Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree14Beğeniler

Konu: golf 7 ariza

1. #1 golf 7 ariza
    slhsyn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2013

GT - Rank
    667

İsim
    Salih Sayın
    Şube
    Samsun
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    55 VJ 646
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @slhsyn55

Standart golf 7 ariza

Arac dun sabah yola cikali 15 dakika olduki esp arizasi oto hold arizasi elektronik park freni arizasi ve lastik basinc gostergesi arizasi lambalarini yakti ve hareket halindeyken stop etti. Kenara cekebildim en azindan bosta. Sonra yol yardimi aradim. Durumu anlattim arac suan hic calismiyor dedim . Bildiginiz arac olu kontak donuyor araba da ses seda yok. Cekici gonderiyoruz dediler. Tam 20 dakika boyunca arac oylece durdu. Sonra kontagi cevirdim calisti. Ama 1. 2 dakika sonra yine durdu. Sonra yine calisti yola ciktim servise goturdum hemen cekiciyi de iptal ettirdik. Servis makineye bagladi birden cok ariza gorunuyo dedi. Bugun cikmayabilir dedi. Bende boyle kulansam sorun olur mu dedim. Yine tekrarlarsa yarim saat kadar beklersin dediler. Neyse ciktik yola gidecegim yere sorunsuz goturdu. Geri donecem calisti 10 dakika sonra pat yine durdu. Hareket halinde. Tabi ayni ariza lambalari yine yandi. Yarim saat onde fan calisti ancak motor duruyor. Sonra kontagi cevirdim arac calisti. Yolaciktim aksama kadar sorunsuz kullandim. Bu sabah ne oldu arac ayni seyleri yapti ve ben fanin calisma sesiyle beraber buraya olanlari yazdim simdi bekliyorum. Araci cok sevdim alali 1 yil oldu ancak hakkaten yasadiklarimdan gina geldi artik. Ayni sorunu yasayan var mi arkadaslar.
    golf 7 1.2 105 ps comfortline beyaz (sürüş konfor paketi + ışık görüş paketi)

Golf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Alıntı slhsyn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac dun sabah yola cikali 15 dakika olduki esp arizasi oto hold arizasi elektronik park freni arizasi ve lastik basinc gostergesi arizasi lambalarini yakti ve hareket halindeyken stop etti. Kenara cekebildim en azindan bosta. Sonra yol yardimi aradim. Durumu anlattim arac suan hic calismiyor dedim . Bildiginiz arac olu kontak donuyor araba da ses seda yok. Cekici gonderiyoruz dediler. Tam 20 dakika boyunca arac oylece durdu. Sonra kontagi cevirdim calisti. Ama 1. 2 dakika sonra yine durdu. Sonra yine calisti yola ciktim servise goturdum hemen cekiciyi de iptal ettirdik. Servis makineye bagladi birden cok ariza gorunuyo dedi. Bugun cikmayabilir dedi. Bende boyle kulansam sorun olur mu dedim. Yine tekrarlarsa yarim saat kadar beklersin dediler. Neyse ciktik yola gidecegim yere sorunsuz goturdu. Geri donecem calisti 10 dakika sonra pat yine durdu. Hareket halinde. Tabi ayni ariza lambalari yine yandi. Yarim saat onde fan calisti ancak motor duruyor. Sonra kontagi cevirdim arac calisti. Yolaciktim aksama kadar sorunsuz kullandim. Bu sabah ne oldu arac ayni seyleri yapti ve ben fanin calisma sesiyle beraber buraya olanlari yazdim simdi bekliyorum. Araci cok sevdim alali 1 yil oldu ancak hakkaten yasadiklarimdan gina geldi artik. Ayni sorunu yasayan var mi arkadaslar.
    Wolfsburg'da mı üretilmiş aracınız?

Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Nisan 2013

GT - Rank
    1

İsim
    Tuncay Bilgi
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 VV
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Gölge

Alıntı Golf35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wolfsburg'da mı üretilmiş aracınız?
    Neden her sorun yaşayana bu soruyu soruyorsunuz? ) Mosel yapımı olanlarda hiç sorun olmuyor mu ya da her Wolfsburg çıkışlı araçta problem mi oluyor onu anlamıyorum..
    sedd, hendrix789, zıvalı and 1 others like this.
    Golf MK7 1.4 TSI BMT 122 PS Highline

Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Alıntı Gölge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden her sorun yaşayana bu soruyu soruyorsunuz? ) Mosel yapımı olanlarda hiç sorun olmuyor mu ya da her Wolfsburg çıkışlı araçta problem mi oluyor onu anlamıyorum..
    Ben de anlayamadığım için soruyorum zaten Ben arabamı beklerken bunun muhabbeti baya dönmüştü O zamanlar anlam verememiştim. Mosel vs Wolfsburg gibi bi tavır gelişti kendiliğinden forumda. Ben de sorayım diorum bakalım en azından ufak bi ipucu olabilir mi bu dedikodu ile ilgili
    Konu Golf35 tarafından (03 Ekim 2014 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Nisan 2013

GT - Rank
    1

İsim
    Tuncay Bilgi
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 VV
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Gölge

Alıntı Golf35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de anlayamadığım için soruyorum zaten Ben arabamı beklerken bunun muhabbeti baya dönmüştü O zamanlar anlam verememiştim. Mosel vs Wolfsburg gibi bi tavır gelişti kendiliğinden forumda. Ben de sorayım diorum bakalım en azından ufak bi ipucu olabilir mi bu dedikodu ile ilgili
    O zaman aracınız Wolfsburg çıkışlı ve bu tür hata ve arızaları görünce acaba bende de olabilir mi diye düşünüyorsunuz..

