Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 10 arası
Like Tree11Beğeniler

Konu: Yağ seviyesi uyarisi

1. #1 Yağ seviyesi uyarisi
    quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Ekim 2013

GT - Rank
    3757

İsim
    Anil Bolukbasi
    Şube
    Adana
    Araç
    Golf MK 7 Midline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    01 XXXXXX
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @quattro

Standart Yağ seviyesi uyarisi

Aracim 28.000 km de ikinci bakima sadece 500 km kaldi 1.2 tsi (ilk bakima 13.500 de girmiştim ve 1 ay sonra da 1 yil doluyor zaten) geçen haftasonu adana-mersin arasi yolda iken yağ seviyesini kontrol edin diye uyari verdi. Ertesi gün servise götürdüm yağ eklediler. Bu hsonu da ikinci 15.000 km bakima gireceğim. Bu yağ uyarisi servis zamani geldiğinden normal midir yoksa kronik bir sorun mudur bu yağ eksiltmesi???

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    18 Ağustos 2013

İsim
    Mesut Danış
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 TY 7894
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @Balistique

Daha erkende verebilirdi. Kullanım şartları ve hava koşullarına göre değişiklik gosterebilir. Normaldir km ye göre. Tsi yağı sever

quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Ekim 2013

GT - Rank
    3757

İsim
    Anil Bolukbasi
    Şube
    Adana
    Araç
    Golf MK 7 Midline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    01 XXXXXX
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @quattro

arabayı kullanırken çok hassasımdır dikkat ederim ve asla arabayı yormam. ama bu yağ azalması hiç hoşuma gitmedi. ben bu devirde arabanın arkasında yağ ile gezip uyarı verdiği yerde yağ ekleyemem. dışarda çok duyuyordum yağ eksilmesini vw lerde ama arabasına düzgün bakım yapmayanlarda olur sanıyordum.

bulent.demir.56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Temmuz 2014

İsim
    Bülent Demir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 GIH 65
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @bulent.demir.56

14500 te aracım 500 km kaldı yağ değişimine randevu aldım haftaya özön vw deyim

Sent from my iPhone using Tapatalk

mayham85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Mayıs 2015

GT - Rank
    5584

İsim
    Yunus Emre Şimşek
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    06 BZ 2285
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @mayham85

Bütün motorlar az veya çok kullanıldığı iklime - kullanıldığı koşula ve kullanılan yağın modeline göre yağ eksiltir.

Yağ eksiltmeyen motor dünya üzerinde yoktur. Az veya çok hepsi eksiltir. Eksiltme yağ yakma ile aynı şey değildir.

Genellikle motor yağ sıcaklığı yüksek seviyelerde kalacak şekilde uzun süreli kollanımlarda yağın buharlaşması ve incelmesi nedeni ile motor bloğunda aksamların arasına işlemesi gibi yollarla eksiltir.

Bu motorun sağlıksız olduğunu göstermez. Mesela yeni bir motor daha fazla eksiltir. Ortalama bir kullanıcıda genelde ışık yanana kadar eksiltme bile olmaz.

Örnek vereyim 1,4 tsi caxc kodlu leon aracım ilk 1000 km 1,5 lt eksiltti. Sonraki 8000 kmde 0,5 lt eksiltti. sonra 30000 km ye kadar dikkat çekici bir eksiltme yaşanmadı. 30000 bakımında başka yağ kullanıldı bakımda başka yetkilide yaptırmıştm 0,5 lt 1 lt arası eksiltti 45000 e kadar. sonra kendi kullandığım yetkili servisin kullandığı yağ konulunca eksiltme gözle görülmeyecek seviyeye düştü.

Bu arada yanlış anlaşılmasın kötülemek gibi bir niyetim yok. Ancak ankara da doğuş Castrol Edge Professional kullanıyorken Adana aykan shell kullanıyor. Ve tüm vw araçlarımda adanada bakım yaptırdığım zaman 0,5 - 1 lt arası yağ eksiltti. Doğuşun kullandığı yağda eksilme olmadı. Aynsı 1,4 tsi passattada yaşadım 1,6 tdi golfte ve en son olarak 1,6 tdi variant ta. Ve bu olay en çok kış aylarında yapılan bakımlarda yaşandı.
    hebset bunu beğendi.

