Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree7Beğeniler

Konu: Yağ sıcaklığı değerleriniz ?

1. #1 Yağ sıcaklığı değerleriniz ?
    rpmvekmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Kasım 2012

GT - Rank
    655

İsim
    Levent Demircan
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 EK 5275
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @rpmvekmh

Exclamation Yağ sıcaklığı değerleriniz ?

Merhabalar. Malum yaz geldi havalar ısındı ben de dahil bazılarımızın kilometreleri yükseldi gerek dış etkenlerden gerekse aktif çalışan soğutma üniteleri yapılan yol ve kullanım şekli ile mesleki deformasyona uğramış olabilir Daha açık konuşucak olursak artık araçlarımızda motor soğutma sıvısı, yağ soğutma sistemi ve water cooler ( turbonun motora bastığı havayı soğutan sistem) tek bir radyatöre bağlı. Aracın önünde gözle görülen iki radyatör var biri bahsettiğimiz sistemleri soğutan ana radyatör diğeri ise klima radyatörü. Klima radyatörü önde, savunmasız ve hassas olduğu için yoldan gelen küçük taşlar, sinekler hatta yanlış araç yıkama sonucunda radyatör kanalları kapanarak hem kendini soğutmasını hem de arkasında bulunan ana radyatörün soğumasını engeller.

Bende de sanırım böyle bir sorun var aracım 2 yaşında 80000 km civarı havalarında ısınmasıyla birlikte sürekli kontrol ettiğim yağ sıcaklığım şehir içi trafiğinde 110c leri görüyor. Aynı şekilde OBD&Torque ile aktik takip ettiğim motor suyu sıcaklığı ve buna bağlı olan İntake sıcaklığıda olması gerekenin üzerinde gibi...

Bildiğiniz gibi soğutma aracın can damarıdır ve küçük aksamalar bile kalıcı hasarlar maliyetler açabilir özellikle benim gibi pek sakin kullanmıyanlar için..

Şimdi sizden ricam her türlü kullanım koşulunda (sakin,performanslı,şehir içi,şehir dışı) yani genel olarak yağ sıcaklıklarınızın maksimum durumunu kontrol etmeniz ve burda paylaşmanız.

Bu kontrol alışkanlığı aracına dikkat eden uzun süreli aktif kullanıcılar için güzel bir alışkanlıktır çünkü devamlı 90c gösteren motor sıcaklığı aslında çok değişkendir 104c olsa bile gösterge ekranında 90c göstermeye devam eder ama yükselen genel sıcaklık performans kaybına ve fazla tüketime sebep olur.. Yani yağ sıcaklığı bize çok sey anlatır..

Herkeze şimdiden teşekkürler yağ sıcaklığı değerlerinizi görelim

lcdvscrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Nisan 2013

GT - Rank
    104

İsim
    Recep Nn
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    06 XX 000
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @lcdvscrt

Yağ sıcaklığı benzinli dizel arası belki fark edebilir ama yaz günleri benim uzun yolda gördüğüm 98 - 105 arası oluyor genelde. Şehir içi fazla dikkat etmiyorum.
    rpmvekmh bunu beğendi.
    Golf 7 - 1.2 TSI DSG Comfortline (2013) Pasifik Mavi
    Sürüş Konfor Paketi, Işık Görüş Paketi, 17" Dijon jantlar (Yaz), 16" Seat Leon Enea jantlar (Kış), Kum Beji Alcantara Döşeme

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Ağustos 2014

GT - Rank
    4650

İsim
    Volkan Ozbay
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 HH 1787
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @dtvolkan

normal kullanımda 90-95 görüyorum performanslı kullanımda 109 gördüm
    rpmvekmh bunu beğendi.
    2014 golf mk7 1.6tdi highline kurşun gri sunroof U led bi-xenon, ergo active, geri görüş, keyless enter, pre crash basic ,renkli premium ekran, 30mm yay 17'' dijon ve 18'' santiago h&r spacer ecufast(138bg)

zıvalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    22 Şubat 2014

GT - Rank
    4213

İsim
    Okancan Yılmaz
    Şube
    Afyonkarahisar
    Araç
    Golf MK 6 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 SD 3659
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @zıvalı

Alıntı rpmvekmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Malum yaz geldi havalar ısındı ben de dahil bazılarımızın kilometreleri yükseldi gerek dış etkenlerden gerekse aktif çalışan soğutma üniteleri yapılan yol ve kullanım şekli ile mesleki deformasyona uğramış olabilir Daha açık konuşucak olursak artık araçlarımızda motor soğutma sıvısı, yağ soğutma sistemi ve water cooler ( turbonun motora bastığı havayı soğutan sistem) tek bir radyatöre bağlı. Aracın önünde gözle görülen iki radyatör var biri bahsettiğimiz sistemleri soğutan ana radyatör diğeri ise klima radyatörü. Klima radyatörü önde, savunmasız ve hassas olduğu için yoldan gelen küçük taşlar, sinekler hatta yanlış araç yıkama sonucunda radyatör kanalları kapanarak hem kendini soğutmasını hem de arkasında bulunan ana radyatörün soğumasını engeller.

