baslarda vızıldıyordu. tamir edildi.

8.Debriyajdan gelen ses. sökülüp yağlanıp tekrar takıldı.

9.Direksiyonu düz monte etmedikleri için düz tuttuğumda sağa doğru gidiyordu.

10.Aracı aldığımda kilitli bijonlar üzerinde yoktu. almanyadan eksik mi geldi doğuşta mı birşey oldu artık bilinmez.

11.Diğer bilimum vızıltı takurtu tukurtu sesleri. bunu artık detayıyla yazmıyorum.

yani yanlış mı düşünüyorum ama daha 2 yılını doldurmamış bir araç için çok fazla problem bunlar. Volkswagen sağlam otomobil diye aldım ama gerçekten artık bunaldım. Sürüş zevki olsun içinin tasarımı olsun 10 numara bir araç olsa da bu sorunlar insanın ciddi anlamda canını sıkıyor. saygılar.
    öncelikle geçmiş olsun. 11 madde sorun yazmışsınız isterdim ki bende bir 11 madde daha ekliyeyim ama artık hiç umurumda değil çünkü aracımı sattım ve bana da çok ama çok geçmiş olsun. Kendi parasıyla rezil olmak buna deniyor olsa gerek.. Golf 7 ye sadece bakarsan seversin kullandıktan sonra ve biraz km attıktan sonra nefret edip verdiğin paraya çok üzülürsün. Eski yazdığım konulardan bakıp inceleyebilirsiniz. Bir daha da Golf 7 Almam. Şimdi aramızda yeni Golf 7 alan bir sürü arkadaşımız vardır. onlara da selamlarımı iletiyorum ve şimdiden çok geçmiş olsun dileklerimde bulunmak istiyorum. Aldığınız araç sıfırken bile arkadaşımızın yazdığı sorunların %70 ini inceleyip görebilirsiniz. Hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum. ALLAH bir daha düşürmesin bizleri bunların para tuzağı ağına.. Saygılar.

Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Nisan 2013

GT - Rank
    1

İsim
    Tuncay Bilgi
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 VV
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Gölge

Alıntı Surgun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. 11 madde sorun yazmışsınız isterdim ki bende bir 11 madde daha ekliyeyim ama artık hiç umurumda değil çünkü aracımı sattım ve bana da çok ama çok geçmiş olsun. Kendi parasıyla rezil olmak buna deniyor olsa gerek.. Golf 7 ye sadece bakarsan seversin kullandıktan sonra ve biraz km attıktan sonra nefret edip verdiğin paraya çok üzülürsün. Eski yazdığım konulardan bakıp inceleyebilirsiniz. Bir daha da Golf 7 Almam. Şimdi aramızda yeni Golf 7 alan bir sürü arkadaşımız vardır. onlara da selamlarımı iletiyorum ve şimdiden çok geçmiş olsun dileklerimde bulunmak istiyorum. Aldığınız araç sıfırken bile arkadaşımızın yazdığı sorunların %70 ini inceleyip görebilirsiniz. Hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum. ALLAH bir daha düşürmesin bizleri bunların para tuzağı ağına.. Saygılar.
    Geçmiş olsun ama bu her araçta oluyor ya da olacak diye bir şey yok!.. Tamamen şansızlık diyorum ben buna..
    Benim aracım da Temmuz 2013 çıkışlı ve şimdiye kadar karşılaştığım tek sorun ''yaylı kıskaç'' denilen sorun.. Bu da parça değişimi ile halledildi bir daha da duymadım osesi.. Bunun dışında çok şükür bir problemim olmadı.. Şimdi gider Auidi, Merc. alırsın şansın yoktur yine sana denk gelir bu problemler o zaman bu mantıkla bu markalarda mı kötülenecek? önemli olan sorunun üzerine gidilmesi ve çözülmesi.. Bu konuda birsıkıntı olursa o zaman haklısınız marka aracının arkasında durmalı ve ne gerekiyorsa yapmalıdır..
    Hiç kimsenin bu tür problemler yaşamasını istemem.. Herkese kazasız, belasız, sorunsuz keyifli sürüşler diliyorum...
    HaCKeW bunu beğendi.
    Golf MK7 1.4 TSI BMT 122 PS Highline

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)