Merhaba arkadaşlar konunun yeri burası değil fakat biz bir kampanya başlattık doğaya duyarlı arkadaşların imzalamasını önemle rica ederim güzel ve temiz gelecek için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba!
"İstanbul'da orman içinde atıl durumda bırakılmış taş ocaklarının yeniden ağaca kavuşsun!" kampanyasını başlattım ve harekete geçirmek için senin yardımına ihtiyacım var.
Hemen şimdi 30 saniyeni ayırarak bunu imzalar mısın? İşte linki:
http://www.change.org/tr/kampanyalar...ağaca-kavuşsun
İşte bu yüzden önemli:
İstanbul'da doğmuş, büyümüş ve İstanbul'u yaşayan biri olarak her geçen gün yeşili görmeye hasret kalmakta, temiz havayı koklamayı özlemekteyim. Bu da beni şehrim için, geleceğim için bir şeylerin ucundan tutmaya itmektedir.
Ormanlık alanlar içinde kurulmuş olan açık taş ocakları alanının doğal peyzajda köklü değişiklikler meydana getirdiği, ekosistemlerin dengelerini ve düzenini bozduğu gözle görülür bir gerçektir. Ekosistemdeki bu bozulmanın etkileri olarak biyolojik çeşitliliğin azalması da göz ardı edilemeyecek bir olaydır. Bu durumlar sonucunda geniş bozulmuş alanlar, çevrelerinde bulanan yerleşim yerlerinde ve etrafında görüntü, su ve hava kirliliği oluşmaktadır.
Son verilere göre, İstanbul'da yüz ölçümü bakımından %42 oranında orman, %3 oranında bozuk orman ve %55 oranında ise ormansız bölge bulunmaktadır. İstanbul'da günbegün artan yapılaşma ve ham madde ihtiyacı sonucunda çevre göz ardı edilerek ormanlar içinde yapılan bazı tahribatları meydana getirmiştir. Bu alanlardan ekonomik çıkar sağlayan işletmelerin iş bittikten sonra rehabilitasyon çalışmalarını yapmaması ise bu kampanyaya başlamaktaki esas nedenimi ortaya çıkarıyor. Kullanılmayan açık taş ve maden ocakları için rehabilitasyon işlemleri yapılsın ve ormanlara geri kazandırılsın.
İstanbul seven insan, eğer sende ülkemizin ciğerlerini, temiz havayı, dünyayı ve yarınlarını seviyorsan bana sadece bir imzanla katıl...
Belki şimdiye kadar plansız ve çevreye duyarsız yapılaşmayı engelleyemedik, ama yarını kurtarabiliriz...
Daha yeşil günler için,
Sevgilerimle.
Alper Gökhan
Bu linke tıklayarak kampanyamı imzalayabilirsin.