Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree4Beğeniler

Konu: Dosya Masrafı İadesi

1. #1 Dosya Masrafı İadesi
    umutturk1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    12 Aralık 2012

GT - Rank
    1370

İsim
    Umut Türkuçak
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @umutturk1907

Standart Dosya Masrafı İadesi

Bu konuda daha önce uğraşan oldu mu ? Uğraşırken VDF'den aldığı yanıtlar ve yanıtlar karşısında yaptıkları şeyleri paylaşırlarsa sevinirim.Facebook Volkswagen Türkiye sayfasına attığım mesajı aşağıda kopyalıyorum.
    Volkswagen Türkiye
    Ben 2013 yılında 0 araç almak için kredi kullanmış bir müşterinizim.Bilindiği üzere yasalarda olan değişikliklerden sonra kredi kullanırken dosya masrafı alınması yasaklandı ve son 10 yılda kullanılan krediler için alınan dosya masraflarının tüketiciye iadesi kararlaştırıldı.Ben bu dosya masrafının iadesi için Volkswagen Doğuş Finans grubu müşteri hizmetleri olan 444 58 33 numarasını aradığımda bu iadeyi anca Tüketici Heyetine itiraz ederek alabileceğimi, yasal hakkımı kullanmadan alamayacağımı söylediler.23.03.2015 tarihinde Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı'na gidip dilekçe doldurarak bu dosya masrafının iadesini talep ettim.Elime ulaşan dilekçe kararında "Dosya masrafının şikayet edilenden alınıp şikayet edene verilmesine karar verilmiştir" cümlesi olmasına rağmen Volkswagen Doğuş Finans grubunun bu ödemeyi yapmayı kabul etmemiş ve beni icra yoluna mecbur etmiştir.Sözde müşteri memnuniyetine son derece önem verdiğini iddia eden bir firma için bunlar müşteriyi son derece yoran ve uğraştıran davranışlardır.Koskoca Doğuş Holding ödemekte zorunlu olduğu bir parayı kendisinden icra yoluyla alınmasını mı kendisine yakıştırıyor ? Son 10 yıl içerisinde aldığımız 3. Vw marka araç bu ve dosyamı Karşıyaka İcra Mahkemesi'ne sunduktan sonra diğerlerinin de iadesi için işlemleri başlatacağım.Müşteriye karşı yapılan ve son derece yanlış olan bu politikayı da sosyal medyada çeşitli otomobil grup ve sayfalarında yaymak için elimden geleni yapacağım.VDF grubunun müşteri temsilcisi ile konuşurken bana icra yoluna gitmeden paramı alamayacağımı söyleyen ses kayıtları da elimde mevcut.( Yasal olarak suç olduğunu bildiğim için konuşmaya başlamadan önce müşteri temsilcisini bilgilendirdim bu konuşmayı sizin gibi bende kayıt altına alıyorum diye ) Not : Ek olarak sunduğum fotoğrafta Adres ve TC kimlik No bilgilerimi sildim.Yetkili birisinin fotoğrafın orjinalini istemesi halinde söylendiği yere fax veya e-mail yoluyla yollayarım.
    img_4808.jpg
    erh17 bunu beğendi.

erkanwrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Aralık 2013

GT - Rank
    3291

İsim
    Erkan Kabuloglu
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35 ERK××
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @erkanwrc

Is bankasi zirrat bankasi gibi yerlerden abim ve babam dosya masraflatini aldilar hatta kendileri aradi parayi nereye yatiralim diye ama. Tuketici hakem heyetinden olumlu yanit alinmasina ragmen vdf camura yatip bana parayi odemedi.vaktim olmadigi icinde ugrasmadim icra vs ile. Hakem heyeti kararini vdf ye mail attim cvp olarak "sozlesmede bu para yazdigi halde imzaladiniz, size daha iyi hizmet verebilmek icin bu parayi almamiz lazim" seklinde bir yazi gonderdiler. Alanlar varsa bende merak ediyorum nasil aldiklarini.

cinexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Mayıs 2013

GT - Rank
    10

İsim
    Çağlar Kr
    Şube
    Artvin
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    1903
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @cinexi

Tüketici hakem heyeti kararını verdi, sonra bunu 2 tarafada tebliğ ediyor. Vdf ye hangi gün ulaştığı hakem heyetinden posta gönderi no: ile takip edebilir, 15 gün ödemek için yasal süreleri var bu süreçte arayıp, banka hesabımı veya ödemek için ne gerekiyorsa vereyim diye müşteri temsilcisini arayın. size hafif bir posta koyar gibi biz vermiyoruz diyecekler. (ben devletten büyüksünüz sanırım dedim kapattım) sonra 15 gün dolduğu 16. gün gidin bir avukata verin bu kararı, birde vekalet oh misler gibi 15-20 güne paranızı avukat tahsil edecektir, hatta birde dosya masrafı kadar size ödemediği avukat tuttuğunuz için ayrı ödeyecektir.

Gel gelelim alırsak ne olur ? alma hakkınızı kullanır alırsınız sora sizi sanırım fişliyorlar, servise araç hata vb. (direksiyonda beyazlama mesela) garanti ile ilgili problem için gitsem bir soralım diyorlar doğuşa soruyorlar ne yapsam bana olumlu yaklaşmıyorlar, tabi bunu bir ispatlarsam onlarla ayrı bir savaşa gireceğim.

