Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Golf 7 için çeki demiri

1. #1 Golf 7 için çeki demiri
    iirfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Şubat 2013

GT - Rank
    661

İsim
    Irfan Tunalı
    Şube
    Edirne
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    22 TU 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @iirfan

Standart Golf 7 için çeki demiri

Değerli forumdaşlar ; Golf 7 için çeki demiri servis de çok pahalı. Üstüne bir de araç muayenesi eklenince dahada tuzlu oluyor. Bosal çeki demiri başta olmak üzere bir kaç yere daha sordum servisin yarı fiyatını verdiler. Aranızda bu işe girişen yada kıyısından köşesinden ilgilenen olmuşsa yardımcı olursa sevinirim. Nerede, ne kadar fiyata yaptırılır?

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Şubat 2013

GT - Rank
    2387

İsim
    Sinan Tttt
    Şube
    Çanakkale
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    17 ABC 17
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Lancelot

Irfan bey,

Yazınız vesilesiyle bir araştırma yaptım.TAKO Karavan - Römork - Çeki Demiri Westfalia ürünlerinin Türkiye distriibütörü ile bugün görüştüm. Bana çeki demiri için 450 TL (çeki demiri kancasının 2 somun-vida ile takılıp çıkarılabilen SABİT versiyon fiyatı) gibi bir fiyat verdi. Bunun yanı sıra Üniversal kit ile arıza lambasının söndürülmesi gerektiğinden 260 TL küsür de bu modülü almam gerektiği bilgisini aldım. Ancak Westfalia nın orjinal modülünün römork takıldıktan sonra park sensör iptali ve sis lambası iptali yapma özelliği var. Üniversal modülün bu işlevleri olup olmadığını, diğer ürünlerin (Katlanabilir ve küçük kilit anahtarı ile sökülebilir versiyon) fiyat bilgisini verecekleri zaman soracağım.

Siz Bosal ile görüştüğünüzde size modül ile ilgili herhangi bir bilgi verildi mi?
    Araştırın, öğrenin, paylaşın, bilgilendirin

Uyelik Tarihi
    13 Şubat 2013

GT - Rank
    661

İsim
    Irfan Tunalı
    Şube
    Edirne
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    22 TU 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @iirfan

Alıntı Lancelot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Irfan bey,

Yazınız vesilesiyle bir araştırma yaptım.TAKO Karavan - Römork - Çeki Demiri Westfalia ürünlerinin Türkiye distriibütörü ile bugün görüştüm. Bana çeki demiri için 450 TL (çeki demiri kancasının 2 somun-vida ile takılıp çıkarılabilen SABİT versiyon fiyatı) gibi bir fiyat verdi. Bunun yanı sıra Üniversal kit ile arıza lambasının söndürülmesi gerektiğinden 260 TL küsür de bu modülü almam gerektiği bilgisini aldım. Ancak Westfalia nın orjinal modülünün römork takıldıktan sonra park sensör iptali ve sis lambası iptali yapma özelliği var. Üniversal modülün bu işlevleri olup olmadığını, diğer ürünlerin (Katlanabilir ve küçük kilit anahtarı ile sökülebilir versiyon) fiyat bilgisini verecekleri zaman soracağım.

Siz Bosal ile görüştüğünüzde size modül ile ilgili herhangi bir bilgi verildi mi?
    İlginize çok teşekkür ederim, Bosal ile görüştüğümde 260 TL değerinde modül takıldığını söylediler, aksi halde arıza lambası yanar dedi fakat sisin ve park sensörünün çalışmayacağı konusunda detaylı bilgi vermediler. Sabit çeki için 1260 TL sökülebilir çeki demiri için 1550 TL fiyat verdiler. Konuyu burada paylaşmamın nedeni de bu zaten, daha önce bizim araçlarda bu işi yapan tecrübeli bir yer olsun istiyorum. Servis hem pahalı hem de net olarak takabiliriz diyemiyor. İlginize tekrar teşekkürler, eksik olmayın.

Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    03 Şubat 2013

GT - Rank
    2387

İsim
    Sinan Tttt
    Şube
    Çanakkale
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    17 ABC 17
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Lancelot

Bugüm Tekrar görüştüm ve modül ile ilgili olarak sis ve park sensör iptali ile ilgili bir sorun olmayacağını, modülün (üniversal modül diyorlar) bu işi yaptığını (!) söylediler. Modül ile sistemin kandırılması yapılıyor yani değil mi dediğimde evet dendi. Ama Westfalianın orjinal modülü takıldığında kodlama olması gerekiyor ve orjinal modül daha pahalı.

Ayrıca iki modül olduğunu belirtmeliyim. 7 ve 13 port şeklinde iki tipi var. Eğer siz karavan çekecekseniz ve bazı basit aydınlatma vesaire elektrikli malzemeleri çalıştıracaksanız modülün 13 port lu olan modül öneriliyor ve fiyatıda artıyor. bana verdikleri modül fiyatı 7 portlu ve sadece römork için kullanılılan modül.

Kilitli anahtarla sökülen çeki demiri için modül hariç 1500 TL fiyat veriler rica edip resim göndermelerini istemiştim, aşağıda görebilirsiniz. Tedarik süresi 3-4 hafta. Ayrıca, Fatura kesebilen herhangi biryerde taktırabileceğimi ve Makine mühendisleri odasına bu fatura ile gidildiğinde bir sorun olmayacağını söylediler.

unnamed.jpg

untitled.jpg
    Konu Lancelot tarafından (25 Haziran 2015 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Araştırın, öğrenin, paylaşın, bilgilendirin

Uyelik Tarihi
    13 Şubat 2013

GT - Rank
    661

İsim
    Irfan Tunalı
    Şube
    Edirne
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS
    Plaka
    22 TU 1234
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @iirfan

Alıntı Lancelot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüm Tekrar görüştüm ve modül ile ilgili olarak sis ve park sensör iptali ile ilgili bir sorun olmayacağını, modülün (üniversal modül diyorlar) bu işi yaptığını (!) söylediler. Modül ile sistemin kandırılması yapılıyor yani değil mi dediğimde evet dendi. Ama Westfalianın orjinal modülü takıldığında kodlama olması gerekiyor ve orjinal modül daha pahalı.

Ayrıca iki modül olduğunu belirtmeliyim. 7 ve 13 port şeklinde iki tipi var. Eğer siz karavan çekecekseniz ve bazı basit aydınlatma vesaire elektrikli malzemeleri çalıştıracaksanız modülün 13 port lu olan modül öneriliyor ve fiyatıda artıyor. bana verdikleri modül fiyatı 7 portlu ve sadece römork için kullanılılan modül.

Kilitli anahtarla sökülen çeki demiri için modül hariç 1500 TL fiyat veriler. Tedarik süresi 3-4 hafta. Ayrıca, Fatura kesebilen herhangi biryerde taktırabileceğimi ve Makine mühendisleri odasına bu fatura ile gidildiğinde bir sorun olmayacağını söylediler.
    Tekrar teşekkürler. Uğraşmışsınız, emek harcamışsınız. Ben tekne çekmek için çeki demirine ihtiyaç duydum, esasen römork çekeceğim, sanırım 13 portlu iş görür. Görüşmek dileğiyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)