Golf Türkiye - Türkiye`nin En Büyük Volkswagen Golf Kulübü
Golf Türkiye - Facebook Golf Türkiye - Twitter Golf Türkiye - YouTube Golf Türkiye - E-Posta
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: CarNet / CarPlay vb. Golf 7 uygulamaları

1. #1 CarNet / CarPlay vb. Golf 7 uygulamaları
    Quedrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Mayıs 2015

GT - Rank
    5524

İsim
    Emre Özkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 UC 5024
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Quedrus

Standart CarNet / CarPlay vb. Golf 7 uygulamaları

Arkadaşlar merhaba.

6.5" Ekrana sahip aracımı alalı 2 hafta oldu. Bu süreç içerisinde internette gördüklerime göre bir Apple CarPlay muhabbetidir gidiyor. Apple Store u kurcaladığımda böyle bir application göremedim. İnternette yazılanlara göre; Iphone kablosu ile telefonu USB'den araca bağladığınızda tanıması gerekiyormuş ama ben bağladığımda ekranımda "Desteklenmiyor" yazısı çıkıyor. Benim Opel Astra'da bile USB ile müzik çalma vardı (hoş bunda BT ile çalıyorum ama ) yinede desteklememesi nedir? Ayrı bir modül mü gerekiyor ?

Aynı şekilde direksiyon üzerinde "Kafa işareti ve ses çıkarma göstergesi" şeklinde bir tuş var ve bastığımda "Sesle Kontrol Desteklenmiyor" yazıyor. Bunun için ayrıca bir modül mü gerekiyor ? Gerekiyorsa yaptıran taktıran var mıdır?

Son olarak da Car Net diye bir zımbırtı gördüm Infotainment System kitapçığında. Bununla aracımızı wifi-hotspot üzerinden internete bağlıyabiliyor olmamız gerekiyor. Ama ben kitapçıktaki yönlendirmeleri takip etmem rağmen ekranımda ne wifi, ne carnet ile alakalı hiç bir seçenek bulamadım. Menulerimde bu tarz birşey yok.

Şuan bunlara kafayı takmış durumdayım çözemedim gitti yardımlarınızı bekliyorum. Ya ben yapamıyorum yada böyle bir sistem mevcut değil Türkiyede.
    Golf VII 1.4 TSI ACT 150 HP DSG Highline

- Pasifik Mavisi
    - 18" Durban Jant
    - Adaptif Şasi Kontrolü (DCC)
    - Panoramik Açılır Cam Tavan
    - ULED Adaptif Far ve Gündüz Sürüş Farı

Quedrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    08 Mayıs 2015

GT - Rank
    5524

İsim
    Emre Özkan
    Şube
    İstanbul - Anadolu
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 UC 5024
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @Quedrus

Kimsenin bilgisi yok sanırım :/
    Golf VII 1.4 TSI ACT 150 HP DSG Highline

- Pasifik Mavisi
    - 18" Durban Jant
    - Adaptif Şasi Kontrolü (DCC)
    - Panoramik Açılır Cam Tavan
    - ULED Adaptif Far ve Gündüz Sürüş Farı

major24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    09 Mayıs 2015

GT - Rank
    1003

İsim
    Ömer G.
    Şube
    Muğla
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    48 __ 616
    Kan Grubu
    B RH +
    Bahset
    @major24

Apple (carplay) android (mirrorlink) henüz aktif değil. Ülkemizde sadece mirrorlink kullanılabiliyor o da şimdilik passatta ve ort 800tl ye aktif ediliyor.
    Ben bluetooth yerine USB bellek kullanıyorum müzik için.
    Golf USB den iPod nano 7th imi görmüyor. Sanırım ipod'u görmesi için aux girişini kullanmak lazım. Ki hiç gerek yok USB bellek kullanmak daha iyi.
    Ses komutu mevzusunu bende bilmiyorum. Öğrenince geri dönüş yaparım.

Edit: Başka bir sitedeki üyenin Sesli komut için yazdığı mesaj (29.05.2015)

"bugün gittim doğuş ile konuştum niye kullanamıyoruz bu özelliği diye, aktivasyon yapılması gerekiyormuş kodlama için 850 TL + 1.5saat işçilik + randevu istediler. ekranı kullanmadan birilerini aramak güzel ama 1000 TL lik bir özellik kesinlikle değil."
    Konu major24 tarafından (08 Eylül 2015 Saat 11:00 ) değiştirilmiştir.
    Golf VII 1.4 TSI ACT 150 HP DSG - Highline /// Pasifik Mavi , Pan. Aç. Cam Tavan , Ergoactive Koltuk , U-Led , Dinamik Light Assist , Geri görüş kamerası , 18" Durban - DCC , Yer tasarruflu stepne /// Ceramic Pro 9h + Llumar

m.unlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    05 Kasım 2013

GT - Rank
    3866

İsim
    Mevlüt Ünlü
    Şube
    Konya
    Araç
    Golf MK 7 Comfortline
    Motor
    TSI 105 PS
    Plaka
    XXXXXX
    Kan Grubu
    AB RH +
    Bahset
    @m.unlu

Alıntı Quedrus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

6.5" Ekrana sahip aracımı alalı 2 hafta oldu. Bu süreç içerisinde internette gördüklerime göre bir Apple CarPlay muhabbetidir gidiyor. Apple Store u kurcaladığımda böyle bir application göremedim. İnternette yazılanlara göre; Iphone kablosu ile telefonu USB'den araca bağladığınızda tanıması gerekiyormuş ama ben bağladığımda ekranımda "Desteklenmiyor" yazısı çıkıyor. Benim Opel Astra'da bile USB ile müzik çalma vardı (hoş bunda BT ile çalıyorum ama ) yinede desteklememesi nedir? Ayrı bir modül mü gerekiyor ?