Biz ödemiyoruz diyerek fırça atıyorlarya işte ordan bile bir sürü insan geri dönüyor, sırf uğraşmamak adına ya da bilgi eksikliğinden, karar çıktı ama vermediler neyse diyenler oluyor. Kesinlikle paranızı icra yoluyla alın, sonuçta para sizin. zaten almasanızda çok matah bir garanti sistemleri yok, sistem yolma üzerine kurulu.
    Quedrus bunu beğendi.
    2014 MK-7 Cam Tavan, U- Led , Sürüş konfor, Işık görüş, Madrid Jant, Led Stop

nickless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Ocak 2015

GT - Rank
    4416

İsim
    Cem Erener
    Şube
    İçel(Mersin)
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS DSG
    Plaka
    33 DC 979
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @nickless

Dosya masrafını geri alırsanız serviste, garantide ne olur bilemem ama bir daha vdf'den kredi alamazsınız.
    2015 Golf 7 1.2 TSI DSG Pasifik Mavi
    Titanyum Siyah İç Döşeme / Panaromik Cam Tavan / Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma / Bi-Xenon Basic / LED Stop ve Plaka Aydınlatması / Elektrikli Katlanabilir Aynalar / Işık Görüş ve Sürüş Konfor Paketleri / Composition Media / %65 Karartılmış Arka Camlar / Dijon Jant / Yer Tasarruflu Stepne

baycan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mart 2013

GT - Rank
    29

İsim
    Baycan Dizman
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    16 L1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @baycan82

Ben 3-4 ay önce vdf den dosya masrafimi geri aldim.Öncesinde evraklari hazırlayıp tüketici hakem heyetine şikayette bulundum 6 ay sonra dava sonuclandi ve kazandim.Dava sonuc belgesiyle direk icra dairesine gittim vdfden tahsilat yapilabilmesi için...1 ay bekleme sonunda 600tl dosya masrafi hesabima yatirildi...Korkmayin garantide sorun olmuyor.Birdaha kredi cekerkende sorun olmuyor.
    erkanwrc bunu beğendi.
    GOLF VII 1.2 TSI 105HP BMT COMFORTLİNE BEYAZ
    SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ
    IŞIK GÖRÜŞ PAKETİ
    %65 KARARTILMIŞ ARKA VE ARKA YAN CAMLAR
    Bİ XENON FARLAR

hebset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    11 Kasım 2014

GT - Rank
    4209

İsim
    Mustafa Temiz
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 HE 1330
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @hebset

Alıntı baycan82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3-4 ay önce vdf den dosya masrafimi geri aldim.Öncesinde evraklari hazırlayıp tüketici hakem heyetine şikayette bulundum 6 ay sonra dava sonuclandi ve kazandim.Dava sonuc belgesiyle direk icra dairesine gittim vdfden tahsilat yapilabilmesi için...1 ay bekleme sonunda 600tl dosya masrafi hesabima yatirildi...Korkmayin garantide sorun olmuyor.Birdaha kredi cekerkende sorun olmuyor.
    Anlattiklariniz cogu kisiye yardimci olacaktir elbette. Hazirladiginiz belgeleri hizli olmasi acisindan buraya koyabilir misiniz?

Golf7 1.6 TDI DSG Highline Derin Siyah
    Golf VII Derin Siyah 1.6 TDI Highline DSG
    Car DVR Camera(GT680W)
    Difüzör
    Çift çıkış egzoz
    Spoiler

baycan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mart 2013

GT - Rank
    29

İsim
    Baycan Dizman
    Şube
    Bursa
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    16 L1234
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @baycan82

Vdf yi arayip kredi ödeme bilgilerini mailime yollattım.Zaten en alt tarafinda 600tl dosya masrafi diye yaziyor.Bundan sonra o evrakla tuketici hakem heyetine gittim hazir dilekceler var onu doldurup birlikte ekine ekleyip postayla bir nusha vdf sirketine iadeli taahhutlu yolladim.Bir nushayida hakem heyetine verdim.6ay sonra davayi kazaniyorsunuz zaten...Sonra icra dairesine verin gerisi kolay...
    GOLF VII 1.2 TSI 105HP BMT COMFORTLİNE BEYAZ
    SÜRÜŞ KONFOR PAKETİ
    IŞIK GÖRÜŞ PAKETİ
    %65 KARARTILMIŞ ARKA VE ARKA YAN CAMLAR
    Bİ XENON FARLAR

hebset - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    11 Kasım 2014

GT - Rank
    4209

İsim
    Mustafa Temiz
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 HE 1330
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @hebset

Anladim. Bu imzaladigimiz kredi belgelerinde sanirim bu ucret vardir. Cok tesekkurler. Saolun

Golf7 1.6 TDI DSG Highline Derin Siyah
    Golf VII Derin Siyah 1.6 TDI Highline DSG
    Car DVR Camera(GT680W)
    Difüzör
    Çift çıkış egzoz
    Spoiler

Che
    Che çevrimdışı
    Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    28 Haziran 2014

GT - Rank
    32

İsim
    Taylan Er
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TDI 105 PS DSG
    Plaka
    34 JC 3842
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Che

Bende aynı durumdayım Tüketici hakem heyetinden kararım geldi aradım kabul etmiyoruz icra dedi.
    İcra gidince nasıl bir yol izliyoruz ? Bilgi rica ederim.

adem0607 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    02 Nisan 2014

GT - Rank
    442

İsim
    Adem Adem
    Şube
    Antalya
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    07111111
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @adem0607

Bnden 600 lira almışlardı dosya masrafı için,bnde tüketici hakem heyetine başvurdum.Karar çıkmasına rağmen vdf geri ödeme yapmadı.avukata başvurarak icra yoluyla tahsil etme yöntemine başvurdum.avukat devreye girince icraya gerek kalmadan ödediler hemen.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)