Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/8 123 ... SonSon
71 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree29Beğeniler

Konu: vw servis boya koruması

1. #1 vw servis boya koruması
    sCw
    sCw çevrimdışı
    sCw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Ekim 2013

GT - Rank
    203

İsim
    Birol Özdemir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 HE 1055
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @sCw

Standart vw servis boya koruması

Arkadaşlar aracımı yarın kısmetse teslim alıcam, bugün doğuştan aradılar boya koruma iç koruma gibi bir paket sundular. %50 indirimli haline 470 tl dediler ve taksit olabiliyormuş.

Sizce gerekli mi? faydasını görür müyüm?

34mre1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Ağustos 2014

GT - Rank
    678

İsim
    Emre Kadir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 KY 5820
    Kan Grubu
    AB RH -
    Bahset
    @34mre1907

Az önceki mesajda da belirtmiştim. Aynı teklifi banada yönelttiler gönülsüz olunca 350 TL ye kadar düştüler Doğuş oto maslakta. Hangi marka kullandıklarını falan sordum ama tatmin edici cevap veremediler.Bende o yüzden Ziebart a yaptırmıştım. İyice öğren uygulamalarını ve kullandıkları ürünleri kafana yatarsa hazır uygulanmış alırsın. Gerekli mi dersen özellikle yağmurlu havalarda su tutmaz araba, eğerki ağaçlık bir ortamda duracaksa düşen reçinelere karşı korur, kuş pisliklerine karşı korur rahat edersin. Fırçasız olarak yıkatırsan kaliteli bir şampuanla uzun süre seni götürür.
    GOLF MK 7 COMFORTLİNE - PASİFİK MAVİ - PANAROMİK CAM TAVAN - SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ - KROM EGSOZ - ZIEBART FİLM - APP PLAKA - LED PLAKA LAMBALARI
    VE
    GOLF MK 7 DSG COMFORTLINE - TUNGSTEN GRİ - BİXENON FAR - 17" DİJON JANT - SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ - IŞIK PAKETİ - ZIEBART FİLM

lcdvscrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Nisan 2013

GT - Rank
    106

İsim
    Recep Nn
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    06 XX 000
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @lcdvscrt

Aracım 20 aylık. İlk aldığımda boya koruma yaptırmadım. Aradan birkaç ay geçtikten sonra Meguiars'ta 100 TL'lik bir koruma yaptırmıştım ama onun da çok işe yarayan bir şey olmadığını gördüm
    Boya korumalar işe yarayabiliyor, özellikle kaliteli malzemelerle uygulananları. Ama fiyatları da çok yüksek (500 TL ve üzeri).

Benim fikrimi sorarsanız; boya korumadan çok, sizin aracı ne kadar koruduğunuz önemli. Yıkamayı nasıl yaptığınız (fırça, sünger, şampuan, kurulama vb.), yıkama sonrası cila ve korumaya yönelik uygulamalar yapıp yapmadığınız, aracı nerelere park ettiğiniz vb. faktörler çok önemli. Boya koruma yaptırsanız bile bunlara dikkat etmediğiniz sürece boya korumanın ömrü çok kısalacaktır.

Ben bu etkenlere dikkat etmeye çalışıyorum. Geçen servise gittiğimde 18 aylık aracımın boyası ve parlaklığı neredeyse sıfırdan farksız olunca (birkaç çizik hariç ) servis danışmanının direk dikkatini çekti ve düzenli boya koruma mı yaptırıyorsunuz diye sordu.

Eğer vaktiniz varsa hafta sonları aracı yıkattıktan sonra kendinizin kurulama yapmanızı ve kurulama sonrası cila ve korumaya yönelik ürünler uygulamanızı öneririm. Ayda bir yarım saat ve toplamda 100 - 150 TL gibi bir bütçeyle aracınızı en güzel kendiniz korursunuz.
    Golf 7 - 1.2 TSI DSG Comfortline (2013) Pasifik Mavi
    Sürüş Konfor Paketi, Işık Görüş Paketi, 17" Dijon jantlar (Yaz), 16" Seat Leon Enea jantlar (Kış), Kum Beji Alcantara Döşeme

viyolaist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    18 Kasım 2012

GT - Rank
    409

İsim
    Ali Ataç
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    " 35 VZ 063 "
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @viyolaist

Hayırlı olsun yeni arabanız.
    Bende yeni aldım ve gerek görmedim açıkçası.. Zaten arabalar geldiğinde boyası en iyi şekilde, ve cilası en iyi şekilde yapılmış halde geliyor.
    Yağmurda su bile tutmuyor. .
    Her zaman bakımınızı kendimiz üstlenin.
    - Bazı yıkamacaların kullandığı köpüklerin iyi olmadığını tahmin ediyorum. Aracım, bundan sonra kesinlikle sadece sünger ve aldığım turtle wax ın şampuanı ile yıkanacak.
    -Ara sırada kaliteli cilalalar Meguairs ve Turtlevax gibi onu yapın yeterli olur kanısındayım.
    Konu viyolaist tarafından (09 Aralık 2014 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.
    Sen doğru ol; eğri bulur belasını..
    Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi, sende bir başkasına yapma.

EmirGiresunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Ocak 2013

GT - Rank
    1268

İsim
    Emir Giresunlu
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 140 PS DSG
    Plaka
    BT 9650
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @EmirGiresunlu

arabanın kitapçığı ilk günden itibaren boya koruma yaptırmanızı ve hangi şartlarda yenilemeniz gerektiğini yazıyor.
    en basiti bir sonax bayisi 350-400 tl gibi fiyatlarla nano koruma yaparki doğuşun serviste yarım yamalak yapacağı korumaya göre ömrü 2 kattır.
    bende bayiden çıktıktan sonraki hafta boya koruma yaptırmştım.
    11. ay bitiminde kitapçıkta yazan şartları görünce (zaten konu hakkında az çok bilgim var) vakit geldi diyerek yaptırdım.
    13. ay da yani 10 gün kadar önce pompacı hala pompa çıkmıyor ayağı yapabiliyor.
    fedrek bunu beğendi.
    MK7 ACT DSG Highline Beyaz
    U led, Led Stop, Sunroof, ErgoActive Koltuk, Geri Görüş Kamerası, 18 Durban+Adaptif Şasi, Katlanır Yan Aynalar, Discover Media, Renkli Ekranlı Yol Bilgisayarı

sCw
    sCw çevrimdışı
    sCw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Ekim 2013

GT - Rank
    203

İsim
    Birol Özdemir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 HE 1055
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @sCw

Alıntı viyolaist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni arabanız.
    Bende yeni aldım ve gerek görmedim açıkçası.. Zaten arabalar geldiğinde boyası en iyi şekilde, ve cilası en iyi şekilde yapılmış halde geliyor.
    Yağmurda su bile tutmuyor. .
    Her zaman bakımınızı kendimiz üstlenin.
    - Bazı yıkamacaların kullandığı köpüklerin iyi olmadığını tahmin ediyorum. Aracım, bundan sonra kesinlikle sadece sünger ve aldığım turtle wax ın şampuanı ile yıkanacak.
    Ara sırada kaliteli cilalalar satılıyor. Meguairs ve Turtlevax gibi onu yapın yeterli olur kanısındayım.
    Teşekkürler hocam, vazgeçtim kendim koruyacam artık
    Gölge bunu beğendi.

Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Nisan 2013

GT - Rank
    1

İsim
    Tuncay Bilgi
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    42 VV
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Gölge

Boya koruma vb. şeyler bence para tuzağından başka şeyler değil arkadaşlar.. Siz aracınızı kendiniz yıkar, siler ya da bildiğiniz tanıdığınız yerlerde bu işleri titizlikle yaptıkdan sonra koruma budur!.. Aracım 1,5 yaşında ve dün aracımı arkadaşımın yerinde yıkattım.. (Meguairs ın şampuan vb.malzemelerini kullanıyorum, veriyorum malzemeleri o yıkıyor )
    Neyse dükkana gelirken bir markette durdum, iki genç abi hayırlı olsun sıfır heralde kaça aldın gibi sorular sormaya başladılar..

-Kısacası aracınıza kendiniz titiz bir şekilde baktıkdan sonra bu paraları başkalarına vermeye hiç gerek yok.. Siz kendiniz koruyun aracınızı derim..
    isok bunu beğendi.
    Golf MK7 1.4 TSI BMT 122 PS Highline

34mre1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Ağustos 2014

GT - Rank
    678

İsim
    Emre Kadir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 KY 5820
    Kan Grubu
    AB RH -
    Bahset
    @34mre1907

Çok mu gerekli dediğiniz gibi iyi bakarsanız aracınıza gerekli değil ama para tuzağı da demeyelim arkadaşlar Bazı durumlarda gerçekten iyi koruma sağlıyor. Benim sizin gibi arkadaşaım yok sitede oturduğum için kendi yıkama imkanımda yok. o yüzden ihtiyaç duyduk. Olsaydı müstakil evim ve kapalı garajım sizin dediklerinizi yapardım
    GOLF MK 7 COMFORTLİNE - PASİFİK MAVİ - PANAROMİK CAM TAVAN - SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ - KROM EGSOZ - ZIEBART FİLM - APP PLAKA - LED PLAKA LAMBALARI
    VE
    GOLF MK 7 DSG COMFORTLINE - TUNGSTEN GRİ - BİXENON FAR - 17" DİJON JANT - SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ - IŞIK PAKETİ - ZIEBART FİLM

Golf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Ben de alalı 13 ay oldu. Hiçbişi yapmadım, öyle ortalıkta duruyo sadece güneş ışığından korumaya çalıştım o kadar. Ama hala fabrikadan yeni çıkmış gibi duruyo Hatta ayda bir ya yıkanıyo ya yıkanmıyo, en son geçen cts yıkanmış ondan önce tam 2 ay önce yıkanmış

Dahası kimisi boya korumayı şiddetle tavsiye etMEzken kimisi de yapsanız fena olmaz diyo yarım ağızla Boya korumanın ne olduğu belli değil hala
    İlk aldığımda VW serviste Williams nano koruma yapalım demişlerdi, yaptırmadım; nano korumanın da hala ne olduğu belli değil
    Konu Golf35 tarafından (09 Aralık 2014 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.

Ceejay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Ocak 2014

GT - Rank
    489

İsim
    Doğu Gürbüz
    Şube
    Kayseri
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    38 D8817
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Ceejay

Standart vw servis boya koruması

Sonaxta boya koruma yaptırdım geçen yaz, çok bir fark hissetmedim ama boya korumadan sonra, önceleri çok temkinli yaklaştığım Nasiol adlı bir ürünü arkadaşımın aracına uygulandıktan sonra gördüm, alıp kendim uyguladım. Herkese de tavsiye ederim. Araç aylardır ne kir tutuyor ne de su. Yıkamacılar bile yıkarken soruyorlar, bu aracın üzerinde ne var diye. Şu da var tabi, arkadaşların yaptıkları yorumlara da katılıyorum, araca koruma amaçlı yaptırdıklarınız sizin aracı ne denli koruduğunuz kadar fayda sağlıyor.

"Often Copied, Never Equalled"

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)