Aynı şekilde direksiyon üzerinde "Kafa işareti ve ses çıkarma göstergesi" şeklinde bir tuş var ve bastığımda "Sesle Kontrol Desteklenmiyor" yazıyor. Bunun için ayrıca bir modül mü gerekiyor ? Gerekiyorsa yaptıran taktıran var mıdır?

Son olarak da Car Net diye bir zımbırtı gördüm Infotainment System kitapçığında. Bununla aracımızı wifi-hotspot üzerinden internete bağlıyabiliyor olmamız gerekiyor. Ama ben kitapçıktaki yönlendirmeleri takip etmem rağmen ekranımda ne wifi, ne carnet ile alakalı hiç bir seçenek bulamadım. Menulerimde bu tarz birşey yok.

Şuan bunlara kafayı takmış durumdayım çözemedim gitti yardımlarınızı bekliyorum. Ya ben yapamıyorum yada böyle bir sistem mevcut değil Türkiyede.
    Apple carplay için uygulamaya ihtiyacınız yok. Apple telefonlarda hazır gelen bir özelliktir carplay. Iphone da Ayarlar > Genel altında Carplay i görebilirsiniz. Iphone cihazınız kablo ile araca usb den bağlı olması lazım. Sanırım cihazınızda IOS un belli bir sürümden üstü yüklü olması lazım. Eski iphone 4 ler eski sürümlerde kaldı biliyorsunuz.

Apple Carplay 1000 TL eder mi etmez mi bilemem ama doğuşun bunu sonradan açtığını duyunca ağzım açık kaldı. Bu nasıl soyguncu bir anlayış doğuş? Bu nasıl fırsatçılık bu nasıl gözü doymazlık? Hele ki VW in skandalları döneminde hele ki yerli rakip bile geliyorken. Aman Allah'ım. Siz parasını veriyor satın alıyorsunuz ama özellik yazılımla açılması için tekrar para ödüyorsunuz.

Apple Carplay iphone cihazı kullananlar için bulunmaz bir nimet ve aracınızda telefon, mesajlar ve apple haritalar uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. navigasyonunuz oluyor, direksiyondaki tuşlarla siri yi kullanabiliyorsunuz istediğiniz anda sesli komutla arama navigasyon başlatma vb. yapabilirsiniz, daha ne olsun.

Konu m.unlu tarafından (09 Mayıs 2016 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir.

MrBilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Nisan 2016

GT - Rank
    6309

İsim
    Bilal Cc
    Şube
    Sivas
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    58 BG 855
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @MrBilal

Konuyu takipteyim. Highline aracımda bu ozellik mevcutmudur. Ekranim standart 6.5 inc. Discovery pro veya navigasyonlu degil. Telefonumu usb ile baglayinca desteklenmiyor yazisi cikiyor

momozilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    13 Mayıs 2016

GT - Rank
    6325

İsim
    Batuhan Altinyuva
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    34 PJ 3862
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @momozilla

Merhabalar, Ayni sorunu ben de yasamaktayim. Ne yazik ki hic bir iphone ile aracima baglanamamaktayim usb ile. Bir fikri olan var midir??

MrBilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    29 Nisan 2016

GT - Rank
    6309

İsim
    Bilal Cc
    Şube
    Sivas
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    58 BG 855
    Kan Grubu
    A RH +
    Bahset
    @MrBilal

konu ile ilgili herhangi bir gelişme var mı. takipteyim

diablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    15 Mart 2016

GT - Rank
    587

İsim
    Canberk Ege Erden
    Şube
    İstanbul - Avrupa
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 150 PS
    Plaka
    YOK
    Kan Grubu
    0 RH +
    Bahset
    @diablo

Merhabalar. Apple Carplay e kafayı takmış durumdayım. Aracım 28 Mart 2016 siparişli 25 Mayıs 2016 da teslim aldım. Highline 1.4 TSI 150 PS ACT motor. Araç Composition Media var highline donanımla gelen. Direksiyonda sesli komut tuşu var fakat ekranın sol altında MUTE tuşu var.(voice yerine) Aracın kullanım kılavuzunda Composition Media, Discover Media 2.Nesil bilgi ve eğlence sistemi kullanma kılavuzu var.
    Fikri olan var mıdır ya da kullanan ?

firkat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyelik Tarihi
    01 Eylül 2013

GT - Rank
    1363

İsim
    Eyüp Öz
    Şube
    Adana
    Araç
    Golf MK 7 Highline
    Motor
    TSI 122 PS DSG
    Plaka
    34 AB 1234
    Kan Grubu
    0 RH -
    Bahset
    @firkat

bu araçlarda bahsettiğiniz özzelikler aktif değil mırror link sadece passat.cc yeni tiguan ın bazı modellerinde mevcut bunuda türkiyeiçin 800 tl gibi birrakamla aktifleştirebilirsiniz yani henüz golf lerdeyok bendede aynı araç var ama maalesef bu özzelikleri kullananmıyoruz ben mırror lınki yeni kasa suprb lerde inceledim supper bir özellik yani dısccower iye bukadar para vermeye gerek bırakmıyor şimdilik ıphonenın bütün ekranını kullanamıyorsunuz ancak şiri den istediğiniz kişye mesaj atıp istediğiniz kişiyi sesli aratabiliyor navigasyonu kullana biliyorsunuz ama telefondaki bütün uygulamaları arbanın ekranına yansıtmıyor genel bir kaç uygulamayı ama telefonun navisi yetiyor bence
    Konu firkat tarafından (04 Temmuz 2016 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)