Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
55 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree7Beğeniler

Konu: Golf 7 aracım asansörden indirilirken göcük oluştu

1. #1 Golf 7  aracım asansörden indirilirken göcük oluştu
    Tayfuncaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2014

GT - Rank
    4852

İsim
    Tayfun Caner
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 110 PS
    Plaka
    16 CTH 99
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Tayfuncaner

Standart Golf 7 aracım asansörden indirilirken göcük oluştu

Merhabalar arkadaşlar dün vw yetkili satıcısından golf 7 araç aldım. Araçlar 4 katta bekletiliyordu bana aracı teslim edecek arkadaşla beraber 4.kata çıktım aracı inceledim hiç bir sorun yoktu fakat araç 4. Katta olduğu için asensörle 1 kata indirilip bana teslim edilecekti indirildiği sırada sensörlü asensör kapısı aracımın sol tekerlek üstüne carptı üstüne binip kontağını çevirmediğim aracım şuanda göcük içersinde ve aracın içindeyken bu carpma sesini duymuştum fakat aracı teslim edicek arkadaş bana aracı asensöre bindirirken bir yükseklik var arabanın altı carpmıştır dedi ve yağmur yağdığından dışardan baktığımda hiç birşey görülmüyordu lakin eve geldim aracımı yıkamadım ve resimde durumla karşılaştım şimdi bana yalan söyleyen wv yetkili satıcılarıyla nasıl bu durumu telafi ettirebilirim bu arada asensörün üstünde tepe göz camera varmış pazartesi günü firmaya gidip görüntüleri izleyeceğim. Bu konuda bana yol gösterebilirmisinizimageuploadedbytapatalk1414849657.996264.jpg
    Konu Tayfuncaner tarafından (04 Kasım 2014 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: VW alturdan araç alırken 1000 kez düşünün işte başıma gelenler

lcdvscrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Nisan 2013

GT - Rank
    70

İsim
    Recep Nn
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    06 XX 000
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @lcdvscrt

Geçmiş olsun öncelikle.
    Asansörde kamera varsa mutlaka görüntüleri isteyin. Yeni araçta böyle bir şey olması büyük talihsizlik ama çok da büyük bir hasar sayılmaz. Rötüş ve düzeltme ile pek belli olmayacak duruma gelir. Tabi bu durum aracın değerini de düşürebileceği için bunun karşılığında servisten aksesuar, ücretsiz bakım gibi promosyonlar talep edin. En azından teselli olarak ileriye dönük indirim almış olursunuz.
    Ceejay bunu beğendi.
    Golf 7 - 1.2 TSI DSG Comfortline (2013) Pasifik Mavi
    Sürüş Konfor Paketi, Işık Görüş Paketi, 17" Dijon jantlar (Yaz), 16" Seat Leon Enea jantlar (Kış), Kum Beji Alcantara Döşeme

Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2014

GT - Rank
    4852

İsim
    Tayfun Caner
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 110 PS
    Plaka
    16 CTH 99
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Tayfuncaner

Standart Golf 7 aracım asansörden indirilirken göcük oluştu

Asensörde tepegöz camera mevcut yalnız çıkıntılı kısımda içine göcme var bu durumda ben bu aracı geri iade edemezmiyim servisten aksesuar garanti uzatma ücretsiz senelik servis imkanı çokta önemlimi sizce sıfır aldığım aracımı birkere bile düzgün hatlarıyla görmek nasip olmadı bana
    Konu Tayfuncaner tarafından (01 Kasım 2014 Saat 18:36 ) değiştirilmiştir.

ozan400500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    25 Eylül 2014

GT - Rank
    4819

İsim
    Özgür Berkman
    Şube
    Kırşehir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    40 ..........
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @ozan400500