-Mosel ya da Wolfsburg olması hiç önemlideğil her yer de her sektörde bu tür şeyler olabiliyor sonuçta elektronik şeyler bunlar mutlakaolacak.. Önemli olan sorunun çözülmesi.. Ben de o muhabbetlere katıldım araç beklerken Wolfsburg ön plana çıkıyordu hep Mosele üvey evlat muamelesi yapılıyordu.. benim aracım mosel çıkışlı ve alalı 1.5 yıl olmasına rağmen şükür sıkıntı yaşadığım bir sorunum olmadı.. Kimsenin yaşamasını da istemem, kazasız belasız, keyifli sürüşler herkese..
    Golf MK7 1.4 TSI BMT 122 PS Highline

Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Alıntı Gölge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman aracınız Wolfsburg çıkışlı ve bu tür hata ve arızaları görünce acaba bende de olabilir mi diye düşünüyorsunuz..

-Mosel ya da Wolfsburg olması hiç önemlideğil her yer de her sektörde bu tür şeyler olabiliyor sonuçta elektronik şeyler bunlar mutlakaolacak.. Önemli olan sorunun çözülmesi.. Ben de o muhabbetlere katıldım araç beklerken Wolfsburg ön plana çıkıyordu hep Mosele üvey evlat muamelesi yapılıyordu.. benim aracım mosel çıkışlı ve alalı 1.5 yıl olmasına rağmen şükür sıkıntı yaşadığım bir sorunum olmadı.. Kimsenin yaşamasını da istemem, kazasız belasız, keyifli sürüşler herkese..
    Benimki de Mosel ama bişi dicem size sorun yaşayanların cvpları hep Wolfsburg tu Her ne kadar bunun istatistiki anlamlı bi değeri olmasan da beni biraz şaşırttı. Kahvehane muhabbettinden öteye geçmio zaten Mos vs. Wolf ikilemi Hatta yanlış ikilem bu

Neyse aynen dediğiniz gibi sofistike oldukça bir şey karşılaşılan sorunlar da bir o kadar sofistike ve ansızın olabiliyo. Olur hallolur, kronikse de yenisiyle değişitirilir çok üzülmeye gerek yok.

Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2013

GT - Rank
    667

İsim
    Salih Sayın
    Şube
    Samsun
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    55 VJ 646
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @slhsyn55

Wolsburg cikisli.

Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2013

GT - Rank
    667

İsim
    Salih Sayın
    Şube
    Samsun
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    55 VJ 646
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @slhsyn55

Bu sorunun sebebi hakkinda bir fikri olan var mi. Aracin beyni ile ilgili olblir mi? Daha once forumda bunun kucuguyle karsilasanlar olmustu. Ama hemen duzelmisti onlarin sorunu. Bunlarin yillik servis bakimindan sonra olmasi da isin cabasi. Bozuyorlar mi duzeltiyorlar mi belli degil. Servise verdigimde motor tertemizdi simdi inanin hertarafi pislik yag icinde. Nasil yapmislar 3 saatte anlayamadim.

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    18 Ağustos 2013

İsim
    Mesut Danış
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 TY 7894
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balistique

Alıntı slhsyn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla arızayı bilmemde canınızı nasıl böyle tehlikeye atabiliyorsunuz anlamıyorum ? Bu şekilde arıza veren, özellikle seyir halinde stop eden bir araca ne cesaretle binip kullanyorsunuz. Çalışsa bile , çağırın çekiciyi alsın götürsün serviste ne kadar kalması gerekiyorsa kalsın. İkame araç talep edin vermezlerse diretin yine vermezlerse kiralayın bir araç faturasını gönderin doğuşa. Milyar dolarla dönüyor bu sektörde canımız ucuz olmasın bu kadar.

Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2013

GT - Rank
    667

İsim
    Salih Sayın
    Şube
    Samsun
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    55 VJ 646
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @slhsyn55

Dogru soyluyorsunuz zaten sol seride gecmiyorum hic sehiricine de girmiyorum. Sadece beni bayramda koye getirip goturecekti. Bugunde koy yolunda yine yapacak mi diye denendi sadece. Sabahleyin yapiyor sadece saat 12 den bu yana hic yapmadi denedim. Ve durma aninda direksiyon kilitlenmiyor frenlerde herhangi bir degisiklik olmuyor sadece motor duruyo ama geri kalan her sey calisiyor. Bugun aku bos yazisi bile cikti ama elektrikli her sey calisiyor. Sadece baslangicta yaparsa olayi motor calismiyor. Hareket halinde yaparsa motor duruyor.yani kontak kapatma gibi olmuyor durmasi bi garip .

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)