Bende de sanırım böyle bir sorun var aracım 2 yaşında 80000 km civarı havalarında ısınmasıyla birlikte sürekli kontrol ettiğim yağ sıcaklığım şehir içi trafiğinde 110c leri görüyor. Aynı şekilde OBD&Torque ile aktik takip ettiğim motor suyu sıcaklığı ve buna bağlı olan İntake sıcaklığıda olması gerekenin üzerinde gibi...

Bildiğiniz gibi soğutma aracın can damarıdır ve küçük aksamalar bile kalıcı hasarlar maliyetler açabilir özellikle benim gibi pek sakin kullanmıyanlar için..

Şimdi sizden ricam her türlü kullanım koşulunda (sakin,performanslı,şehir içi,şehir dışı) yani genel olarak yağ sıcaklıklarınızın maksimum durumunu kontrol etmeniz ve burda paylaşmanız.

Bu kontrol alışkanlığı aracına dikkat eden uzun süreli aktif kullanıcılar için güzel bir alışkanlıktır çünkü devamlı 90c gösteren motor sıcaklığı aslında çok değişkendir 104c olsa bile gösterge ekranında 90c göstermeye devam eder ama yükselen genel sıcaklık performans kaybına ve fazla tüketime sebep olur.. Yani yağ sıcaklığı bize çok sey anlatır..

Herkeze şimdiden teşekkürler yağ sıcaklığı değerlerinizi görelim
    bu havalarda aracı devirli kullandığını varsayarak ve dizel imiş bence 110 derece normal ama sınırda gibi 1.4 tsi dsg aracımda aşırı devirli kullanımda 105 görmüş idim

rpmvekmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    24 Kasım 2012

GT - Rank
    655

İsim
    Levent Demircan
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 EK 5275
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @rpmvekmh

Alıntı zıvalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu havalarda aracı devirli kullandığını varsayarak ve dizel imiş bence 110 derece normal ama sınırda gibi 1.4 tsi dsg aracımda aşırı devirli kullanımda 105 görmüş idim
    Aynen öyle aslında sınırlarda ve ısınan yağ deforme olur vizkozitesini kaybeder.. Bakalım diğer kullanan arkadaşlarda durumlar ne.?

slck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Mart 2013

GT - Rank
    62

İsim
    Selçuk Karavit
    Şube
    Kırklareli
    Araç
    Golf MK 6 Trendline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    39 TA 067
    Kan Grubu
    A RH -
    Bahset
    @slck

uploadfromtaptalk1431594373589.jpgbu şehir içi kullanımı. Benim 93ü geçtiğini görmedim. Yalnız kaputu açınca motor çok fazla ısırdığında görüyorum.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Fabrikadan ne çıktı ise o.

Ratkow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    10 Nisan 2014

GT - Rank
    4285

İsim
    Oktar Demircioğlu
    Şube
    Tekirdağ
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    59 PH 733
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @Ratkow

Bugün uzun yolda ortalama 90-110km/h hızla seyir halinde iken, 93-97C° arasındaydı. 1.2TSI Manuel.

scaliskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Kasım 2014

GT - Rank
    4838

İsim
    Şerif Çalışkan
    Şube
    Manisa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    45 FSM 1453
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @scaliskan

biraz 140 km/h biraz sehirici yağ sıcaklığı 95-98 ° C arası /akşamüzeri 20 derecede

mazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mayıs 2015

GT - Rank
    5463

İsim
    Cenk Mazi
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Midline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    35 GZ 193
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @mazi

100 derece

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    17 Ağustos 2014

GT - Rank
    4650

İsim
    Volkan Ozbay
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    34 HH 1787
    Kan Grubu
    B RH -
    Bahset
    @dtvolkan

Az önce dizel mercedes cla tokatladim bir baktim yag îsısı 111 derece
    rpmvekmh, *CM*, Ceho and 1 others like this.
    2014 golf mk7 1.6tdi highline kurşun gri sunroof U led bi-xenon, ergo active, geri görüş, keyless enter, pre crash basic ,renkli premium ekran, 30mm yay 17'' dijon ve 18'' santiago h&r spacer ecufast(138bg)

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)