Alıntı Tayfuncaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar dün vw yetkili satıcısından golf 7 araç aldım. Araçlar 4 katta bekletiliyordu bana aracı teslim edecek arkadaşla beraber 4.kata çıktım aracı inceledim hiç bir sorun yoktu fakat araç 4. Katta olduğu için asensörle 1 kata indirilip bana teslim edilecekti indirildiği sırada sensörlü asensör kapısı aracımın sol tekerlek üstüne carptı üstüne binip kontağını çevirmediğim aracım şuanda göcük içersinde ve aracın içindeyken bu carpma sesini duymuştum fakat aracı teslim edicek arkadaş bana aracı asensöre bindirirken bir yükseklik var arabanın altı carpmıştır dedi ve yağmur yağdığından dışardan baktığımda hiç birşey görülmüyordu lakin eve geldim aracımı yıkamadım ve resimde durumla karşılaştım şimdi bana yalan söyleyen wv yetkili satıcılarıyla nasıl bu durumu telafi ettirebilirim bu arada asensörün üstünde tepe göz camera varmış pazartesi günü firmaya gidip görüntüleri izleyeceğim. Bu konuda bana yol gösterebilirmisinizResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ImageUploadedByTapatalk1414849657.996264.jpg
Görüntüleme: 283
Büyüklüğü:  63,8 KB (Kilobyte)
ID:	10634
    Geçmiş olsun ama aracı o şekilde teslim almışsanız yapacak çok şey yok...mahkemeye verirseniz bir ihtimal (VW'nin %4 idi sanırım)hasarlı araç indirimini alabilirsiniz...
    Golf 7 Beyaz 1.4 TSI 122 bg comfortline+hız sabitleyici+park sensörü

allenmemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Ekim 2014

GT - Rank
    4853

İsim
    Mehmet Aslan
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 6 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    26 ES 222
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @allenmemo

Siz aracı bu şekilde aldığınız için iade bence zor. Aracı teslim almadan bunu görme imkaniniz olsaydı hiç almayabilirdiniz

Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2014

GT - Rank
    4852

İsim
    Tayfun Caner
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 110 PS
    Plaka
    16 CTH 99
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Tayfuncaner

Camera kayıtlarında herşey mevcut yapıcak nasıl birşey olmazki aracı kontrol ettikten sonra tekrar tekrar yağmur altında nasıl göreyim bunu yapan arkadaş firma calışanı yoldan geçen biri değil ben aracı almaklamı hata yaptım yani herşey ortada almadan önce yapılan bu kazanın sorumlusu benmiyim tekrar tekrar incelemedim diye.

Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2014

GT - Rank
    4852

İsim
    Tayfun Caner
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 110 PS
    Plaka
    16 CTH 99
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Tayfuncaner

%4 hasar indirimi yazmışsınız ben bu ürünü ayıplı olarak alıyorum siz nasıl oluyorda bilerek alan arkadaşlara verilen vw %4 indirimle hasarlı araçlarınla bu olayı bir tutuyorsunuz anlayamadım ben kandırıldım.

Uyelik Tarihi
    10 Ekim 2014

GT - Rank
    4852

İsim
    Tayfun Caner
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 110 PS
    Plaka
    16 CTH 99
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Tayfuncaner

0 araçlarda hasarı yüzünden 3000 lira indirimli satan firmalar var ben bu aracı bu şekilde almayı kabul etmiyorumki herşey mağazadan çıkıncaya kadarmı sizce herşey bukadar kolaymı.

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Ekim 2013

GT - Rank
    966

İsim
    Özkan Can
    Şube
    Hatay
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    31 KKN 29
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @ozkancan

Geçmiş olsun arkadaşım, sen hiç panik yapmadan kayıtlar silinmeden öncelikle kamera kayıtlarını almaya bak. Daha sonrasında da bir avukata danış, öyle şeymi olur yaa, sen motoru da açıp içine bakamazsın motorda da bir hasar olsa iade edemeyecek misin? Hukuksal açıdan ayıplı mal sınıfına giriyor ve iade hakkın mevcut, yeterki haklılığını ispatla.. iyi bir avukat senin işini çözer.. Yıllarca biriktirdiğimiz emeğimiz karşılığında alıyoruz bu araçlları, öyle birinin dikkatsizliğini sana yükleyemezler.. hiç birimiz doğuş oto dan da, vw den de zengin değiliz... Hakkını sonuna kadar ara arkadaşım.
    SHERIFF ve cemkurkcu bunu beğendi.

allenmemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Ekim 2014

GT - Rank
    4853

İsim
    Mehmet Aslan
    Şube
    Eskişehir
    Araç
    Golf MK 6 Comfortline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    26 ES 222
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @allenmemo

Hukuki olarak illaki hakkiniz var fakat eger ki firma bu konuda uzlasmaya gitmez ise mahkeme vs araciligi ile ugrasmaniz gerekir. Ben sanmiyorum uzlasma yolunu sececeklerini. Kamera kayitlarinin bir kopyasini alin bence acilen. Basta bir deneyin sansinizi yani iade etmek istediginizi. Baktiniz olumlu degiller kamera kayitlarini incelemek istiyorum kopyasini da almak istiyorum diyin. O surecten sonra hukuki islem baslatirsiniz.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)