Golf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Alıntı mayham85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün motorlar az veya çok kullanıldığı iklime - kullanıldığı koşula ve kullanılan yağın modeline göre yağ eksiltir.

Yağ eksiltmeyen motor dünya üzerinde yoktur. Az veya çok hepsi eksiltir. Eksiltme yağ yakma ile aynı şey değildir.

Genellikle motor yağ sıcaklığı yüksek seviyelerde kalacak şekilde uzun süreli kollanımlarda yağın buharlaşması ve incelmesi nedeni ile motor bloğunda aksamların arasına işlemesi gibi yollarla eksiltir.

Bu motorun sağlıksız olduğunu göstermez. Mesela yeni bir motor daha fazla eksiltir. Ortalama bir kullanıcıda genelde ışık yanana kadar eksiltme bile olmaz.

Örnek vereyim 1,4 tsi caxc kodlu leon aracım ilk 1000 km 1,5 lt eksiltti. Sonraki 8000 kmde 0,5 lt eksiltti. sonra 30000 km ye kadar dikkat çekici bir eksiltme yaşanmadı. 30000 bakımında başka yağ kullanıldı bakımda başka yetkilide yaptırmıştm 0,5 lt 1 lt arası eksiltti 45000 e kadar. sonra kendi kullandığım yetkili servisin kullandığı yağ konulunca eksiltme gözle görülmeyecek seviyeye düştü.

Bu arada yanlış anlaşılmasın kötülemek gibi bir niyetim yok. Ancak ankara da doğuş Castrol Edge Professional kullanıyorken Adana aykan shell kullanıyor. Ve tüm vw araçlarımda adanada bakım yaptırdığım zaman 0,5 - 1 lt arası yağ eksiltti. Doğuşun kullandığı yağda eksilme olmadı. Aynsı 1,4 tsi passattada yaşadım 1,6 tdi golfte ve en son olarak 1,6 tdi variant ta. Ve bu olay en çok kış aylarında yapılan bakımlarda yaşandı.

Kullanılan yağ markası ile eksiltme arasında bir ilişki var mı ?

mayham85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    19 Mayıs 2015

GT - Rank
    5584

İsim
    Yunus Emre Şimşek
    Şube
    Ankara
    Araç
    Diğer Diğer
    Motor
    TDI 105 PS
    Plaka
    06 BZ 2285
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @mayham85

Benim tecrübem göre var. Özellikle de uzun süre bir ürün kullandıktan sonra başka ürüne geçince fark oluşuyor. Eski ürüne dönünce düzeliyor.

Yanlız şunu söyleyim. Aykan ın kullandığı vw standartarına uygun olan yağdır bundan hiç şüphem yok. Ancak piyasadan da gördüğüm kadarı ile kullanılan standardı karşılayan en ucuz yağlardan birisi. Castrol de normal edge muadili. Edge Proffesional muadili tam oluyor. Benim şahsi görüşüm arada kalite farkı var. Tüm vw yetkili servislerinde edge prof. olmuyor zaten. Doğulun kendsinde ve ciddi çalışan bazı bayilerde denk geldim. Doğuşun da tüm kendi yerlerinde bulunmaığıda oluyor.
    Golf35 bunu beğendi.

Golf35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    21 Temmuz 2013

İsim
    Berker T.
    Şube
    İzmir
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    35
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Golf35

Ben aracı Aykan'dan aldım, ilk yıllık bakımı da orda yaptırdım. En kısa zamanda gidip sorucam bu konuyu Ne iş nie Shell koyuyosunuz motora diiyim

Ne zamandır bahane arıyodum, zira servis bakımı sürecindeki yaklaşımlarını hiç sevmemiştim

tismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Ocak 2013

GT - Rank
    448

İsim
    İsmetcan Hergünşen
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    HENüZARACıBEKLEMEDE...
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @tismo

Alıntı bulent.demir.56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14500 te aracım 500 km kaldı yağ değişimine randevu aldım haftaya özön vw deyim

Bülent abi haber ver gelebilirsem geleyim yanına özon'a geldin mi. Görüşmüş oluruz.

bulent.demir.56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Temmuz 2014

İsim
    Bülent Demir
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    34 GIH 65
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @bulent.demir.56

30 haziran 09:00 ordayım beklerim

tismo bunu beğendi.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)